Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H50-1

5 660 m, 136 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per EkNyköpings OK39:02
2Magnus JohanssonOK Löftan42:31+3:29
3Rob HartOK Linné42:42+3:40
4Conny ForsbergLånghundra IF43:21+4:19
5Björn ÖbergRyda SK43:55+4:53
6Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna44:13+5:11
7Ola HultinOK Roslagen44:43+5:41
8Daniel HotzOLK Argus45:48+6:46
9Kristian PalmIK Hakarpspojkarna45:51+6:49
10Lars Håkan SandvikAttunda OK46:11+7:09
11Ulf JanssonOK Triangeln46:20+7:18
12Per ForsbergIFK Enskede46:45+7:43
13Dan NorinGävle OK46:52+7:50
14Lars NordinTullinge SK47:08+8:06
15Håkan BerglundIF Thor47:10+8:08
16Robert PalmVästerås SOK47:59+8:57
17Johan HallgrenBjursås OK48:20+9:18
18Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna48:38+9:36
19Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna48:45+9:43
20Gunnar KindlundhTrosabygdens OK49:04+10:02
21Helge GisholtOK Skeidi49:14+10:12
22Pär EricsonNyköpings OK49:15+10:13
23Andreas RangertIK Hakarpspojkarna49:16+10:14
24Mats J0nsellIF Thor49:36+10:34
25Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna49:52+10:50
26Ingemar MagnussonOK Måsen50:10+11:08
27Fredrik SoneAttunda OK50:44+11:42
28Pär TögenmarkOK Linné50:51+11:49
29Per-Olov WedinIF Thor51:49+12:47
30Kjell AlmgrenOK Ravinen52:06+13:04
31Eric RollerJärfälla OK52:17+13:15
32Jerker BomanGävle OK52:30+13:28
33Jörgen AxelssonTullinge SK52:36+13:34
34Pär StålVästerbergslagens OL52:45+13:43
35Sven LundgrenVäxjö OK53:07+14:05
36Ulf LindqvistÖstersunds OK53:34+14:32
37Mats SöderbergKalmar OK54:17+15:15
38Anders OlssonGävle OK54:21+15:19
39Mårten KällströmSala OK54:23+15:21
40Ulrik OlssonBrattås CK54:24+15:22
41Jonas GidingVallentuna-Össeby OL54:40+15:38
42Jesper LagerbergOK Södertörn55:04+16:02
43Jens WernerGustavsbergs OK55:44+16:42
44Håkan OlofssonÄrla IF55:48+16:46
45Fredrik SteneboAttunda OK56:05+17:03
46Fredrik WikstenGävle OK56:17+17:15
47Per CarlbergRånäs OK56:20+17:18
48Peter NilssonOK Tranan56:43+17:41
49Erik BerggrenTullinge SK57:02+18:00
50Bengt NorrmanTrollhättans SOK57:06+18:04
51Piero SannicolòTullinge SK57:10+18:08
52Michael HertinIK Hakarpspojkarna57:37+18:35
53Jonas PerssonTorsås OK58:12+19:10
54Magnus PorleVäxjö OK58:16+19:14
55Mats EkmanTäby OK58:21+19:19
56Lars OlssonOK Linné58:23+19:21
57Lars HelgessonHestra IF58:44+19:42
58Patrik OttossonGävle OK58:49+19:47
59Patrik LeicktTullinge SK59:02+20:00
60Per SigvardsonBredaryds SOK59:19+20:17
61Stefan AronengHestra IF59:45+20:43
62Petri SavilahtiLynx59:49+20:47
63Nicklas BergströmTäby OK59:50+20:48
64Gudbrand LienHamar OK, Norge1:00:03+21:01
65Magnus RajanIFK Lidingö SOK1:00:22+21:20
66Dennis TollOK Njudung1:01:08+22:06
67Mats CarlssonSundbybergs IK1:01:27+22:25
67Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg1:01:27+22:25
69Johan MöllerOK Linné1:01:31+22:29
70Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL1:02:18+23:16
71Mats HolmbergOK Gränsen1:02:21+23:19
72Håkan KarlssonFK Finn1:02:39+23:37
73Peter BrämersonTibro OK1:02:50+23:48
74Christer ArksandVallentuna-Össeby OL1:02:59+23:57
75Magnus JohanssonLånghundra IF1:03:20+24:18
76Göran NordSol Tranås1:04:12+25:10
77Mats HedmanIF Hagen1:04:26+25:24
78Anders BrinkmanVandrarringen1:04:51+25:49
79Jonas HagströmFalköpings AIK OK1:05:15+26:13
80Joakim SkantzeSundbybergs IK1:05:31+26:29
81Kalle PerssonOK Österåker1:06:03+27:01
82Bo StrandOK Linné1:06:11+27:09
83Olle SandénOK Södertörn1:06:12+27:10
84Joakim AhlströmVästerås SOK1:06:14+27:12
85Tomas JonssonVandrarringen1:06:26+27:24
86Patrik SteenOK Enen1:07:00+27:58
87Göran LängheimTullinge SK1:07:50+28:48
88Björn FredmanOK Älvsjö-Örby1:08:26+29:24
89Björn OlofssonOK Storsjön1:08:36+29:34
90Kjell NordqvistWaxholms OK1:08:38+29:36
91Mikael DavidssonVästerås SOK1:09:13+30:11
92Anders BygrenGävle OK1:09:15+30:13
93Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby1:09:17+30:15
94Koni WildiOLK Argus1:09:29+30:27
95Lars NygrenOK Linné1:09:57+30:55
96Mats SandinHaninge SOK1:10:20+31:18
97Thomas LjungqvistTibro OK1:11:09+32:07
98Peter ForsOK Grip1:12:34+33:32
99Arne JanssonOK Klemmingen1:12:51+33:49
100Patrik GustafssonVästerbergslagens OL1:13:06+34:04
101Nils LinderOK Hällen1:13:07+34:05
102Peter LandénGustavsbergs OK1:13:42+34:40
103Stefan KarlssonOK Ravinen1:14:20+35:18
104Anders KarlssonSnättringe SK1:14:47+35:45
105Örjan SahlOK Klemmingen1:15:09+36:07
106Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:15:21+36:19
107Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:17:09+38:07
108Torgny RundlöfVäsby OK1:17:50+38:48
109Nils EklöwOK Södertörn1:17:51+38:49
110Mattias VejlensVisborgs OK1:18:16+39:14
111Stefan NilssonOK Linné1:18:21+39:19
112Nils ErikssonVäsby OK1:18:47+39:45
113Eric HuijsersHammarby IF OF1:19:44+40:42
114Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:20:44+41:42
115Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:22:05+43:03
116Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna1:22:15+43:13
117Jan ViklundVästerås SOK1:22:28+43:26
118Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:23:30+44:28
119Hans JonssonVäsby OK1:24:05+45:03
120Cristian OlivestamVimmerby OK1:24:14+45:12
121Per WolgastSnättringe SK1:27:12+48:10
122Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:28:07+49:05
123Ulf HolstenHestra IF1:28:56+49:54
124Mattias RobertsonCentrum OK1:29:21+50:19
125Göran JonssonSundbybergs IK1:31:35+52:33
126Roger CarlssonVästerås SOK1:33:08+54:06
127Jörgen DalénSala OK1:33:17+54:15
128Mikael BäsénIF Thor1:35:37+56:35
129Geir Inge FolkestadAnderstorps OK1:36:12+57:10
130Jonas JohanssonOK Nackhe1:39:08+1:00:06
131Göran ModinBromma-Vällingby SOK1:39:51+1:00:49
132Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:45:32+1:06:30
133Thomas KronhelmOK Måsen1:48:43+1:09:41
134Anders LevinSvaide Roma SOK1:49:05+1:10:03
135Patrik WendeliusIFK Lidingö SOK2:01:41+1:22:39
Björn AnderssonTäby OKej godkänd
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej start
Lars JohanssonKarlsbyhedens OKej start
Mats NylundBredaryds SOKej start
Matti EnvallIK Hakarpspojkarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser