Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D65 Kort

2 850 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sirpa LakanenMuuramen Rasti35:14
2Marianne EinarssonFagersta OK37:06+1:52
3Lena SöderbergOK Skogsfalken37:35+2:21
4Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF40:02+4:48
5Monica DjurbergOK Tyr40:21+5:07
6Lena HedmanHallstahammars OK40:57+5:43
7Britt-Marie AnderssonOK Amne41:11+5:57
8Britta EklundTrosabygdens OK41:28+6:14
9Mona ForsbergNyköpings OK41:50+6:36
10Gun MillingerVästerås SOK42:40+7:26
11Stina ElfvingByåsen IL43:01+7:47
12Annika NorströmHallstahahammar43:37+8:23
13Åsa StåhlHjärnarps OL43:54+8:40
14Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu45:00+9:46
15Barbro EdströmKovlands IF45:41+10:27
16Ingeborg DanielssonÖstersunds OK46:19+11:05
17Liz DrewEborienteers47:19+12:05
17Gerd HagströmTjalve IF Norrköping47:19+12:05
19Mona HullAlmby IK48:33+13:19
20Lena JakobssonVästerås SOK50:16+15:02
21Monica SvärdOK Klemmingen50:42+15:28
22Maria KärrströmTullinge SK51:34+16:20
23Solweig PalmAvesta OK51:56+16:42
24Lena AbelHärnösands OK51:58+16:44
25Agneta ThorsellForsa OK52:02+16:48
26Lena Nyström-NilssonRånäs OK52:08+16:54
27Maud Göthe-LundgrenLinköpings OK53:09+17:55
28Heléne ErikdsdotterÖstersunds OK53:42+18:28
29Berit MartinssonFinspångs SOK54:07+18:53
30Karin JohanssonHögåkers OK55:58+20:44
31Dagny JonssonOK Letstigen56:33+21:19
32Marianne SjöbergOK Gränsen56:41+21:27
32Gunilla AnderssonKarlskrona SOK56:41+21:27
34Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK56:49+21:35
35Irene GustafssonOK Måsen57:59+22:45
36Tuula ÅhlinOK Måsen58:18+23:04
37Beatrice EyerOL Biel Seeland58:20+23:06
38Bodil BerbyTrøsken IL58:25+23:11
39Eva TrangiusOK Tyr58:47+23:33
40Karin ElfmanIF Marin Väst59:04+23:50
41Kerstin GustafssonOK Gränsen59:38+24:24
42Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK59:48+24:34
43Britt-Marie LarssonSOK 681:00:22+25:08
44Barbro MartinssonOK Tyringe1:00:55+25:41
45Barbro ÖstlundOK Roxen1:01:10+25:56
46Lisbeth ÅhlundOK Klemmingen1:01:11+25:57
47Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg1:01:45+26:31
48Gun FinnäsIF Brahe1:01:58+26:44
49Kerstin ErikssonBjörkfors GoIF1:02:31+27:17
50Mania LarsonIBM-Klubben1:03:54+28:40
51Doris KläyOLG Huttwil1:04:21+29:07
52Anita LjungbergUmeå OK1:04:38+29:24
53Kristina WåhlinVästerås SOK1:05:00+29:46
54Kristin PetterssonStora Tuna OK1:05:04+29:50
55Aila HalttunenHaninge SOK1:05:46+30:32
56Vanja GummessonNybro OK1:05:49+30:35
57Karin WalltinÖstersunds OK1:07:41+32:27
58Karin MårtenssonGotlands Bro OK1:08:08+32:54
59Helga PeveriEiker OL1:09:40+34:26
60Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:10:26+35:12
61Helene WiknerOK Storsjön1:10:42+35:28
62Eva ArvidssonAlvesta SOK1:15:18+40:04
63Kerstin Frisk EngstrandRehns BK1:17:23+42:09
64Marianne GerbornVästvärmlands OK1:23:53+48:39
Gunilla WegebroVännäs OKej godkänd
Louise ´maxénTimrå SOKej start
Agneta AlbertssonÅre OKej start
Lena FritzellIF Rigorej start
Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser