Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D21 Kort-2

4 620 m, 143 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jenny PatanaHiidenkiertäjät34:42
2Laura ParjanneHiidenkiertäjät36:40+1:58
3Nicole LjungdahlOK PAN-Kristianstad38:20+3:38
4Betty Ann BjerkreimIL Tyrving39:52+5:10
5Alice HugossonIFK Lidingö SOK40:15+5:33
6Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK40:27+5:45
7Mari VäänänenKalevan Rasti40:29+5:47
8Johanna SanderiIFK Lidingö SOK41:05+6:23
9Anna OjapaloLynx42:46+8:04
10Josefin AronssonOK Tisaren42:53+8:11
11Karin PerssonHagaby GoIF Örebro43:10+8:28
12Kine GulliksenBækkelagets SK43:15+8:33
13Julia LauriOK Tisaren44:13+9:31
14Martina KarlssonStora Tuna OK45:04+10:22
15Amilia BjörklundSävedalens AIK45:56+11:14
16Kristin JacobsonKFUM Örebro OK45:59+11:17
16Maja BergerByåsen IL45:59+11:17
18Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK46:46+12:04
19Maren KoplandModum O-Lag46:48+12:06
20Lina LångStora Tuna OK46:49+12:07
21Stina BergSävedalens AIK47:13+12:31
22Therese KorkeakoskiOK Milan47:36+12:54
22Josephine RegnellVäxjö OK47:36+12:54
24Ida KujansuuHiidenkiertäjät47:50+13:08
25Lone Malmgren47:51+13:09
26Susanne ErikssonOK Milan48:44+14:02
27Saana OrkolaHiidenkiertäjät49:17+14:35
28Linda ByströmOK Kåre49:32+14:50
29Evelina ChristofferssonOK Roslagen50:23+15:41
30Jenni SabelHiisirasti51:05+16:23
31Anna ArvidssonKalmar OK51:30+16:48
32Josefin DahlstenEksjö SOK51:52+17:10
33Sofia WallinIF Thor51:53+17:11
34Stina AndreassonGustavsbergs OK51:59+17:17
35Malin ErikssonTierps SOK52:03+17:21
36Helmi KoliLynx52:05+17:23
37Malin JacobsonOK Tor52:12+17:30
38Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro52:33+17:51
39Linnea SundströmVittjärvs IK52:34+17:52
40Riina SuntioinenAngelniemen Ankkuri52:45+18:03
41Pernilla BacklundNärpes OK52:46+18:04
42Elin LindTierps SOK52:53+18:11
43Karna ThorssonOK Linné52:55+18:13
44Marie DahlinKovlands IF53:00+18:18
45Linnea NordOK Klemmingen53:17+18:35
46Heli HartvikPaimion Rasti53:47+19:05
47Johanna AlmséusIFK Hedemora OK54:11+19:29
48Olga LundbäckDomnarvets GoIF54:33+19:51
49Caroline ThunbergOK Roslagen54:37+19:55
50Emma RosénOK Njudung54:40+19:58
51Malin RylanderStora Tuna OK54:53+20:11
52Sara RensgardOK Renen54:56+20:14
53Johanna TholerudOK Sarven55:12+20:30
54Katarina ÖstbergBredaryds SOK55:13+20:31
55Frida AnsinSvaide Roma SOK55:35+20:53
56Ida JohanssonSundsvalls OK55:37+20:55
57Marika LindahlOK Milan55:57+21:15
58Ebba EkmanOK Tyr56:13+21:31
59Therese KlintbergLinköpings OK56:19+21:37
60Hanna WesterbergAvdankad OL56:30+21:48
61Anni KivilaaksoEspoon Suunta56:45+22:03
62Emma ForsbergOK Kåre57:05+22:23
63Lisha KimOLG Chur57:30+22:48
64Anna-Karin JonassonHärnösands OK57:33+22:51
65Emilia RantanenMS Parma57:43+23:01
66Ladina FeuchtOLG Schaffhausen58:01+23:19
67Elin Falk SörqvistIF Thor58:02+23:20
68Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna58:09+23:27
69Miranda LeafDrongo58:45+24:03
70Elin FältmanLeksands OK59:31+24:49
71Erika HammarlindNjurunda OK1:00:16+25:34
72Agnes WestlundTrosabygdens OK1:00:36+25:54
73Sofia LarssonHestra IF1:00:47+26:05
74Linda PuntschartOLG Chur1:00:52+26:10
75Sara MagnussonOK Måsen1:00:55+26:13
76Ida OlssonHagaby GoIF Örebro1:01:04+26:22
77Ebba WesterbergIF Thor1:01:25+26:43
78Pia WebbCambridge Sports Union1:01:32+26:50
79Hanna FalkIF Thor1:01:38+26:56
80Jessica NilssonOK Milan1:02:04+27:22
81Anne Marthe PeveriEiker OL1:02:22+27:40
82Sofia HägglundOK Hammaren1:02:24+27:42
83Emma LundmanOK Roslagen1:02:48+28:06
84Rebecka HoppeIF Thor1:04:27+29:45
85Lisa SundströmOK Renen1:04:31+29:49
86Michelle RuppenthalOLG Chur1:04:42+30:00
87Erika BlixtOK Hammaren1:05:06+30:24
88Pia Skyttersæter IversenHeming Orientering1:05:19+30:37
89Louise Nordahl1:05:22+30:40
90Noora HyvönenAngelniemen Ankkuri1:05:36+30:54
91Rachel CollinsDFOK1:05:53+31:11
92Johanna SellingHärnösands OK1:05:59+31:17
93Sofia PengerPargas IF1:06:08+31:26
94Maria JohanssonTorsås OK1:06:09+31:27
95Sara RudhAvesta OK1:06:29+31:47
96Laura HyyryläinenAnttolan Urheilijat1:06:53+32:11
97Rask AttackMicke Mellbergs SOK1:06:54+32:12
98Marita Lilja GrønhovdModum O-Lag1:07:06+32:24
99Joosefiina MäkeläAngelniemen Ankkuri1:07:13+32:31
100Tove Sahl PaavoOK Klemmingen1:07:30+32:48
101Stina GuståsLinköpings OK1:07:31+32:49
102Lena OttLeksands OK1:08:25+33:43
103Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL1:08:29+33:47
104Sofie SöderholmSträngnäs-Malmby OL1:08:41+33:59
105Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna1:08:51+34:09
106Frida DanielssonVimmerby OK1:09:38+34:56
107Linda NorénArvidsjaurs OK1:09:55+35:13
108Klara SkoogOK Hammaren1:10:28+35:46
108Nathalie AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:10:28+35:46
110Moa Olsson1:10:32+35:50
111Ursina CaluoriOLG Schaffhausen1:11:04+36:22
112Jenny DanielssonSundsvalls OK1:12:52+38:10
113Johanna RagvaldOK Linné1:13:05+38:23
114Madlaina SchaadOLG Chur1:13:33+38:51
115Linn MöllerVisborgs OK1:13:36+38:54
116Corina RingliOLG Schaffhausen1:14:12+39:30
117Julia MayerHSV Großmittel1:14:27+39:45
118Mary FlemingSouth Yorkshire Orienteers1:14:46+40:04
119Annika HerzogOLG Schaffhausen1:14:50+40:08
120Johanna CavallinValbo AIF1:15:00+40:18
121Katrin KröpplHSV Großmittel1:15:34+40:52
122Emilia EkIF Minken1:16:13+41:31
123Michelle HaasGlobi OK1:16:18+41:36
124Aino LeijonAvesta OK1:16:34+41:52
125Louise PramlidOK Roslagen1:16:56+42:14
126Ann Forslin1:17:11+42:29
127Malin RehnholmOK Linné1:17:28+42:46
128Beatrice HuhtaOK Måsen1:17:37+42:55
129Fabienne HaasGlobi OK1:17:50+43:08
130Adela NovakovaOK24 Praha1:17:52+43:10
131Torun SwenningOK Linné1:19:22+44:40
132Karin JaneråsOK Linné1:19:28+44:46
133Toril FalkenbergStavanger OK1:20:22+45:40
134Lina WestlundTrosabygdens OK1:20:23+45:41
135Lisa ErikssonIF Thor1:20:25+45:43
136Rosemary HartmannShado1:22:48+48:06
137Alexandra ForssÄrla IF1:23:31+48:49
138Eva Berecz1:30:33+55:51
139Anna CarlbergOK Hammaren1:32:45+58:03
140Andrea Au1:36:27+1:01:45
141Frida RoosIF Thor1:40:29+1:05:47
142Anna BjörklundBjursås OK1:47:15+1:12:33
143Sau Mei ChanYAOC, Hong Kong1:55:25+1:20:43
Samantha AhlgrenOK Roslagenej start
Hanna GustafssonOK Kåreej start
Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OKej start
Yuqing ZhengOACej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser