Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H35 Kort

6 010 m, 152 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magnus PalmKFUM Örebro OK44:19
2Jens MolinSödertälje-Nykvarn OF45:01+0:42
3Petter HaraldssonKamrat och IF KIF46:16+1:57
4Sigurd OftedalSandnes IL47:16+2:57
5Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF47:43+3:24
6Karl LindgrenOK Kåre48:06+3:47
7Johan SvedeliusIFK Umeå50:11+5:52
8Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF50:43+6:24
9Erik HarlénKFUM Örebro OK50:48+6:29
10Lars-Erik HaslerSurahammars SOK51:02+6:43
11Emil LauriKamrat och IF KIF51:18+6:59
12Peter LöfåsDomnarvets GoIF51:48+7:29
13Magnus ThornellSurahammars SOK52:09+7:50
14Björn ArvidssonStora Tuna OK52:34+8:15
15Magnus SteenHelsingborgs SOK52:51+8:32
16Patrik NordgrenSävedalens AIK52:53+8:34
17Claes KlarinVästerås SOK52:55+8:36
18Christoffer SmedsNärpes OK53:06+8:47
19Klas LarssonOK Milan53:54+9:35
20Juha MatilainenEspoon Suunta54:35+10:16
21Tomas FagerstedtSödertälje-Nykvarn OF54:36+10:17
22Peter LoréSundsvalls OK54:43+10:24
23Daniel BerggrenÖstersunds OK54:57+10:38
24Peder KockJärfälla OK55:05+10:46
25Patrik BlomRehns BK55:18+10:59
26Erik OlssonHelsingborgs SOK55:33+11:14
27Mattias KarlssonOK Alehof56:10+11:51
28Arvid SundkvistKatrineholms OK56:28+12:09
29Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF56:38+12:19
30Andreas EnborgLunds OK57:01+12:42
31Anders DanielssonÖstersunds OK57:17+12:58
32Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF57:52+13:33
33Martin OhlssonOK Storsjön57:54+13:35
34Rasmus GrönlundLunds OK57:59+13:40
35Ulf JohanssonSurahammars SOK58:12+13:53
36Johan HalvarssonÖstersunds OK58:49+14:30
37Mikael NordIK Ymer58:53+14:34
38Henrik MattssonValbo AIF58:54+14:35
39Marcel RuppenthalOLG Chur58:58+14:39
39Felix AlnervikHelsingborgs SOK58:58+14:39
41Stefan ErikssonSurahammars SOK59:00+14:41
42Martin FagerlundKFUM Örebro OK59:20+15:01
43Mattias JohanssonKamrat och IF KIF59:42+15:23
44Jonas SandHalden SK59:59+15:40
45Albin AnderssonVäxjö OK1:00:32+16:13
46Henrik NettelmarkSurahammars SOK1:00:52+16:33
47Mats GustafssonFörsvarsmakten Fmtis1:01:38+17:19
48Kristian BirathSurahammars SOK1:02:00+17:41
49Klas BringertKatrineholms OK1:02:05+17:46
50Mathias PerssonHelsingborgs SOK1:02:16+17:57
51Kenneth SmedsNärpes OK1:02:21+18:02
52Johan ÅströmKFUM Örebro OK1:02:32+18:13
53Erik LindgrenSävedalens AIK1:02:33+18:14
54Christian GlantzAndrarums IF1:03:04+18:45
55Niklas FallgrenGudhems IF1:03:27+19:08
56Henrik WåhlströmIF Thor1:03:34+19:15
57Samuli KunttuOK Transit1:03:40+19:21
58Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK1:04:08+19:49
59Stefan LundhSödertälje-Nykvarn OF1:04:17+19:58
60Anders SandbergIFK Mora OK1:04:24+20:05
61Martin AnderssonSjövalla FK1:05:05+20:46
62Marcus MolanderSkellefteå OK1:05:18+20:59
63Lovisa WestbomSödertälje-Nykvarn OF1:05:46+21:27
64Geir Myhr ØienRingsaker OK1:06:17+21:58
65Erik HedmanÖstersunds OK1:06:25+22:06
66Magnus DalenstamSnättringe SK1:06:33+22:14
67Daniel GranlundLångvikens OK1:07:05+22:46
68Marcus ÅhlénFalkenbergs OK1:07:25+23:06
69Andreas IvanssonVaggeryds SOK1:07:35+23:16
70David HjalmarssonStora Tuna OK1:07:44+23:25
71Joakim LönnkvistTullinge SK1:08:02+23:43
72Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:08:08+23:49
73Johan RosénGöteborg-Majorna OK1:08:16+23:57
74Erik HellstenNyköpings OK1:08:19+24:00
75Håkan CarlbergOK Hammaren1:08:22+24:03
76Andreas PerssonDomnarvets GoIF1:08:30+24:11
77Stefan RoosIFK Göteborg1:09:21+25:02
78Jonas FagerholmHalmstad OK1:09:22+25:03
79Ulf RudälvLångvikens OK1:09:38+25:19
80Jonas PålssonFMTM / Fmtis1:09:49+25:30
81Ingemar ÅkermanTullinge SK1:09:55+25:36
82Mattias JohanssonOK PAN-Kristianstad1:10:03+25:44
83Stefan BjurstedtSurahammars SOK1:10:25+26:06
84Elis AnderssonTrosabygdens OK1:10:27+26:08
85Magnus GassnerUlricehamns OK1:11:25+27:06
86Joakim DahlbergFMTM1:12:14+27:55
87Joel SanderiIFK Lidingö SOK1:12:20+28:01
88Andréas PalmertzHelsingborgs SOK1:12:49+28:30
89Martin BeijerJönköpings OK1:12:51+28:32
90Anders AbelSnättringe SK1:12:53+28:34
91Mats-Åke IsakssonVästerås SOK1:13:14+28:55
92Rickard BomanIF Thor1:13:23+29:04
93Johan TykessonRävetofta OK1:13:34+29:15
94Knut Øyvind JohansenBardu IL1:14:33+30:14
95Mikael WidénFK Boken1:15:06+30:47
96Martin HeftiOLG Chur1:15:21+31:02
97Mateo VijandeMalarruta1:15:40+31:21
98Stefan IvarssonSundsvalls OK1:16:00+31:41
99Håkan LindbergFMTM1:16:21+32:02
100Mattias van Den Dool EnebjörkÖstersunds OK1:16:55+32:36
101Christian JohanssonHelsingborgs SOK1:17:02+32:43
102Rikard GustavssonGudhems IF1:17:06+32:47
103Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby1:18:22+34:03
104Fredrik ErikssonBredaryds SOK1:18:25+34:06
105Mark UbbinkSävedalens AIK1:19:13+34:54
106Pär BodénLitsbygdens SK1:19:41+35:22
107Gerardo GarciaO-Ringen Academy ( Argentina )1:19:52+35:33
108Lars-Olof MagnellKatrineholms OK1:20:03+35:44
109Joel MongårdSkogsluffarnas OK1:20:15+35:56
110Markus WenkOLG Chur1:21:00+36:41
111Christian BjörkmanÅkers IF1:21:27+37:08
112Jesper KolmodinAndrarums IF1:21:31+37:12
113Karl RundbergTolered-Utby Ol-klubb1:21:33+37:14
114Morgan BodinGällstadbygdens SOK1:22:02+37:43
115Per-Ove MelinderTullinge SK1:23:35+39:16
116Viacheslav SokolovMalahit1:25:25+41:06
117Hans Christian FalkenbergStavanger OK1:26:01+41:42
118Henrik HallinSurahammars SOK1:26:34+42:15
119Jonas NorénHelsingborgs SOK1:27:14+42:55
120Robert ErikssonFMTM1:27:17+42:58
121Henrik HellgrenNorbergs OK1:27:21+43:02
122Johan EliassonFalkenbergs OK1:28:12+43:53
123Magnus BlombergPiteå IF Orientering1:28:30+44:11
124Andreas LjungbergUmeå OK1:28:36+44:17
125Tom CarrNorth Texas Orienteering Association1:30:24+46:05
126Martin AttingerOLG Chur1:30:34+46:15
127Karl UtterbackMalmö OK1:30:45+46:26
128Patrik GrankvistFMTM1:30:49+46:30
129Asgeir RisethTullinge SK1:30:53+46:34
130Peter WiikNärpes OK1:31:37+47:18
131Mikael BrodénOK P41:34:32+50:13
132Michael SchildIFK Ilfis OK1:35:24+51:05
133Josef PetterssonGöteborg-Majorna OK1:35:35+51:16
134Roger SandellOK Roxen1:36:56+52:37
135Maor ParenteO-Ringen Academy ( Israel )1:40:22+56:03
136Lars-Gunnar FickÖstersunds OK1:42:55+58:36
137Henrik AlmkvistOK Älvsjö-Örby1:43:25+59:06
138Mindaugas SapalasIHW Alex Berlin1:47:04+1:02:45
139Henrik AnderssonFMTM1:47:37+1:03:18
140Michael ForslundKristinehamns OK1:48:57+1:04:38
141Germund BrånsgårdFMTM1:52:42+1:08:23
142Peter WallentinLerums SOK1:53:17+1:08:58
143Anders GalinSurahammars SOK1:54:02+1:09:43
144Petter AnderssonStenungsunds OK1:54:17+1:09:58
145Reto ZauggIFK Ilfis OK1:54:44+1:10:25
146Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:57:36+1:13:17
147Mattias HolmströmÅmåls OK1:57:39+1:13:20
148Mats BernerssonFMTM2:05:59+1:21:40
149Jonas SjöstrandSnättringe SK2:14:43+1:30:24
150Markus SvenssonFilipstads OK2:17:13+1:32:54
151Janola MartinssonFK Finn2:41:31+1:57:12
Per MolinHärnösands OKej godkänd
Markus MartinelleSöders-Tyresöej start
David BengtssonFK Åsenej start
Magnus JohanssonÅre OKej start
Patrik LjungbergUmeå OKej start
Carlo NiederhauserOLG Thun (sui)ej start
Mattias PetterssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Johnny RosenkjærFaaborg OKej start
Olle WestmanGagnefs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser