Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D35 Motion

4 440 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin ForsbergKFUM Örebro OK40:39
2Katrine StenlundOK Klyftamo44:22+3:43
3Lisa DahlqvistStorviks IF46:41+6:02
4Johanna ÖhmanSundsvalls OK46:49+6:10
5Karolin HenningssonOK Landehof50:00+9:21
6Caroline CasselsjöOK Kolmården50:38+9:59
7Sara ForsbergSundsvalls OK50:46+10:07
8Sara HertsbackaNärpes OK52:11+11:32
9Cecilia KarlssonGöteborgs SK53:15+12:36
10Renée MyrmanNyköpings OK54:15+13:36
11Rebecca KågemalmNyköpings OK54:21+13:42
12Johanna KarlssonUlricehamns OK55:21+14:42
13Lisa KullmanStora Tuna OK56:45+16:06
14Jennie BjurgrenIK Hakarpspojkarna57:07+16:28
15Lina EttlingSkogspojkarnas OK58:20+17:41
16Karin GundbergOK Kolmården1:00:20+19:41
17Linda JohanssonOK Älme1:00:24+19:45
18Kristina JennischeOK Kåre1:02:21+21:42
19Maja ÅströmOK Ödmården1:02:23+21:44
20Johanna ErikssonIFK Brattfors1:04:31+23:52
21Siri LiukkalaHauhon Sisu1:05:22+24:43
22Madeleine HellqvistOK Kontinent1:05:31+24:52
23Kristina DersjöVästvärmlands OK1:06:02+25:23
24Karen OmlandIL Koll1:06:19+25:40
25Helena PerssonCentrum OK1:06:34+25:55
26Anna PaulsonLinköpings OK1:07:57+27:18
27Cecilia VälijeesiöVästerås SOK1:08:18+27:39
28Elin TiensuuSkåneslättens OL1:10:06+29:27
29Anni FritzellCentrum OK1:11:54+31:15
30Linda KandersFrosta OK1:11:57+31:18
31Maja Elnerud1:12:35+31:56
32Ebba EngmanIFK Lidingö SOK1:13:29+32:50
33Andrea MarkOrienteering Innsbruck Imst1:16:48+36:09
34Kattis ÅströmKFUM Örebro OK1:17:17+36:38
35Janne Fossum MalmringFreidig1:17:25+36:46
36Kajsa AspegrenOK Kontinent1:17:39+37:00
37Lena Tast-EmetOK Botnia1:21:56+41:17
38GUO JIEChina DEER-O1:24:02+43:23
39Sofia FogelbergVästvärmlands OK1:24:54+44:15
40Ingvild G. SkulbørstadStjørdals-Blink Orientering1:26:51+46:12
41Emilia SvenssonRävetofta OK1:30:06+49:27
42Sandra DavidssonOK Bävern1:32:46+52:07
43Malin LundinFilipstads OK1:32:49+52:10
44Marja Ejdenwik1:36:48+56:09
45Lisa ÅströmUmeå OK1:49:38+1:08:59
46HSU Hsiang-TingChina DEER-O1:55:37+1:14:58
47Analyn BaumannY2Y2:13:56+1:33:17
48Zhang ZhongyuanChina DEER-O2:19:30+1:38:51
49Weishan LuDeer-O2:19:49+1:39:10
Yang WenpingChina DEER-Oej godkänd
Elena KurashovaFK Åsenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser