Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Medelsvår 2,5

2 710 m, 103 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Terese TerentForsa OK27:18
2Johan BengtssonGöteborg Majorna OK27:52+0:34
3Hanna ArnessonLindebygdens OK30:50+3:32
4Anna HernellKlubblös31:38+4:20
5Malin HedbergSala OK31:46+4:28
6Sara LehtikevariOK Måsen33:30+6:12
7Mari GraadRonneby OK33:31+6:13
8Arvid Carlsson Sundsvalls OK33:57+6:39
9Tina SundkvistIF Brahe34:25+7:07
10Ching-Pei ChenTrollhättans SK34:42+7:24
11Jessica FredbyFinform35:21+8:03
12Ann-Helen JohanssonOK Reftele36:11+8:53
13Frid ÖhlundOK Linné36:49+9:31
14Elisabet LundqvistOK Tyr37:02+9:44
15Sofia EklundIFK Göteborg37:11+9:53
16Lars-Erik CederlöfIFK Mora OK37:20+10:02
17Sofia MelinOK Kolmården38:04+10:46
18Evelina ErikssonIK Hakarpspojkarna38:44+11:26
19Ulf MalmbergMalmö OK39:12+11:54
20Agnes NilssonDomnarvets GoIF39:13+11:55
21Matilda PetterssonDomnarvets GoIF39:29+12:11
22Julia ÖnerudOK Ravinen39:45+12:27
23Julius LichtenbergBredareds IF39:51+12:33
24Mirjam KvevlanderIFK Umeå39:54+12:36
25Lina ErikssonOK Flundrehof40:26+13:08
26Ping OuyangØstmarka OK40:41+13:23
27Johan TinnertUmeå OK42:06+14:48
27Love DanielssonSolna OK42:06+14:48
29Bodil LjungkvistOK Alehof43:35+16:17
30Emma SjonsKlubblös43:38+16:20
31Reimar LichtenbergBredareds IF44:13+16:55
32Jennie JohanssonVK Uvarna44:20+17:02
33Elin TorstenssonKvillebyns SK44:30+17:12
34Anneli JohanssonOckelbo OK44:35+17:17
35Celine BodinGällstabygdens SOK44:45+17:27
36Boris AnderssonRånäs OK45:04+17:46
37Kerstin LjungbergOK Gipen45:05+17:47
38Jyrki ManniUmedalens IF45:08+17:50
39Lisa OhrtSol Tranås45:42+18:24
40Krister WessmarkOK Flundrehof45:48+18:30
41Louise EggöymarkhesterSnättringe SK46:01+18:43
42Bengt-Åke LindgrenIF Hallby SOK46:30+19:12
43Annika ÖstbyMalmö OK46:40+19:22
44Åsa TerentForsa OK46:46+19:28
45Ann-Sofi NybäckTullinge SK46:58+19:40
46Agnes LjungkvistÄrla IF47:37+20:19
47Roberto HiltyOLK Argus47:49+20:31
48Else-Britt AnderssonRånäs OK48:14+20:56
49Katarina LjungkvistÄrla IF48:25+21:07
50Leif ÅkerblomStora Tuna OK48:50+21:32
51Anettte PayerlOK Letstigen49:08+21:50
52Ellen NielsenStjördals-Blink49:18+22:00
53Linda CarlssonOK Tyr50:16+22:58
54Lena  Nilsson Ulricehamns OK50:17+22:59
55Gunilla CarlssonBoxholm-Mjölby OL50:55+23:37
56Kerstin MovinSnättringe SK51:35+24:17
57Rolf HallbergFK Finn52:02+24:44
58Hanna ElfversonUpsala IF52:16+24:58
59Inga JarmarGagnefs OK52:50+25:32
60Henrik JacobssonSävedalens AIK52:58+25:40
61Anna AronssonHässleholms OK54:03+26:45
62Kjersti FrøislandVang OL54:11+26:53
63Bella DjerfLidköpings VSK55:01+27:43
64Linda JönssonOK PAN-Kristianstad55:22+28:04
65Ida FastOK PAN-Kristianstad55:29+28:11
66Dan BrabieJärfälla OK55:43+28:25
67Shane GrovesSundsvalls OK55:56+28:38
67Tiia MarshBig Foot Australia55:56+28:38
69Jack LaySundsvalls OK56:01+28:43
70Monika RexSundsvalls OK56:45+29:27
71Sofia StenilsOK Hällen56:50+29:32
72Christina EngströmHärnösands OK57:25+30:07
73Sebastian SundqvistSkogslöparna59:11+31:53
74Charlotte DambergIFK Lidingö SOK59:15+31:57
75Maria PeterssonOK Linné59:22+32:04
76Hans PausellEksjö SOK1:00:12+32:54
77Tobias SvenssonSurahammars SOK1:01:19+34:01
78Berit SellingHärnösands OK1:01:21+34:03
79Gunilla Hansen GustavssonHägersta GF1:03:01+35:43
80Axel StenbackSkarpnäcks OL1:05:13+37:55
81Eva StenbackSkarpnäcks OL1:06:07+38:49
82Moa HögbergKlubblös1:07:56+40:38
83Emmy LindedalSnättringe SK1:07:59+40:41
84Karin ÅströmVK Uvarna1:08:12+40:54
85Tina BergströmIF Femman1:12:22+45:04
86Catharina Karlsson BrabieJärfälla OK1:12:23+45:05
87Mattias GyllenswärdOK Linné1:13:49+46:31
88Irene KäckSol Tranås1:14:25+47:07
89Monica LindgrenLinköpings OK1:14:49+47:31
90Rainer BlomsterKeravan Urheilijat1:14:51+47:33
91Gunnel KarlssonÅmåls OK1:16:31+49:13
92Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OK1:17:21+50:03
93Björn WahlströmFredriksdal1:21:58+54:40
94Sara JohanssonKlubblös1:24:50+57:32
95Åke DahlVästvärmlands OK1:28:01+1:00:43
96Margareta MosslindVandrarringen1:30:18+1:03:00
97Magdalena PrytzTjalve IF Norrköping1:30:36+1:03:18
98A-M RichardssonOK Landehof1:31:59+1:04:41
99Martin NorgrenLycksele IF1:48:50+1:21:32
Hillevi SjöbomNjurunda OKej godkänd
Edith KuoskuJärfälla OKej godkänd
Meng Ting LISK-OKej godkänd
Johan FryklundKlubblösej godkänd
Boris AnderssonRånäs OKej start
Else-Britt AnderssonRånäs OKej start
Gerd BerglundHögåkers OKej start
Saga BergvinSkogslöparnaej start
Frida BlomRehns BKej start
Gunilla CarlssonBoxholm-Mjölby OLej start
Linda CarlssonOK Tyrej start
Bella DjerfLidköpings VSKej start
Hanna ElfversonUpsala IFej start
Evelina ErikssonIK Hakarpspojkarnaej start
Lina ErikssonOK Flundrehofej start
Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OKej start
Anna GuttkeNyköpings OKej start
Malin HedbergSala OKej start
Anna JarmarSnättringe SKej start
Sara JohanssonKlubblösej start
Linda JönssonOK PAN-Kristianstadej start
Gunnel KarlssonÅmåls OKej start
Tove KarlssonJärla Orienteringej start
Irene KäckSol Tranåsej start
Katarina LjungkvistÄrla IFej start
Kerstin MovinSnättringe SKej start
Ellen NielsenStjördals-Blinkej start
Martin NorgrenLycksele IFej start
Ping OuyangØstmarka OKej start
Hans PausellEksjö SOKej start
Matilda PetterssonDomnarvets GoIFej start
Axel StenbackSkarpnäcks OLej start
Eva StenbackSkarpnäcks OLej start
Tina SundkvistIF Braheej start
Elin TorstenssonKvillebyns SKej start
XU YangSK-OKej start
Julia ÖnerudOK Ravinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser