Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-U2

2 620 m, 90 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stella ÖnanderKjula IF24:46
2Hannes PetersonOK Denseln25:13+0:27
3Jon Forsberg RundströmIFK Enskede26:51+2:05
4Hjalmar RutqvistIFK Umeå27:14+2:28
5Eskil NilssonVästerbergslagen OL27:18+2:32
6Linnéa SvidénSöders OL27:21+2:35
7Valter LindbladSkogslöparna28:12+3:26
8Carl ÖstbergFinspångs AIK28:55+4:09
9Nils WallbergHägglunds Ski Team SK28:56+4:10
10Olivia StåhlMölndal29:00+4:14
11Theodor BakkmanIFK Lidingö SOK29:40+4:54
12Jonathan ÖsterlinSävedalens AIK30:00+5:14
13Frida Schibler-MårtenssonOK Älvsjö-Örby30:08+5:22
14Emil Lundgren OlssonJärvs IF30:36+5:50
15Leonardo MelinOK Kolmården31:01+6:15
16Alvar KempeOK Denseln31:05+6:19
17Elisabet EngbergSundsvalls OK31:25+6:39
18Johan RosengrenTjalve IF Norrköping31:34+6:48
19Lukas RosengrenTjalve IF Norrköping31:35+6:49
20Amanda StroppGävle OK31:39+6:53
21Eric VikerOK Kåre31:52+7:06
22Erik JönssonOK Södertörn32:04+7:18
23Arvid RunfeldtSigtuna OK32:18+7:32
24Gustav BergvinSkogslöparna32:44+7:58
25Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OL32:53+8:07
26Stella JakobssonJärla Orientering33:27+8:41
26Annie KrikströmHjärnarps OL33:27+8:41
28Filip PerssonMalmö OK33:50+9:04
29Idun AaenStjørdals-Blink Orientering34:40+9:54
30Ivar MandahlOK Linné35:23+10:37
31Frida JosefssonVäsby OK36:03+11:17
32Arvid NordströmSkogslöparna36:04+11:18
33Hampus DanielssonLycksele IF36:21+11:35
34Lukas GottåsIK Vista36:35+11:49
35Elma RoosÖstersunds OK36:42+11:56
35Vilgot BjörströmIFK Kiruna36:42+11:56
37Wilma LarssonSala OK36:47+12:01
38Katja HelmingerHSV Wals37:10+12:24
39Mirai KvevlanderIFK Umeå37:29+12:43
40Max JunlénOK Ravinen37:49+13:03
41Helmer KaarleÖvertorneå IF37:55+13:09
42Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg37:58+13:12
43Albert ForstMFP Praha CZE38:17+13:31
44Vera SidenvallOK Kåre38:19+13:33
45Anni LauronenTampereen Pyrintö38:34+13:48
46Signe BakkmanIFK Lidingö SOK38:39+13:53
47Ella JohanssonFinspångs SOK39:10+14:24
48Axel JonssonSkogslöparna39:14+14:28
49Nils JonssonSkogslöparna39:16+14:30
50Oskar HolmgrenMarkaryds FK39:49+15:03
51Elliot LövgrenOK Tyr40:05+15:19
52Antero SellingLänna IF40:17+15:31
53Klara HelgessonMalmö41:08+16:22
54Arvid  Wistrand Klubblös41:25+16:39
55Olle LugnérSkellefteå OK41:55+17:09
56Casper StålbergGävle OK42:10+17:24
57Ethel NoppaKlubblös42:22+17:36
57Ingrid ÖstbergUmeå OK42:22+17:36
59Emil StålbergGävle OK42:55+18:09
60Elsa SidenvallOK Kåre43:11+18:25
61Nova HelmOK Hammaren43:18+18:32
62Elton SundqvistOK Nolaskogsarna43:23+18:37
63Leo JunlénOK Ravinen43:25+18:39
64Vanja BjörkOK Nolaskogsarna43:29+18:43
65Lily SundqvistOK Nolaskogsarna43:33+18:47
66Thea ForsgrenOK Nolaskogsarna43:34+18:48
67Josefin StroppGävle OK44:07+19:21
68Alice Dahlberg44:29+19:43
69Amanda HelgessonKlubblös44:40+19:54
70Melinda BergOK Enen45:09+20:23
71Ruben RahmHärnösands OK47:01+22:15
72Emilia GrybäckIF Thor47:15+22:29
73Alfred EklundSkogsluffarnas OK48:32+23:46
74Linnea HagstedtKlubblös50:02+25:16
75Leon ÅmanOK Måsen50:24+25:38
76Sixten SandgrenFrölunda OL50:33+25:47
77Alma AnderssonIF Thor50:48+26:02
78Tove JakobssonEksjö SOK51:27+26:41
79Gustav StenbackSkarpnäcks OL51:44+26:58
80Signe Danielson DamneBromma-Vällingby SOK52:41+27:55
81William BacklundSidensjö IK52:43+27:57
82Alicia ClaessonSkogsluffarnas OK55:32+30:46
83Jakob  Andersson Klubblös56:18+31:32
84Elliot ÅmanOK Måsen57:41+32:55
85Olle OlssonOK Nolaskogsarna1:05:54+41:08
86Herman GöranssonÅsarna IK1:06:18+41:32
87Florence  Andersson Klubblös1:15:04+50:18
88Henry  AnderssonKlubblös1:15:18+50:32
89Moa ÖbergBjörkfors GoIF1:34:51+1:10:05
Edvin LodinOK Långbergetej godkänd
Ida MartinssonStora Tuna OKej start
Tommy VitöKokkolan Suunnistajatej start
Einar AamotOK Skogshjortrarnaej start
Theodor BakkmanIFK Lidingö SOKej start
Vanja BjörkOK Nolaskogsarnaej start
Signe Danielson DamneBromma-Vällingby SOKej start
Jon Forsberg RundströmIFK Enskedeej start
Signe GrimellOK Nolaskogsarnaej start
Nova HelmOK Hammarenej start
Katja HelmingerHSV Walsej start
Stella JakobssonJärla Orienteringej start
Leo JunlénOK Ravinenej start
Max JunlénOK Ravinenej start
Erik JönssonOK Södertörnej start
Wilma LarssonSala OKej start
Anni LauronenTampereen Pyrintöej start
Otto LjungbergKlubblösej start
Olle LugnérSkellefteå OKej start
Yaroslav PanchenkoFK Åsenej start
Elma RoosÖstersunds OKej start
Hjalmar RutqvistIFK Umeåej start
Gustav StenbackSkarpnäcks OLej start
Amanda StroppGävle OKej start
Josefin StroppGävle OKej start
Moa TimbyUmeå OKej start
Elliot ÅmanOK Måsenej start
Leon ÅmanOK Måsenej start
Ruben ÅströmSidensjö IKej start
Stella ÖnanderKjula IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser