Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Byåsen IL

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Bjørn BergerH65 (557)42:34+5:049:33
6Arild NomelandH40 Kort-1 (560)42:19+5:527:52
7Ragnhild EideD20 Elit (516)1:08:59+4:339:21
8Maja BergerD21 Kort-2 (706)39:18+6:238:39
10Stina ElfvingD65 Kort (322)41:23+8:3414:31
14Turid ArnesenD55 Kort (497)40:39+6:4112:32
16Børge LeirenMedelsvår 6,0 (126)1:23:25+32:1013:56
20Marte Lien JohnsenD20 (430)1:07:02+17:3812:00
22Jenny PerssonD35 (231)1:09:02+16:1411:26
39Torgeir AuneH45-1 (587)1:03:21+17:2910:19
42Rine HanssenD50 (891)45:51+12:5810:45
45Kari Solem AuneD40 (369)1:03:16+24:1212:21
49Vegard HansenH40 Kort-1 (560)59:36+23:0911:05
53Otto Richard EideH50-2 (701)56:31+17:009:51
54Helge EriksenH60 (560)52:04+15:3710:54
55Gøril EideD45 (800)49:25+14:3110:44
55Ingrid Lien JohnsenD55 Kort (497)51:51+17:5316:00
58Øyvind WiggenH21 Lång-1 (772)1:32:53+17:308:34
62Vilde LeirenD10 (904)26:14+10:2410:34
67Bjørn Erik JohnsenH55 Kort (868)47:17+13:2111:28
89Lene Berg HanssenD18 Elit (582)1:26:18+33:3914:06
93Haakon ArnesenH55 (886)58:59+22:3311:05
93Hans Helmer SæternesH45 Kort-2 (775)52:20+20:4811:15
93Petter Liabakk EriksenH18 Elit (589)1:16:50+25:1110:52
97Randi HegstadEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:37:05+1:00:4523:44
97Øystein WiggenH50-2 (701)1:05:52+26:2111:29
112Morten SkoglundH60 (560)1:18:10+41:4316:23
115Vebjørn Bergh-HansenH12 (891)36:53+18:2111:23
138Einar EideH16 (942)1:10:50+33:1212:38
151Erlend AuneH15 (905)1:35:57+57:3217:32
153Nina-Beate LiabakkD50 (891)1:11:15+38:2216:43
156Malin Nordgård LeirenD13 (805)2:04:20+1:31:5430:46
Anton NomelandInskolning (742)33:2016:30
Una NomelandInskolning (742)33:2016:30
Håkon SæternesH16 (942)ej godkänd
Emma ArnesenD21-1 (456)ej start
Gunn Tove LeirenD35 Motion (248)ej start
Gro RypdalD60 Kort (384)ej start
Kjell-Arne HenninenH60 Kort (605)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser