Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Lätt 2,5

2 760 m, 124 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Philip HemmyrUmeå OK21:47
2Smilla AndertoftVästerås SOK25:26+3:39
3Jamie MarshBig Foot Australia26:52+5:05
4Stefan JärvallNyköpings OK27:25+5:38
5Sara Danielson DamneBromma-Vällingby SOK27:49+6:02
6Johan HelmOK Hammaren27:53+6:06
7Ville Clefberg29:45+7:58
8Åsa ThorstenssonLjusdals OK30:00+8:13
9Ellen AnderssonOK PAN-Kristianstad30:22+8:35
10Viktor AbrahamssonTjällmo-Godegårds OK31:09+9:22
11Daniel LundgrenKlubblös31:48+10:01
12Maria JaremalmIdö OK32:26+10:39
13Sara SaetreOK Landehof32:47+11:00
14Kristina JärvallNyköpings OK33:11+11:24
15Ebba ForsbergOK Ravinen33:24+11:37
15Linus DanielssonSolna OK33:24+11:37
17William LundqvistOK Tyr33:46+11:59
18Susanne EdénWaxholms OK34:25+12:38
19Marie ErikssonIK Hakarpspojkarna34:39+12:52
20Albin AhlströmVästerås SOK34:40+12:53
21Karolina OlofssonKlubblös35:16+13:29
22Ella FalkNyköping OK35:37+13:50
23Elin ThorstenssonLjusdals OK35:38+13:51
24Titti FritzénLynx35:42+13:55
25Kjell RosgrenOK Njudung35:47+14:00
26Anna FalkNyköping OK36:17+14:30
27Olle OhrtSol Tranås36:53+15:06
28Linnea Blom36:55+15:08
29Elin PorthinIF Brahe37:03+15:16
30Linda PerssonGöteborg-Majorna OK37:13+15:26
30Therese KarlssonKlubblös37:13+15:26
32Nathalie HassmenKlubblös37:16+15:29
33Daniel FogelmarkKlubblös37:19+15:32
34Wictor RytterstedtKlubblös37:21+15:34
35Johana SestakovaSlavia Liberec Orienteering37:50+16:03
36Teodor EricsonJärla Orientering39:13+17:26
37Maria JarelandLinköpings OK39:17+17:30
38Wu YinliO-Ringen Academy ( CHN - New Star )39:22+17:35
39Robin CarlbomUlricehamns OK39:42+17:55
40Linda CarlbomUlricehamns OK40:06+18:19
41Veronica OckbornTrollhättans SOK40:52+19:05
42Sören AnderssonOK Tyr41:07+19:20
43Joel BrandonBromma-Vällingby SOK41:08+19:21
44Jörgen HillerhagIFK Lidingö SOK41:12+19:25
45Michaela EgarterCC Fuerstenfeld41:38+19:51
45Kilian ZapfCC Fuerstenfeld41:38+19:51
47Cenny AppelgrenTrollhättans SOK42:02+20:15
48Eva SahlströmBromma-Vällingby SOK42:20+20:33
49Minna GustavssonOK Nolaskogsarna42:27+20:40
50Arvid HerderssonMarkbygdens OK43:18+21:31
51Lukas AnderssonTjällmo- Godegård OK43:41+21:54
52Per SandbergOK Roslagen44:43+22:56
53Eva HedbergOK Roslagen44:46+22:59
54Cajsa NordströmSkogslöparna46:44+24:57
55Ella NordströmSkogslöparna46:46+24:59
56Kerstin SvanebäckÄlvsjö47:02+25:15
57Kerstin KarlsssonÖdeshögs SK47:09+25:22
58Roland MattssonOK Skärmen48:13+26:26
59Alexandra LyktbergÄrla IF48:14+26:27
60Ann BulowLund48:41+26:54
61Kaisla AnkeloUlvilan Ura48:50+27:03
62Minna MikaelssonVårby IK48:53+27:06
63Linnea ÅgrenAttunda OK50:10+28:23
64Fredrik Ågren50:13+28:26
65Malin HeikkiläVittjärvs IK50:37+28:50
66Reuben LjungbergKlubblös50:44+28:57
67Liu XuelongO-Ringen Academy ( CHN - New Star )50:55+29:08
68Åsa FredbyOK Renen51:06+29:19
69Mathias ThörnblomOK Alehof51:11+29:24
70Susanna LindellLinköpings OK51:41+29:54
71Bengt AlkdalIF Marin Väst52:15+30:28
72Agneta HolmOK Bävern52:46+30:59
73Linda AppelkvistBredareds IF53:07+31:20
74Charles SödermanNärpes OK53:35+31:48
75Elias NilssonAndrarums IF54:59+33:12
76Danica TasevaIFK Göteborg55:31+33:44
77Ann-Christin TjernbergKovlands IF56:38+34:51
78Marie-Louise DjerfVästerbergslagen OL57:24+35:37
79Hugo LindstedtKlubblös58:00+36:13
80Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF58:03+36:16
81Åsa SjöblomOK Kåre58:14+36:27
82Anna LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF58:19+36:32
83Vigdis KuoskuJärfälla OK59:51+38:04
84Sanne AbelssonKlubblös59:57+38:10
85Annika BryggarGrycksbo IF OK1:00:30+38:43
86Elina NilssonOK Nolaskogsarna1:01:12+39:25
87Berit EdlundElfsborg SOK1:03:04+41:17
88Göran FahlénKlubblös1:03:06+41:19
89Lena FahlénKlubblös1:03:07+41:20
90Maj-Britt JensenOK-771:04:00+42:13
91Anneli  SaneKlubblös1:04:26+42:39
92Carina PerssonAndrarums IF1:05:29+43:42
93Carolina MagnussonLinköpings OK1:06:13+44:26
94Elisabeth MattssonOK Skärmen1:07:53+46:06
95Tomas DanielssonIFK Mora OK1:08:01+46:14
96Irina NilssonGävle OK1:08:07+46:20
97Katrin HolmstrandArboga OK1:08:08+46:21
98Rolf ArvidssonIF Rigor1:08:16+46:29
99Joel FredrikssonGarphyttans IF1:08:27+46:40
100Lena TimnerUmeå OK1:08:53+47:06
101Maria AlmqvistKarlsbyhedens OK1:09:49+48:02
102Elias EhrsIF Femman1:10:35+48:48
103Jennifer EricsonJärla Orientering1:11:19+49:32
104Birgitta PeterssonAlvesta SOK1:11:51+50:04
105Ida SamuelssonOK Södertörn1:12:01+50:14
106Estrid FahlénIFK Umeå1:12:35+50:48
107Margareta LarssonOK Tor1:12:55+51:08
108Birgitta HaldinIF Femman1:14:27+52:40
109Hans JurgOLG Bern1:16:59+55:12
110Eva-Lena AnderssonOK Roto1:19:08+57:21
111Tanja LindqvistTäby OK1:31:02+1:09:15
112Anna HolmgrenNässjö OK1:45:00+1:23:13
113Ida ErikssonKatrineholms OK1:48:28+1:26:41
114Anita RunanderTrosabygdens OK2:10:38+1:48:51
115Inger NannesonSimlångsdalens IF2:11:29+1:49:42
116Maj BoudrieVäsby OK2:17:50+1:56:03
117Birgitta Simon-HochstetterUSV Jena2:26:23+2:04:36
Bodil HedenbergOK Vivillej godkänd
Moa TimbyUmeå OKej godkänd
Sara SaidakhmatovaRehns BKej godkänd
Carl ClaessonSkogsluffarnas OKej godkänd
Maj-Lis WahlströmFredriksdalej godkänd
XU YangSK-OKej godkänd
Tora LarssonYstads OKej godkänd
Ann BulowLundej start
Birgit LichtenbergBredareds IFej start
Marie AllansdotterNjurunda OKej start
Maria AlmqvistKarlsbyhedens OKej start
Ellen AnderssonOK PAN-Kristianstadej start
Linnea Blomej start
Linda CarlbomUlricehamns OKej start
Robin CarlbomUlricehamns OKej start
Ville Clefbergej start
Sara Danielson DamneBromma-Vällingby SOKej start
Susanne EdénWaxholms OKej start
Berit EdlundElfsborg SOKej start
Michaela EgarterCC Fuerstenfeldej start
Emelie EmanuelzNjurunda OKej start
Jennifer EricsonJärla Orienteringej start
Teodor EricsonJärla Orienteringej start
Ida ErikssonKatrineholms OKej start
Marie ErikssonIK Hakarpspojkarnaej start
Åsa FredbyOK Renenej start
Titti FritzénLynxej start
Malin HeikkiläWittjärvs IKej start
Jörgen HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Maria JarelandLinköpings OKej start
Hans Jürg BollhalderOLG Churej start
Elin JärvallNyköpings OKej start
Kerstin KarlssonÖdeshögs SKej start
Tora LarssonYstads OKej start
XIN HUI LISK-OKej start
Hugo LindstedtJärfälla OKej start
William LundqvistOK Tyrej start
Carolina MagnussonLinköpings OKej start
Roland MattssonOK Skärmenej start
Margit MelinHaninge SOKej start
Inger NannesonSimlångsdalens IFej start
Elina NilssonOK Nolaskogsarnaej start
Veronica OckbornTrollhättans SOKej start
Anneli Sane Helsingin Suunnistajatej start
Malin Sangberg MinörLunds OKej start
Danica TasevaIFK Göteborgej start
Åsa ThorstenssonLjusdals OKej start
Kilian ZapfCC Fuerstenfeldej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser