Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Inskolning

1 610 m, 151 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Erik TiensuuSkåneslättens OL17:30
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb17:22
Milea NyströmOK Nolaskogsarna24:11
Stina MartinelleSöders-Tyresö23:08
Charlie LennartssonJärfälla OK25:43
Axel StridTrosabygdens OK14:02
Filip Aspnäs-FermSidensjö IK21:03
Kaisla KauppilaKoovee17:37
Joshua BlythAttunda OK31:17
Astrid FlordalLjusdals OK23:56
Olle StinessenDalaportens OL20:10
Oskar WestbomSäterbygdens OK29:31
Elin KarlssonLerums SOK22:06
Love HeinrupJärla Orientering37:22
Wilhelmina HedbergKarlsbyhedens OK33:22
Gustav LagnetegBoxholm-Mjölby OL23:02
Ivar GrahnGöteborgs SK18:25
Elliot HemmyrJärla Orientering21:33
Nils KorenOK Renen24:41
Tilda HemmyrJärla Orientering17:18
Ivan DegerlundVittjärvs IK20:20
Kerstin NilssonVästerbergslagens OL35:43
Vera SundbergSundbybergs IK24:13
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OL16:40
Lilja LakanenKoovee18:08
Otso LakanenLappeen Riento18:19
William JonssonJärfälla OK20:44
Selma WåkeråsRydboholms SK22:42
Nora StällbergTullinge SK27:35
Elin Karin JohanssonOK Kåre23:21
Hampus LöfgrenStångenäs AIS22:16
Erik RundbergTolered-Utby Ol-klubb31:44
Lukas IsakssonVästerås SOK20:47
Alfred SvenssonLunds OK32:33
Stina SvenssonLunds OK32:41
Liv StällbergTullinge SK23:09
Vera StällbergTullinge SK23:02
Calle MobergSundsvalls OK19:36
Victor HaglundIFK Hedemora OK17:29
Lovis Ekberg RohmanLidköpings VSK22:41
Alva MellegårdLidköpings VSK22:39
Liv ErikssonKatrineholms OK28:21
Hilda GunérusSurahammars SOK30:07
Elvin MagnellKatrineholms OK22:16
Amanda HedbergTumba-Mälarhöjden OK25:42
Ammy ÖstemarFinspångs SOK26:29
Hugo FallgrenGudhems IF29:13
Alvin SörensenOK Kontinent22:09
Julia DoyleSkarpnäcks OL30:57
Isak AndersenNydalens SK20:42
Signe MartinelleSöders-Tyresö21:43
Lova SandbergIFK Mora OK24:46
Sixten SandHalden SK14:24
Theodor LauriKamrat och IF KIF13:14
Filip LindqvistNärpes OK25:38
Ella RosénGöteborg-Majorna OK20:42
Alexander RosénGöteborg-Majorna OK20:37
Heng LuoO-STAR55:24
Oliver WickströmArboga OK34:48
Tova OlssonIF Thor40:22
Stina KarlssonKovlands IF21:15
Anton NomelandByåsen IL22:47
Una NomelandByåsen IL22:38
Klara SellingHärnösands OK26:47
Elmer LilleengKungälvs OK25:48
Silje Nilsen BergFossum IF20:00
Ines SvedNärpes OK23:26
Hedvig Rudsander32:31
Lars OftedalSandnes IL17:45
Greta WernerssonGöteborg-Majorna OK15:58
Sigrid OhlssonOK Storsjön23:04
Vanna BylundIF Thor28:43
Aron Söderlund21:42
Ingrid NordströmKils OK30:52
Linnea SundkvistKatrineholms OK20:47
Isak Jodal-GöthforsGöteborg-Majorna OK16:16
Elena KäckUmeå OK21:27
Fanny VikströmSundsvalls OK33:46
Jan KehrleOLG Säuliamt26:51
Wilma HöglandIF Brahe28:32
Alma FaxénVäxjö OK20:32
Embla SjölundFrösö IF27:41
Erik KolmskogOK Kåre25:58
Elias KolmskogSundbybergs IK25:55
Mari Sørlien StenbergVang OL16:09
Saga SjölundFrösö IF27:54
Oskar DåverhögVästvärmlands OK20:28
Alvin SandbergAttunda OK22:21
Albin TynellRånäs OK24:29
Jens EliassonIK Hakarpspojkarna22:38
Astrid HambergVästvärmlands OK32:07
Einar Lundman-StridkvistOK Roslagen27:53
Zoe Lia GrassiSC Meran Italy29:29
Freja HesselSjövalla FK27:16
Leena VaismaS-JKL46:51
Malva KvithammerWing OK24:37
Hannes ModénVänersborgs SK22:43
Ingalisa ÖbergOK Hällen22:13
Ida Amundsen BjørkliRingerike OL19:32
Stina EngbergHärnösands OK25:06
Erik TheanderHaninge SOK31:37
Joel AhlbergGävle OK24:15
Wiktor GalinHärnösands OK22:52
Dominik GalinHärnösands OK21:13
Igor GalinHärnösands OK25:11
Assar SandHalden SK34:05
Astrid HamiltonNyköpings OK15:21
Iris KällströmerNyköpings OK15:56
Knut KällströmerNyköpings OK22:54
Vivian SannaKotlarka Praha, CZE18:40
Jonathan RexOK Landehof18:46
Melinda SnickarsNärpes OK24:04
Sulo LiukkalaHauhon Sisu27:56
Agnes LindgrenSävedalens AIK22:52
Teus KarlssonVäxjö OK29:17
Jeanne RenuadANCO30:09
Linus SmedsNärpes OK16:32
Wilmer IngelssonOckelbo OK27:11
Elsa RambergOK Löftan21:16
Max VinbladHagaby GoIF Örebro26:27
Freddy BrolundOK Denseln17:05
Eskil LöfåsDomnarvets GoIF43:05
Sofie LindSundsvalls OK26:45
Katja BergerBerger-Clan41:03
Julia EllmarkLunds OK18:28
Sverre Øen LandstadNydalens SK15:46
Egon NordgrenSävedalens AIK25:08
Sarah LundellOK Österåker47:53
Joakim GustavssonHällefors OK23:09
Aapo Puro-AhoVaasan Suunnistajat12:46
Oscar JohanssonRonneby OK50:18
Vidar EngströmOK Hällen18:13
Carl SandströmOK Älme27:33
Klara JuhlinVästerås SOK17:42
Eelis MäättäläKokkolan Suunnistajat15:22
Freja IsenströmAlmby IK39:06
Maren Sæter FlessebergKongsberg OL19:20
Johannes MählerSkogslöparna28:57
Frida AbrahamssonSkogslöparna29:17
Simon BjörkOK Hammaren30:25
Elof TreptowAnderstorps OK21:17
Arvid TreptowAnderstorps OK21:13
Molly BoströmLånghundra IF36:09
Ida LindgrenOK Kåre32:30
Ralf PéclardOK Kåre32:27
Eero NäpänkangasSuunta Jyväskylä29:02
Noah LindellIF Brahe15:28
Aaron LindellIF Brahe19:10
Marie Fosser-KildalHeming Orientering23:05
Märta OlssonOckelbo OK30:52
Zeng HuifangO-STARej godkänd
Jon DahlgrenÄlvdalens IF OKej start
Victor HallendalIFK Enskedeej start
Harald HamiltonNyköpings OKej start
Astrid NilssonBredaryds SOKej start
Elvin SandellOK Roxenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser