Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D14 Kort

3 130 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Filippa BernstenÖstersunds OK28:31
2Sofia PedersenJärpens SK30:33+2:02
3Elsa WibergHelsingborgs SOK32:22+3:51
4Anika FlorianOrienteering Innsbruck Imst32:27+3:56
5Fanni MäättäläEspoon Suunta32:52+4:21
6Lina HolmqvistOK Tor33:03+4:32
7Emilia JohanssonOK Nolaskogsarna33:30+4:59
8Emelie RökenTäby OK33:31+5:00
9Ester BlomsterIF Thor33:33+5:02
10Alva DahlinKovlands IF35:05+6:34
11Ellen ErikssonOK Flundrehof35:30+6:59
12Mia UrsetBul-Tromsø IL35:48+7:17
13Daga KjellssonSidensjö IK36:31+8:00
14Selma IvarssonOK Hammaren36:49+8:18
15Tuva ÖhgrenSävedalens AIK36:56+8:25
16Anne FrøislandVang OL37:10+8:39
17Marielle MichelsenFossum IF37:17+8:46
18Brigita DrazdauskaitėOSK Lėvuo Vilnius37:51+9:20
19Ida LindgrenIF Femman38:40+10:09
20Mari Ovidia RanestadHamar OK40:06+11:35
21Ellen JonssonWaxholms OK40:35+12:04
22Jenny ErikssonÅsarna IK41:37+13:06
23Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF42:44+14:13
24Frida GustavssonStora Sundby GoIF42:54+14:23
25Tuva SundmarkIK Gandvik43:34+15:03
26Ellen KårénSundsvalls OK45:57+17:26
26Pauline LassalleCO Ambérieu45:57+17:26
28Jennifer SandTullinge SK47:09+18:38
29Anette Jauhojärvi MarkussenAsker SK47:26+18:55
30Selma HedströmTenhults SOK47:45+19:14
31Klara JonssonOK Dellen51:18+22:47
32Silje Gåsvik NarvestadHalden SK51:25+22:54
33Hanna SandNärpes OK52:51+24:20
34Sara SnickarsSolf IK53:08+24:37
35Nora MouritsMinor53:14+24:43
36Vega SundstedtRasbo IK54:06+25:35
37Astrid EmbretsenTäby OK54:53+26:22
38Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna55:55+27:24
39Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb56:08+27:37
40Erle FrostAlta OL56:33+28:02
41Emilia WickbomVittjärvs IK57:59+29:28
42Maja SörensenOK Kontinent59:00+30:29
43Moa KleistBoxholm-Mjölby OL1:01:51+33:20
44Elma WikströmOK Hammaren1:03:09+34:38
45Klara SkunckeTäby OK1:15:44+47:13
46Klara JedarOK Tor1:19:03+50:32
47Maja JohanssonGudhems IF1:23:33+55:02
Blenda LenasCentrum OKej start
Wilma OlssonOK Trananej start
Moa LundgrenVittjärvs IKej start
Frida WestfeldtIF Thorej start
Astrid SchjølbergRøros ILej start
Leija MagnussonAlfta-Ösa OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser