Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Lätt 5,0

5 200 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simon WiklundFalköpings AIK OK32:10
2Olle BerggrenTullinge SK36:10+4:00
3Erik CarlssonMatteus SI39:11+7:01
4Kristine HaugFredig40:34+8:24
5Noah AndertoftVästerås SOK41:07+8:57
6Tommy VikmanOK Linné42:13+10:03
7Cecilia WinqvistOK Djerf42:32+10:22
8Stina BodénLitsbygdens SK43:16+11:06
9Erik LindblomKlubblös43:21+11:11
10Hannes ÖnanderKjula IF44:04+11:54
11Nicklas ForsbergKlubblös44:12+12:02
12Yngve ÖstbergUmeå OK46:19+14:09
13Martin MagnerfeltFalköpings AIK OK46:34+14:24
14Alexander Shalan OttossonSOK Viljan47:30+15:20
15Heidi LindellIF Brahe48:04+15:54
16Lisa ErikssonLidköpings VSK48:39+16:29
17Anna LundemoKlubblös49:04+16:54
18Anna WikströmIK Jarl Rättvik49:11+17:01
19Josefine VorbergOK Landehof49:40+17:30
20Karin NilssonIK Trenne Ullared50:49+18:39
21Nina MikkolaSK Business Ladies51:39+19:29
22Agnes DickerKlubblös52:22+20:12
23Örjan  Görling Klubblös53:19+21:09
24Fredrik Sjölander53:42+21:32
25Andreas SiemssenNärpes OK53:57+21:47
26Iida LaineEspoon Suunta54:01+21:51
27Cecilia JohanssonIF Thor54:05+21:55
28Ghita WikblomIF Minken54:29+22:19
29Eric PetterssonSurahammars SOK55:10+23:00
30Petra BöhmASKÖ Henndorf55:17+23:07
31Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK55:21+23:11
32Alex KarlsenJärfälla OK55:45+23:35
33Emelie BleyIF Tjalve Norrköping55:57+23:47
34Lukas HambäckLånghundra IF56:03+23:53
35Bosse  CarlssonSandarna BK57:07+24:57
36Matilda HelgVästvärmlands OK58:45+26:35
37Knut LangeOK Älme58:57+26:47
38Lena SödervallTullinge SK59:19+27:09
39Kristina JennerstrandOK Njudung59:31+27:21
40Elin LudvigssonOK Klemmingen1:01:43+29:33
41Klara GöranssonÅsarna IK1:02:00+29:50
42Lisa NiskaSundbybergs IK1:02:17+30:07
43Klara FischerOK Linné1:03:03+30:53
44Åsa DamneBromma-Vällingby SOK1:03:04+30:54
45Sofie HahtokariOK Botnia1:03:15+31:05
46Sofie JörgensenVästerbergslagens OL1:03:35+31:25
47Jeanette DahlströmGrycksbo IF OK1:03:44+31:34
48Mats HambergTrimble IF1:04:06+31:56
49Karin Strinning1:04:23+32:13
50Anders DelanderHelsingborg SOK1:04:24+32:14
51Caroline LinnerosLöftan1:05:00+32:50
52Åsa SjölanderNorrlands Miljövård1:05:26+33:16
53Cajsa ÅkerfeldtGäddede SK1:05:44+33:34
54Catharina AnderssonOK Tor1:06:11+34:01
55Linda BrynolfssonUmeå OK1:06:13+34:03
56Olof ForsbergKlubblös1:06:17+34:07
57Per-Håkan AnderssonIFK Lidingö SOK1:07:28+35:18
58Karin GabrielssonFalköpings AIK OK1:09:07+36:57
59Tore GidlundDomsjö1:10:34+38:24
60Ida WesterlundNyköpings OK1:11:57+39:47
61Anna WesterlundNyköpings OK1:13:18+41:08
62Anna HammarbergAlvesta SOK1:18:42+46:32
63Max MoritzTvärreds IF1:19:38+47:28
64Dennis JonssonKlubblös1:21:20+49:10
65Liselott HögforsTrosabygdens OK1:23:33+51:23
66Jan WinbladRegna BK1:23:36+51:26
67Ideke van HoofKVO1:24:21+52:11
68Elizabeth PetterssonOK Djerf1:26:54+54:44
69Fredrik Borgelin1:28:10+56:00
70Emma LarssonIF Hagen1:34:12+1:02:02
71Jessica RousselKlubblös1:35:32+1:03:22
72Eva NessVännäs OK1:45:14+1:13:04
73Monica KällstrandOK Hammaren1:46:11+1:14:01
Michaela JohanssonMullsjö SOKej godkänd
Cajsa ÅkerfeldtGäddede SKej start
Markus JohanssonLycksele IFej start
Alicia JanssonOK Skärmenej start
Sofia BeijerJönköpings OKej start
Fredrik Borgelinej start
Erik CarlssonMatteus SIej start
Åsa DamneBromma-Vällingby SOKej start
Agnes DickerKlubblösej start
Klara FischerOK Linnéej start
Olof ForsbergKlubblösej start
Karin GabrielssonFalköpings AIK OKej start
Anna HammarbergAlvesta SOKej start
Sofie JörgensenVästerbergslagen OLej start
Alex KarlsenJärfälla OKej start
Knut LangeOK Älmeej start
Anna LundemoKlubblösej start
Max MoritzTvärreds IFej start
Gustav MöllerbergValbo AIFej start
Karin NilssonIK Trenne Ullaredej start
Alexander Shalan OttossonSOK Viljanej start
Ideke van HoofKVOej start
Simon WiklundFalköpings AIK OKej start
Jan WinbladRegna BKej start
Cecilia WinqvistOK Djerfej start
Hannes ÖnanderKjula IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser