Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H14

4 160 m, 205 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna23:38
2Edvin NilssonLånghundra IF24:58+1:20
3Marcus SteneboAttunda OK25:41+2:03
4Florian NagelOLG Murten26:46+3:08
5Elias LehtonenUlvilan Ura27:08+3:30
6Matěj TkáčTatran Jablonec27:22+3:44
7Linus NiederhauserOLG Thun (sui)27:30+3:52
8Hugo ÖrnKFUM Örebro OK27:37+3:59
9Victor BeischerIK Uven27:53+4:15
9Lars LienGjø-Vard OL27:53+4:15
11Hugo PerssonOK Denseln28:07+4:29
11Viktor JemthIF Thor28:07+4:29
13Alfred BjørnerødOK Moss28:21+4:43
14Mikhail ZiminKuzmolovo28:43+5:05
15Linus WernströmRonneby OK28:52+5:14
16Laurin MaurerOLC Kapreolo29:08+5:30
17Anton KruseKFUM Örebro OK29:33+5:55
18Marius PeterOL Biel Seeland29:35+5:57
19Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna29:43+6:05
20Tobias NagelOLG Murten29:47+6:09
21Victor HanssonOK Löftan29:48+6:10
22Elias DanielssonOK Hammaren30:04+6:26
23Melker ÅkessonOK Landehof30:24+6:46
24Marcus NilssonSkogslöparna30:32+6:54
25Elis Forsberg RundströmIFK Enskede30:35+6:57
26Joel GolsäterKorsnäs IF OK30:42+7:04
26Marek ŠtěrbaSlovan Karlovy Vary30:42+7:04
28Johan ÅrbrinkLinköpings OK30:52+7:14
29Ludvig HedströmOK Skogshjortarna31:01+7:23
30Simon ClaessonOK Rodhen31:11+7:33
31Yorick ZüblinOLG Thun31:26+7:48
31Aapo LiponkoskiTampereen Pyrintö31:26+7:48
33Alvin CraigOK Ravinen31:27+7:49
34Eirik FrostAlta OL31:34+7:56
35Alfred HallqvistUlricehamns OK31:35+7:57
36Tobias JohanssonOK Löftan31:38+8:00
37Aurel WylenmannOLG Pfäffikon31:43+8:05
38Jesper DonnerOK7731:44+8:06
39Justus ArenanderSkarpnäcks OL31:48+8:10
40Ole Gunnar Kleppa MadslienLillehammer OK31:55+8:17
41Viggo ÖstlundKovlands IF32:09+8:31
42Johan FochsenWaxholms OK32:17+8:39
43Viktor SoneAttunda OK32:21+8:43
44Gunnar FovaeusSävedalens AIK32:33+8:55
45Jérôme TschenettOLG Chur32:38+9:00
46Jan KurzenOLG Huttwil32:42+9:04
47Leo AlvolinOK Kåre32:44+9:06
48Simon EngströmPargas IF32:47+9:09
48Emil LarssonOK Tisaren32:47+9:09
50Jonatan HälldalSkogslöparna32:48+9:10
51Jesper ÅkessonJärfälla OK33:01+9:23
52Erik ÅkermanÄlvdalens IF OK33:05+9:27
53Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF33:07+9:29
53Isak BengtssonOK Lindéna33:07+9:29
55Milosz CzynskiBerliner TSC33:13+9:35
56Joel PrutschOC Fürstenfeld33:30+9:52
57Noel HelmerssonOK Tisaren33:40+10:02
58Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK33:49+10:11
59Annar Erlien SolerødGjø-Vard OL33:53+10:15
60Urho OjalaKouvolan Suunnistajat33:59+10:21
61Silvan ZoellyOL Zimmerberg34:04+10:26
62Joël MesserliOLG Thun / ANCO34:09+10:31
63Filip BrolingBredaryds SOK34:18+10:40
64Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping34:20+10:42
65Emil KoivulaHelsingin Suunnistajat34:24+10:46
66Isak AnderssonLunds OK34:26+10:48
67Sondre LadimOK Moss34:29+10:51
68Simon BååthSävedalens AIK34:31+10:53
69Karl GranforsOK Landehof34:33+10:55
69Elias NordbergGöteborg-Majorna OK34:33+10:55
71Leo HoferOL Biel Seeland34:41+11:03
71Mathias LatasteCO Colmar34:41+11:03
71Lucas HansénOK Botnia34:41+11:03
74Rico PünterOLG Stäfa34:45+11:07
75Hugo LindskogOK Ravinen35:11+11:33
76Aaro KoskinenTampereen Pyrintö35:15+11:37
77Rasmus PåledalOK Roxen35:16+11:38
78Hugo CedervallÖrkelljunga FK35:26+11:48
79Verneri SankeloLapuan Virkiä35:34+11:56
80Arne Jacob Nystrøm OlsenStavanger OK35:44+12:06
81Anton KnollBielefelder TG35:55+12:17
82Martin Nøkleby MellingRingerike OL35:57+12:19
83Edvin ForsbergOK Ravinen36:06+12:28
84Kristoffer KlarinVästerås SOK36:08+12:30
85Ivan TimofeevKuzmolovo36:12+12:34
86Andrei AgeevKuzmolovo36:27+12:49
87Anders SkoglundSol Tranås36:31+12:53
88Jonathan RundqvistOK Nackhe36:32+12:54
89Theo LövdahlSOK Viljan36:34+12:56
90Melker LarssonOK Orion36:54+13:16
91Edvin LakeSundsvalls OK36:59+13:21
92Axel ArnessonÖstersunds OK37:06+13:28
93Filip LindqvistTäby OK37:12+13:34
94Gustav LyckebäckSigtuna OK37:17+13:39
95Elis IversAttunda OK37:32+13:54
96Viktor NorbergStora Tuna OK37:36+13:58
97Gustav EvebornSOK Viljan37:41+14:03
98Daniel OlarsLeksands OK38:03+14:25
98Nicolò InfangerOLG Chur38:03+14:25
100Johan LindénSelånger SOK38:05+14:27
101Hannes EssungerSjövalla FK38:19+14:41
102Ewan MusgraveMar Orienteering Club38:36+14:58
103Fridtjof ReuschHeming Orientering38:48+15:10
104Jan PokornýTatran Jablonec38:55+15:17
105Albin SjöblomOK Kåre39:12+15:34
106Erik ByströmOK Nolaskogsarna39:13+15:35
107Adam JohanssonSkåneslättens OL39:20+15:42
108Henri ArvelaLahden Suunnistajat-3739:25+15:47
109Lucas WannerAvesta OK39:27+15:49
110Jakob AspIFK Göteborg39:48+16:10
111Karl KylbornAlmby IK39:50+16:12
112David RyderåsWaxholms OK40:17+16:39
113Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK40:28+16:50
114Øyvind LamarkGanddal IL41:03+17:25
115Gustaf HofstedtTäby OK41:13+17:35
116Max StigenlövHögåkers OK41:39+18:01
117David BerglundIF Thor41:47+18:09
118Edvin MäkinenOK Hammaren42:10+18:32
119Mathias NordlinderOK Linné42:15+18:37
120Albin MalmgrenOckelbo OK42:21+18:43
121Johan Wall JungbjerGöteborgs SK42:37+18:59
122Johan BjörckOK Älme42:42+19:04
123Jacob HenrikssonRånäs OK42:53+19:15
124Joonatan VuorensolaLynx43:00+19:22
125Aron BlomqvistVittjärvs IK43:16+19:38
126Mikhail SaidakovskiiKuzmolovo43:17+19:39
127Albin SamuelssonOK Vivill43:27+19:49
128Jakob CarlssonStora Tuna OK43:29+19:51
129Linus BuchliOLG Chur44:18+20:40
130Axel GidlundOK Linné44:23+20:45
131Isak AbrahamssonSkogslöparna44:38+21:00
132Damian SommerOLG Suhr44:54+21:16
133David MorénHjärnarps OL45:03+21:25
134Pontus ÖstemarFinspångs SOK45:18+21:40
135Joel RingströmOK Landehof45:22+21:44
136Elmer WaldfeltFinspångs SOK45:39+22:01
137Lucas AlzénGustavsbergs OK45:40+22:02
138Tuomas LeinamoKalvolan Keihäs46:09+22:31
139Nico ToivanenIkaalisten Nouseva-Voima46:23+22:45
140Viktor KarlssonStorviks IF46:47+23:09
141Oskar EricssonRonneby OK46:56+23:18
142Oskar ErikssonOK Renen47:21+23:43
143Fabian SundOK Hammaren47:23+23:45
144Lukas GrothKungälvs OK47:27+23:49
145Martin ErikssonVäsby OK48:03+24:25
146Kasperi WillmanRastikarhut48:26+24:48
147Samuel KleinBjörkfors GoIF48:40+25:02
148Ilmo HaikonenUlvilan Ura48:53+25:15
149Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK48:57+25:19
150Arvid ErikssonNorbergs OK49:10+25:32
151Isaak GustafssonVästerbergslagens OL49:15+25:37
152Love PerssonMalmö OK49:48+26:10
153Anton MörkforsJärfälla OK49:58+26:20
154Moltas ÖstergrenAlvesta SOK49:59+26:21
155Jonatan GreenAlmby IK50:30+26:52
156Albin KjellbergBjörkfors GoIF50:46+27:08
157Jesper BergströmIF Femman50:47+27:09
158Anton HedströmOK Renen51:06+27:28
159Oskar IngvarssonOK Renen51:33+27:55
160Vilgot KempeOK Denseln51:49+28:11
161Martin HanssonIF Rigor52:00+28:22
162Isak DalinLeksands OK52:21+28:43
163Linus HallinSurahammars SOK52:32+28:54
164Johan SameusFrölunda OL52:42+29:04
165Axel AnderssonOK 64 Torpa52:45+29:07
166Oskar EureniusOK Hammaren52:51+29:13
167Carl-Henrik WassOK Kolmården53:21+29:43
168Eric BäckArboga OK53:57+30:19
169Mathias Pedersen HolmskauTrøsken IL54:04+30:26
170Linus SjödénÄlvdalens IF OK54:13+30:35
171Joshua Au54:56+31:18
172Fabian KlauserOLG Rymenzburg55:16+31:38
173Loke HolmgrenOK Hammaren55:31+31:53
174Isak ThörnbladOK Flundrehof55:51+32:13
175Elias SöderlundSkogslöparna56:08+32:30
176Hjalmar WennbergHudiksvalls OK57:18+33:40
177Oliver LarsenMo o-klubb57:55+34:17
178Pablo Aristondo MagnussonOK Tor58:11+34:33
179Sebastian MitchellHOC58:30+34:52
180Emil GrønliFreidig58:49+35:11
181Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:00:13+36:35
182Filip NordströmSkogslöparna1:01:17+37:39
183Erik ErikssonOK Skogsfalken1:02:26+38:48
184Wang MingdaChina DEER-O1:02:29+38:51
185Alfred JohanssonOK Alehof1:02:35+38:57
186Tronje SkoglundOK Motala1:03:11+39:33
187Simon LjungkvistOK Alehof1:03:23+39:45
188Yixun GaoHangzhou Migu Orienteering Club1:05:47+42:09
189Axel TenghagenHärlövs IF1:08:45+45:07
190Rickar BerndtssonFrölunda OL1:09:25+45:47
191Calle JohanssonOK Ravinen1:10:39+47:01
191Lukas HagbergKalmar OK1:10:39+47:01
193John McNaughtonTorquay Boys OC1:13:00+49:22
194Zhanyi WuHangzhou Migu Orienteering Club1:14:36+50:58
195Erik BernerssonOK Enen1:15:45+52:07
196Melker CarlingerSkogsluffarnas OK1:16:12+52:34
197Yicheng ZhuHangzhou Migu Orienteering Club1:19:27+55:49
198Finlay WalshTorquay Boys OC1:21:09+57:31
199Zezhang Peng1:26:44+1:03:06
200Viktor ZillingOK Södertörn1:33:19+1:09:41
201Zhonglai WangEagle,shenzhen,china1:34:39+1:11:01
202Albin JägstedtHalmstad OK1:39:27+1:15:49
Gustav BertsOK Alehofej godkänd
Arvid SkeppSävedalens AIKej godkänd
Bobby GodleyTorquay Boys OCej godkänd
Victor FredmanOK Älvsjö-Örbyej start
Oliver JohanssonBredareds IFej start
Børge Nilsen BergFossum IFej start
GU QingranChina DEER-Oej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser