Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D45 Kort-1

3 770 m, 126 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mari Gullbrekken SchjølbergTynset IF34:31
2Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF37:18+2:47
3Anna-Karin SchmutzLeksands OK37:21+2:50
4Annika EricssonVäxjö OK37:58+3:27
5Susanne AnderssonOK PAN-Kristianstad39:07+4:36
6Karin AnderssonOK Tisaren40:15+5:44
7Helena SandbergIK Hakarpspojkarna40:22+5:51
8Susanna DjurstedtEksjö SOK41:08+6:37
9Tone AlmåsIL Leik41:13+6:42
10Louise AxelssonFK Göingarna42:20+7:49
11Erika HårdGagnefs OK42:31+8:00
12Marie NordSol Tranås43:26+8:55
13Cecilia JohnssonIFK Mora OK43:35+9:04
14Erika JedarOK Tor43:44+9:13
15Karin NilssonGarphyttans IF43:53+9:22
16Anna ElgesjöDomnarvets GoIF44:00+9:29
17Annelie HermanssonIFK Mora OK44:02+9:31
18Malin HalldinKFUM Örebro OK44:05+9:34
19Katarina OlssonOK Tor45:07+10:36
20Åsa ErikssonForsa OK46:58+12:27
21Kerstin LarssonIFK Umeå47:02+12:31
22Jeanette SigenstamMarkbygdens OK47:12+12:41
23Linda SternerSträngnäs-Malmby OL47:22+12:51
24Stina NordahlDomnarvets GoIF48:17+13:46
25Åsa BäckstrandUmeå OK48:43+14:12
26Johanna HallqvistUlricehamns OK48:57+14:26
27Sari SundqvistLahden Suunnistajat-3749:23+14:52
28Anki BlennowFalköpings AIK OK49:32+15:01
29Majgret EhrsIF Femman49:51+15:20
30Åsa EricssonLunds OK49:59+15:28
31Kirsi IsoherranenLynx50:29+15:58
32Eva HallOK Tor50:36+16:05
33Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK50:50+16:19
34Annelie IngessonStora Tuna OK51:01+16:30
35Berit Irene BergsetGjø-Vard OL51:40+17:09
36Jenny RönnlundStöcksjö IS51:47+17:16
37Kirsi KivilaaksoLynx51:51+17:20
38Camilla HolmqvistOK Stigen51:56+17:25
39Ulrica RudbergOK Bävern52:01+17:30
39Eva NelkingSkåneslättens OL52:01+17:30
41Sofia GustafssonTrollhättans SOK53:01+18:30
42Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK53:08+18:37
43Stine KaiserIF Sturla53:19+18:48
44Åsa EkbergLidköpings VSK53:37+19:06
45Marita OlarsLeksands OK53:42+19:11
46Anna DanielssonOK Kåre53:44+19:13
47Anna GustafssonKFUM Örebro OK54:00+19:29
48Maria ModigOK PAN-Kristianstad54:11+19:40
49Marian KjellevoldIL Gular54:25+19:54
50Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF54:37+20:06
51Malin WeidenSkåneslättens OL54:44+20:13
52Marie BorglundHärnösands OK54:54+20:23
53Anna-Karin RybergOK Klyftamo55:01+20:30
54Annika BechtelFK Friskus-Varberg55:38+21:07
55Jenny WåhlinDomnarvets GoIF55:41+21:10
56Kristin Hvatz PedersenJärpens SK55:54+21:23
57Kristin RamsellLeksands OK56:24+21:53
58Anne KahelinVaajakosken Terä56:38+22:07
59Camilla KruseKFUM Örebro OK56:46+22:15
60Saara OripeltoKalvolan Keihäs56:50+22:19
61Ann-Sophie OhlinOK Tranan56:52+22:21
62Helen Aristondo MagnussonOK Tor57:30+22:59
63Kerstin JensenSkåneslättens OL57:33+23:02
64Ulrika SanderOK Milan57:37+23:06
65Anne NilsenÅs-NMBU Orientering57:38+23:07
66Tone Cecilie NystrømStavanger OK57:46+23:15
67Annika LindgrenIF Femman58:24+23:53
68Catrine OlssonTorsås OK58:40+24:09
69Catarina HardenFK Boken58:49+24:18
70Hanne NarvestadHalden SK59:07+24:36
71Jessica ElmerssonOK Bävern59:27+24:56
72Fredrika ErikssonRyda SK59:44+25:13
73Erika FältmanLeksands OK59:57+25:26
74Sara GörasLeksands OK59:59+25:28
75Malin JohanssonFK Friskus-Varberg1:00:52+26:21
76Johanna MäättäläEspoon Suunta1:01:44+27:13
77Gunilla FredmanOK Skogshjortarna1:01:56+27:25
78Johanna JohnssonLidköpings VSK1:01:59+27:28
79Päivi TorrkullaIF Femman1:02:16+27:45
80Ingela PetterssonOK Milan1:02:45+28:14
80Maria KylbornAlmby IK1:02:45+28:14
82Sofia ÖstenssonOK Tranan1:02:59+28:28
83Susanne GrahnGamleby OK1:03:00+28:29
84Karin RundqvistOK Nackhe1:03:32+29:01
85Kati RemesOK Renen1:03:56+29:25
86Ninni CarlssonStora Tuna OK1:05:05+30:34
87Petra Hurtig HalvarsonLeksands OK1:05:14+30:43
88Karolina KarlssonNybro OK1:05:16+30:45
89Věra LesákováTatran Jablonec1:05:38+31:07
90Jeanette BlomOK Löftan1:05:49+31:18
91Anna BlombergSegersta OK1:06:03+31:32
92Marlene BigrenSödertälje-Nykvarn OF1:06:37+32:06
93Helena SödervallIK Gandvik1:06:42+32:11
94Claudia WetzsteinOLG Chur1:07:02+32:31
95Anna FunkeLeksands OK1:07:43+33:12
96Käthi AttingerOLG Chur1:07:51+33:20
97Karin LinderOK Hällen1:08:11+33:40
98Marie AnebreidMullsjö SOK1:08:13+33:42
99Kajsa NordinUlricehamns OK1:08:30+33:59
100Kaisa MårtenssonGarphyttans IF1:09:52+35:21
101Josefina BerglundFK Boken1:11:05+36:34
102Sofia SörqvistMarkbygdens OK1:11:32+37:01
103Anneli WihlborgOK Gynge1:11:38+37:07
104Katja LaaksoviitaSuomussalmen Rasti1:11:49+37:18
105Sussie BjörklundKvarnsvedens GoIF OK1:12:03+37:32
106Ingela ArenanderSkarpnäcks OL1:12:49+38:18
107Annika ManniUmedalens IF1:13:00+38:29
108Muriel SchulerOLG Chur1:13:05+38:34
109Annica BerglundUlricehamns OK1:13:40+39:09
110Anna-Karin LövgrenAvesta OK1:18:13+43:42
111Käthi ScherrerOLG Chur1:20:39+46:08
112Christina HallinOK Milan1:21:09+46:38
113Camilla TinglövOK Gränsen1:21:54+47:23
114Katrin StenUmeå OK1:22:48+48:17
115Mona RosbergÖrkelljunga FK1:23:38+49:07
116Barbara NeuenschwanderOLG Thun1:25:18+50:47
117Tina UdellSolf IK1:26:18+51:47
118Jeanette HenningssonLunds OK1:28:42+54:11
119Camilla BerglundKarlsbyhedens OK1:29:31+55:00
120Marie WibergHelsingborgs SOK1:31:37+57:06
121Monica GrönqvistJönköpings OK1:31:50+57:19
122Anna Söderlund1:34:08+59:37
123Agneta LindbäckOK Renen1:35:09+1:00:38
124Camilla CarlssonHärlövs IF1:39:00+1:04:29
125Camilla WidmarkUmeå OK1:48:55+1:14:24
Margita SjöqvistOK Måsenej godkänd
Lina LiljeholmAnkarsrums OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser