Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OLG Thun

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Anouk ZahndD12 Kort (128)21:09+2:038:02
9Noé ZahndH14 Kort (256)28:22+3:488:46
22Jana AmacherD16 Kort (228)1:20:01+42:5118:46
23Mey ZahndU1 (982)18:14+3:147:53
24Antoinette HoferD50 Motion (443)56:58+15:5116:16
28Celine WellenreiterD18 (646)1:03:04+12:0712:07
29Siri NyfelerD20 Elit (516)1:15:25+10:5910:13
30Yoric ZügerH16 Kort (201)1:12:37+34:5617:29
37Alain HoferH14 Kort (256)43:26+18:5213:26
52Corina HüniD18 Elit (582)1:15:34+22:5512:20
57Barbara NeuenschwanderD45 Kort-1 (620)53:18+17:0814:26
58Silvio ZahndH35 (400)1:25:04+33:5111:15
61Nils NeuenschwanderH11 (707)33:33+12:2510:29
61Urs HoferH50 Motion (338)1:34:02+47:4620:29
63Sophie NyfelerD11 (638)40:05+18:4712:24
64Yorick ZüblinH14 (1006)39:37+12:339:38
67Samuel NyfelerH40 (616)1:24:44+35:5112:18
71Jürg DäppenH60 (560)54:46+18:1911:28
74Severin MüllerH20 (549)1:22:20+31:4112:47
75Elin NeuenschwanderD13 (805)52:09+19:4312:54
75Reto ZüblinH45-1 (587)1:22:15+36:2313:23
82Monika EtterLätt 3,5 (495)1:15:04+44:4321:37
82Barbara NyfelerD50 Kort (780)57:36+23:0516:21
83David GrossmannH21-2 (626)1:38:59+38:2511:35
85Stephan ZügerH50 Kort-2 (653)56:54+23:0312:54
88Judith HoferD50 (891)53:49+20:5612:37
96Lukas HoferH21-2 (626)1:49:16+48:4212:47
106Christine HüniD50 Kort (780)1:03:21+28:5017:59
108Vera ZüblinD18 (646)1:28:24+37:2717:00
121Rolf BrühwilerH50-2 (701)1:17:30+37:5913:31
124Karin SaameliD40 Kort (957)53:37+21:5814:13
138Riona ZüblinD14 (949)1:04:35+30:0615:38
145Hermann HüniH55 Kort (868)1:05:35+31:3915:55
158Céline HoferD14 (949)1:15:34+41:0518:17
172Nadja ZahndD40 Kort (957)1:05:35+33:5617:23
Lena NyfelerD15 (881)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser