Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D65

3 450 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger OnsbringEskilstuna OL40:04
2Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK41:49+1:45
3Monica GustafssonIK Jarl Rättvik45:42+5:38
4Eva TykessonRävetofta OK47:55+7:51
5Ann-Britt GöranssonAlmby IK48:30+8:26
6Christina HjertsonOK Linné48:48+8:44
7Monica KnutssonSävedalens AIK50:17+10:13
8Inger LindholmFjärås AIK51:26+11:22
9Britt ErikssonSala OK51:50+11:46
10Anne-Mari HolmströmGustavsbergs OK52:23+12:19
11Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK52:34+12:30
12Maria NorellFrölunda OL54:48+14:44
13Britt-Marie AldénOK Kolmården55:12+15:08
14Bodil FredIF Femman55:15+15:11
15Maria NordwallOK Kolmården56:51+16:47
16Karin AxelssonIK Uven57:41+17:37
17Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK58:31+18:27
18Eva FeilSkellefteå OK1:00:03+19:59
19Lisbeth HörnellDomnarvets GoIF1:00:45+20:41
20Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL1:04:36+24:32
21Brigit OswaldOLK Piz Hasi1:05:17+25:13
22Monica HåbergSöderhamns OK1:06:33+26:29
23Solveig HedenblomSjövalla FK1:08:34+28:30
24Catherine DawsonGafanhori1:09:08+29:04
25Kirsten BobachAalborg OK1:09:13+29:09
26Irene DanielssonPiteå IF Orientering1:10:47+30:43
26Kristin JohanssonKarlskrona SOK1:10:47+30:43
28Alison RadfordBendigo Orienteers1:12:34+32:30
29Lena StenbergIFK Umeå1:15:24+35:20
30Britt-Marie GrönroosOK Alehof1:15:40+35:36
31Annika GillgrenGävle OK1:18:39+38:35
32Margaretha HallménAttunda OK1:19:05+39:01
33Helena HemströmGävle OK1:20:27+40:23
34Helle JørstadHamar OK1:20:43+40:39
35Marita BergSigtuna OK1:21:25+41:21
36Karin EdströmSkogsluffarnas OK1:21:28+41:24
37Agneta GranströmSOK Aneby1:23:21+43:17
38Agneta NilssonEskilstuna OL1:26:18+46:14
39Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:26:19+46:15
40Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:28:35+48:31
41Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IK1:29:15+49:11
42Annette RagvaldVingåkers OK1:30:12+50:08
43Ulla GummesonVäsby OK1:31:11+51:07
44Carol SandsBOK1:47:18+1:07:14
45Margareta HaraldssonGustavsbergs OK1:49:18+1:09:14
46Grethe Lill Ryeng2:11:08+1:31:04
Daina DagisOK Renenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser