Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D17-20 Kort

4 660 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kårhild NordstadNtnui1:02:10
2Tine DalgaardKolding OK1:06:47+4:37
3Frida ZeijlonOK Hällen1:07:40+5:30
4Sofia BorgLinköpings OK1:09:28+7:18
5Josefin HersénTullinge SK1:15:13+13:03
6Alva RasmussenNyköpings OK1:17:03+14:53
7Emma ErikssonOK Kolmården1:18:36+16:26
8Emmi KorhonenSK Uusi1:19:01+16:51
9Matilda GraadRonneby OK1:19:14+17:04
10Sofie FröjdSundsvalls OK1:19:18+17:08
11Malin StrandbergGustavsbergs OK1:19:56+17:46
12Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK1:20:59+18:49
12Petra KollanenLynx1:20:59+18:49
14Thea BadKils OK1:21:24+19:14
15Linnéa CarlssonOK Hällen1:22:10+20:00
16Therese EkmanFinspångs SOK1:23:51+21:41
17Maja WillénÖstersunds OK1:24:38+22:28
18Ottilia AnderssonOK Landehof1:25:25+23:15
19Carolina ErikssonOK Milan1:25:57+23:47
20Kristina TholerudSeskarö IF1:26:16+24:06
21Elin UnanderSundsvalls OK1:26:31+24:21
22Märtha LindmarkIFK Kiruna1:26:50+24:40
23Emma NilsssonAlvesta SOK1:27:02+24:52
24Ingrid Renna EilertsenKirkenes Idrettsforening1:30:08+27:58
25Isabella NilssonGustavsbergs OK1:30:46+28:36
26Anna WartewigLVB Leipzig1:31:07+28:57
27Julia StrömUlricehamns OK1:31:10+29:00
28Natálie ŠtemberováTatran Jablonec1:32:00+29:50
29Amanda HalvarsonLeksands OK1:32:46+30:36
30Daria CrameriOLG Pfäffikon1:37:41+35:31
31Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK1:38:59+36:49
32Amanda MullinsSjövalla FK1:41:17+39:07
33Annika AttingerOL Zimmerberg1:43:23+41:13
34Kajsa JönssonOK PAN-Kristianstad1:44:30+42:20
35Martine JægtvikKonnerud IL1:44:53+42:43
36Vanja JohanssonOK Hammaren1:47:11+45:01
37Lina PonténSelånger SOK1:47:24+45:14
38Anna UneggSU Klagenfurt1:47:52+45:42
39Lovisa LarssonTullinge SK1:50:10+48:00
40Hedvig SundstedtRasbo IK1:50:44+48:34
41Elena CoulierCS Pertuis1:52:26+50:16
42Sophie AttingerOL Zimmerberg1:52:42+50:32
43Sofia JanssonHjobygdens OK1:54:22+52:12
44Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:59:19+57:09
45Léna LassalleCO Ambérieu2:00:14+58:04
46Lovisa FurubackaOK Botnia2:00:52+58:42
47Kajsa IsidorssonOK Vivill2:02:43+1:00:33
48Kajsa LindqvistSelånger SOK2:08:52+1:06:42
49Alicia GummessonFinspångs SOK2:08:57+1:06:47
50Linnea NybergSäterbygdens OK2:10:17+1:08:07
51Aino NäpänkangasSuunta Jyväskylä2:25:09+1:22:59
52Thea HolmgrenUmeå OK2:28:14+1:26:04
53Yuman LiCrazy Young2:31:47+1:29:37
54Yuehao LiuCrazy Young2:45:05+1:42:55
Kyra JonssonSjövalla FKej godkänd
Thatsani KhampanyaCA Roséej godkänd
Lujia WangCrazy Youngej godkänd
Gea Øiseth BedinIndre Østfold OKej godkänd
Linnea SahlinOK Vildhussenej godkänd
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Martina BraunVäxjö OKej godkänd
Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SKej start
Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Kristin AnderssonBjursås OKej start
Matilda LarssonOK Hällenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser