Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H45-1

6 120 m, 119 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Mats RöjgårdOK Kolmården42:20
2Jouni KahelinVaajakosken Terä45:54+3:34
3Claes TuressonOK Renen46:59+4:39
4Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna47:17+4:57
5Jonas EklundOK Rodhen47:32+5:12
6Jörgen OlssonOK PAN-Kristianstad47:39+5:19
7Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF48:04+5:44
8Alain BergerANCO48:21+6:01
9Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL48:41+6:21
10Tomas EidsmoFreidig50:02+7:42
11Ilya GusevNord West50:08+7:48
12Sören Nilsson PåledalOK Roxen50:34+8:14
13Petteri LauronenLynx52:10+9:50
14Lars-Håkan BengtssonOK Tyr52:42+10:22
15Mika LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo53:00+10:40
16Bjørnar LynumFreidig53:03+10:43
17Johan BlomsterIF Thor53:20+11:00
18Andreas NikolaussonVisborgs OK53:30+11:10
19Gilles RenaudANCO53:58+11:38
20Martin ÖhmanGjø-Vard OL54:13+11:53
21Tony LövdahlSOK Viljan54:38+12:18
22Åke LjunggrenLinköpings OK54:45+12:25
23Mattias GunnarssonBredaryds SOK54:52+12:32
24Magnus LindmarkIFK Kiruna55:11+12:51
25Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna55:38+13:18
26Markus OlinIK Hakarpspojkarna58:02+15:42
27Adrian PuntschartOLG Chur58:07+15:47
28Jan TorrkullaIF Femman58:16+15:56
29Henrik RoosOK Linné58:50+16:30
30Ulf BergströmOK Rodhen58:52+16:32
31Janne KivilaaksoLynx59:23+17:03
32Per-Anders OlssonOckelbo OK59:28+17:08
33Torgeir AuneByåsen IL59:56+17:36
34Björn KarlssonOK Denseln59:57+17:37
35Peter LundOK Kolmården1:00:16+17:56
36Viktor SkobeKalmar OK1:00:25+18:05
37Veli-Matti PulliSK Rintterit1:00:31+18:11
38Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna1:01:31+19:11
39Lukas ErneOLG Cordoba1:01:38+19:18
40Jon HolstdFreidig1:04:00+21:40
41Oskar KlockarOLG Cordoba1:05:07+22:47
42Emil ErdeliusIF Rigor1:05:48+23:28
43Håkan PalmFK Boken1:06:10+23:50
44Tommy JauhojärviAsker SK1:07:14+24:54
45Jon-Markus DelaumeAvon OK1:07:49+25:29
46Bo SegermanIF Thor1:08:06+25:46
47Sveinung RykkjeVaregg Fleridrett1:08:35+26:15
48Chris KimOLG Chur1:08:37+26:17
49Jan NetukaSlavia Hradec Kralove1:08:56+26:36
50Johan WesterberghRasbo IK1:09:47+27:27
51Blair TrewinYarra Valley OC, Australia1:10:32+28:12
52Jyrki HaikonenUlvilan Ura1:11:12+28:52
53Björn HeinemannSV Robotron Dresden1:11:46+29:26
54Stefan SehlerOK Kolmården1:11:54+29:34
55Knut Jostein SætnanFossum IF1:12:25+30:05
56Øyvind LienGjø-Vard OL1:12:43+30:23
57Fabian LjungqvistLunds OK1:12:45+30:25
58Thomas JosarpFK Friskus-Varberg1:13:14+30:54
59Per EdströmHärnösands OK1:13:23+31:03
60Gygax MartinOLG Biberist SO1:14:45+32:25
61Martin JarelandLinköpings OK1:15:28+33:08
62Stefan FiskarsOK Raseborg1:16:13+33:53
63Christian RohnerIF Thor1:16:43+34:23
64Johan GranforsIF Rigor1:17:38+35:18
65Olle BjörneldKalmar OK1:17:40+35:20
66Harri VehkalahtiIkaalisten Nouseva-Voima1:18:12+35:52
67Henrik MarmelidOK Roxen1:18:21+36:01
68Jiří RýdlTatran Jablonec1:19:45+37:25
69Per JemthIF Thor1:19:54+37:34
70Peter BlomgrenPargas IF1:21:41+39:21
71Magnus TrofastBredaryds SOK1:22:15+39:55
72Georg DoblerMTV Hernals1:22:51+40:31
73Martin SvenssonIF Rigor1:23:42+41:22
74Michael AdamssonNybro OK1:26:17+43:57
75Jonas StåhlbrandtRasbo IK1:26:41+44:21
76Lennart MorénHjärnarps OL1:26:53+44:33
77Anders PeterssonOK Njudung1:26:56+44:36
78Johan KüglerSigtuna OK1:27:27+45:07
79Trond EvensenOL Tønsberg og Omegn1:27:36+45:16
80Mikke MaronenLynx1:27:37+45:17
81Mikael GuttkeNyköpings OK1:28:52+46:32
82Reto ZüblinOLG Thun1:30:03+47:43
83Urban BillingHultsfreds OK1:30:19+47:59
84Marco MensinkMinor1:33:04+50:44
85Per ErlandssonVimmerby OK1:34:04+51:44
86Geir SchjølbergTynset IF1:34:05+51:45
87Robert HjelmVimmerby OK1:34:28+52:08
87Magnus OlssonTorsås OK1:34:28+52:08
89Henrik LjungemyrOK Kolmården1:35:22+53:02
90Johan ArveliusTjalve IF Norrköping1:35:52+53:32
91Torbjörn LönkvistOK Vivill1:36:10+53:50
92Martin JakobssonHammarkinds OK1:39:54+57:34
93Nils HelmerssonHässleholms OK1:40:50+58:30
94Stig InstanesIF Sturla1:42:05+59:45
95Jone SæbbøStavanger OK1:42:50+1:00:30
96Mats EriksonLunds OK1:43:05+1:00:45
97Johan PetterssonOK Motala1:43:55+1:01:35
98Joni VirtanenEspoon Suunta1:46:47+1:04:27
99Fredrik KempeOK Denseln1:47:19+1:04:59
100Magnus FlodmanOK Hammaren1:47:36+1:05:16
101Gianbattista RavasioASD Agorosso S. Alessandro1:48:44+1:06:24
102Hartmut SchneiderMTV Hernals1:50:56+1:08:36
103Jonas HedlundOK Renen1:52:37+1:10:17
104Johan WänströmFinspångs SOK1:52:50+1:10:30
105Ossi Porri1:54:38+1:12:18
106Anders HolmberghOK Vivill1:55:18+1:12:58
107Carl FeyEspoon Suunta1:55:32+1:13:12
108Andreas CarlssonOK Kolmården1:59:54+1:17:34
109Björn MöllerOK Kontinent2:04:36+1:22:16
110Tobias StenälvValbo AIF2:05:37+1:23:17Ladda ner rutt i gpx-format
111Robert MurphyNorth West Orienteering Club2:12:58+1:30:38
112Henrik LundOK Renen2:18:07+1:35:47
113Martin StålSödertälje-Nykvarn OF2:25:27+1:43:07
114Tobias Den BraverOK Gränsen2:44:15+2:01:55
Mattias JägstedtHalmstad OKej godkänd
Tommy LindbergOK Roslagenej godkänd
Thomas SommerOLG Cordobaej godkänd
Örjan LarssonLunds OKej godkänd
Joakim KarmetunOK Njudungej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser