Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D70

3 140 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger LöfgrenStora Tuna OK45:10
2Birgitta BillstamJärfälla OK45:18+0:08
3Lucia HaslerOLG Säuliamt46:21+1:11
4Eva KjellmanVandrarringen47:04+1:54
5Christina WestmanHudiksvalls OK47:28+2:18
6Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF47:51+2:41
7Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna49:22+4:12
8Marianne BogestedtSundsvalls OK49:23+4:13
9Solveig SvahnOckelbo OK49:47+4:37
10Margareta LöfqvistVästerås SOK50:30+5:20
11Helena MannervesiRasti-Lukko51:23+6:13
12Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK51:25+6:15
13Louise-Marie NilssonOK Klemmingen51:40+6:30
14Maria EhnTullinge SK52:54+7:44
15Sonja JedarÅkers IF54:33+9:23
16Margareta HagstedtVäsby OK54:40+9:30
17Britt-Marie JohanssonStöcksjö IS55:41+10:31
18Maud NilssonHJS-Vansbro OK56:25+11:15
19Ulla LingJönköpings OK58:41+13:31
20Inga-Lill PetterssonLinköpings OK58:56+13:46
21Inger JönssonIK Ymer59:58+14:48
22Siv FrodinKöping-Kolsva OK1:00:41+15:31
23Gerd LindholmSol Tranås1:01:26+16:16
24Kajsa TofténHjobygdens OK1:03:08+17:58
25Karin DelinAlfta-Ösa OK1:03:36+18:26
26Inger LorentzsonSundsvalls OK1:08:04+22:54
27Gunilla RosénStöcksjö IS1:08:19+23:09
28Maj-Britt ByströmRävetofta OK1:08:38+23:28
29Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL1:09:56+24:46
30Margareta LöfkvistBjursås OK1:13:14+28:04
31Margaret EllisVancouver OC1:17:36+32:26
32Ingrid TengelandIK Gandvik1:18:30+33:20
33Ylva HäggströmIF Rigor1:26:26+41:16
34Ros-Marie KarlssonNybro OK1:27:23+42:13
35Eva HalvarsonOK Kåre1:29:50+44:40
36Elke WilkeTierps SOK1:30:27+45:17
Ernvid KerstinUlricehamns OKej godkänd
Gullevi SvenssonRonneby OKej godkänd
Marianne SellgrenSigtuna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser