Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H70 Motion

3 580 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sven-Arne NilssonVästvärmlands OK41:41
2Sölve AnderssonOK Stigen43:19+1:38
3Thorbjörn NilssonVästvärmlands OK45:46+4:05
4Leif NilssonGöteborgs SK46:43+5:02
5Tommy ÖhlingÄrla IF47:55+6:14
6Bo JohanssonOK Stigen49:01+7:20
7Erik TroengStorviks IF51:42+10:01
8Lennart VessbergAvesta OK52:22+10:41
9Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK57:52+16:11
10Håkan BeijarDegerfors OK58:50+17:09
11Leif PerssonLjusdals OK1:00:26+18:45
12Thorwald FranssonOK Virdarna1:02:13+20:32
13Carl CarlinSöders-Tyresö1:04:21+22:40
14Kjell AnderssonSundsvalls OK1:04:24+22:43
15Kenneth WerlinSimlångsdalens IF1:07:03+25:22
16Jan-Erik LarssonUpsala IF1:07:36+25:55
17Östen AnderssonVästerbergslagens OL1:08:43+27:02
18Anders WettemarkSundbybergs IK1:08:51+27:10
19Evan KarlssonLycksele IF1:09:39+27:58
20Lars NordinSolna OK1:10:01+28:20
21Lars-Olof JohanssonLeksands OK1:10:05+28:24
22Per-Ake AnderssonIS Kullen1:11:36+29:55
23Ingolf BengtssonHalmstad OK1:12:43+31:02
24Leif HagstedtVäsby OK1:16:28+34:47
25Ejvin BrindbergsVästerbergslagens OL1:17:05+35:24
26Bo HedmanHallstahammars OK1:20:21+38:40
27Bengt PerssonDegerfors OK1:21:45+40:04
28Sölve WidenbrantEnebybergs IF1:26:37+44:56
29Egon FrödinHögåkers OK1:31:35+49:54
30Jan-Olof HedbergGagnefs OK1:35:56+54:15
31Sven-Åke SvenssonFilipstads OK1:38:08+56:27
32Torgny JonssonVäxjö AIS1:46:30+1:04:49
33Olle NäslundSelånger SOK1:53:58+1:12:17
34Pär-Olof SöderströmOK Raseborg1:59:19+1:17:38
Clas-Göran LundBodens Bandyklubb OSej godkänd
Nils JohanssonIFK Mora OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser