Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Medelsvår 3,3

3 220 m, 100 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ludvig HaslerSurahammars SOK28:43
2Magnus JohanssonFörsvarsmakten32:40+3:57
3Malin MalmbergMalmö OK33:53+5:10
4Jessica SchärerOLG Pfäffikon34:43+6:00
5Lars KreutnerSOK Viljan35:09+6:26
6Gustav VisingOK Triangeln35:20+6:37
7Joakim Höög35:34+6:51
8Johannes MelinIF Thor36:24+7:41
9Morten HelminsenFredrikstad SK36:51+8:08
10Kia HemmiSK Pohjantähti37:26+8:43
11Amanda TibellLånghundra IF37:51+9:08
12Andreas LindbergArvidsjaurs OK39:14+10:31
13Klara PetrisiVästerbergslagens OL39:33+10:50
14Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb39:41+10:58
15Ian SjöbergKlubblös39:51+11:08
16Emma FritzellAnderstorps OK39:52+11:09
17Caroline YtterströmSundsvalls OK40:29+11:46
18Karin AlmTjällmo-Godegårds OK41:00+12:17
19Ylva GrönroosOK Alehof41:21+12:38
20Hannah LarsenMalmö OK41:48+13:05
21Linda WåkeråsRydboholms SK41:58+13:15
22Patrik AlmTjällmo-Godegårds OK42:38+13:55
23Linus JernströmAvesta OK42:42+13:59
23Maria PetterssonOK Njudung42:42+13:59
25Emma HerbstVästerås SOK43:20+14:37
26Michael GabrielssonVittjärvs IK43:26+14:43
26Mikael WilénLeksands OK43:26+14:43
28Sandra SvedNärpes OK43:47+15:04
29Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby43:55+15:12
30Rainer StephanDJK Adler 07 Bottrop44:00+15:17
31Virginie DehulluK.O.L. Belgium44:01+15:18
32Kari Schjølberg-HenriksenNydalens SK44:55+16:12
33Ingela HåkanssonIK Uven45:14+16:31
34Eva SchönquistOK Linné45:32+16:49
35Peter KristofferssonAlmby IK45:36+16:53
36Lena RoosSOK Träff46:40+17:57
37Pia KarlssonOK Orion46:46+18:03
38Marko TorkkeliLessebo OK46:57+18:14
39Linda FredrikssonOK Måsen48:52+20:09
40Inka GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb49:16+20:33
41Britta IvarssonVästerbergslagens OL49:34+20:51
42Johan RosénBromma-Vällingby SOK49:51+21:08
43Monica JonssonIK Hakarpspojkarna50:02+21:19
44Thomas AsplundOK Skogsvargarna50:04+21:21
45Svein Tore Gåsvik NarvestadHalden SK50:26+21:43
46Sumali SkottÅmåls OK50:38+21:55
47Christina FredrikssonGarphyttans IF51:06+22:23
48Maria KroksmyrVäxjö OK51:39+22:56
49Ulrica VidfeltLindebygdens OK52:51+24:08
50Lisa OlivOK Enen52:56+24:13
51Maja JakobssonSundsvalls OK53:09+24:26
52Börje HanssonBredareds IF53:43+25:00
53Ida SanderOK Milan53:52+25:09
54Per WistedtTierps SOK54:05+25:22
55Annika SvenssonSK Björnen54:29+25:46
56Florian SchärerOLG Pfäffikon54:35+25:52
57Ida OlssonTorsås OK54:45+26:02
58Emma WilhelmssonCentrum OK55:01+26:18
59Leif LaurellOK Flundrehof55:23+26:40
60Birgitta BerglundOK Kåre57:02+28:19
61Jukka TaimistoMS Parma57:25+28:42
62Minna WestbomSäterbygdens OK57:41+28:58
63Lars-Åke SvenssonSK Björnen57:58+29:15
64Tomas JanssonHjobygdens OK58:02+29:19
65Anna BertsOK Alehof58:22+29:39
66Thomas HenryssonTibro OK58:42+29:59
67Jonas LarssonDegerfors OK59:05+30:22
68Johanna RöstinSöders-Tyresö59:45+31:02
69Sven JacobsonOK Milan59:55+31:12
70Erik BjörkqvistHagryd Bikers1:00:54+32:11
71Anton Björkqvist1:01:04+32:21
72Axel Björkqvist1:01:21+32:38
73Annika GranqvistVärend GN OL1:01:22+32:39
74Emelie GustafssonStora Sundby GoIF1:01:42+32:59
75Emil GabrielssonVittjärvs IK1:01:49+33:06
76Malin AnderIstrums SK1:01:56+33:13
77Lars-Olov VisingOK Triangeln1:01:57+33:14
78Anna VisingOK Triangeln1:02:01+33:18
79Arvid GunérusSurahammars SOK1:02:34+33:51
80Henrik SjölanderTäby OK1:02:50+34:07
81Anna TrossingTäby OK1:03:26+34:43
82Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:03:27+34:44
83Anna-Karin LindebergFrösö IF1:03:37+34:54
84Mathias JonssonUpsala IF1:04:11+35:28
85Per-Åke NilssonGävle OK1:05:12+36:29
86Tina KolmskogSundbybergs IK1:05:19+36:36
87Sofia LiljecrantzSurahammars SOK1:05:23+36:40
88Janne GustavssonStora Sundby GoIF1:06:16+37:33
89Charlotta TreptowAnderstorps OK1:06:38+37:55
90Monica SyrdalHeming Orientering1:08:05+39:22
91Annemarie VindFinspångs SOK1:08:07+39:24
92Carina GunérusSurahammars SOK1:08:21+39:38
93Inger BakkenIL Leik1:08:41+39:58
94Vesa SärkiojaUmeå OK1:09:55+41:12
95Bengt-Olof SandbergAlfta-Ösa OK1:11:35+42:52
96Johanna Skantz LundinLänna IF1:14:08+45:25
97Lisa OttossonOK Landehof1:25:41+56:58
98Ulrika PerssonOK Hammaren1:32:56+1:04:13
99Camilla FlodmanOK Hammaren1:34:23+1:05:40
100Ida JohanssonOK Hammaren1:45:18+1:16:35
Harriethe NiklassonLunds OKej start
Jennie PetterssonOK Renenej start
Ulrich Frank RüdelDJK Adler 07 Bottropej start
Emma SätterlundKFUM Örebro OKej start
Frida WallentinLerums SOKej start
Marie ZetterlingOK Tyrej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser