Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D50 Kort

3 440 m, 161 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ina SkalbergBredaryds SOK32:32
2Carina SandbergSäterbygdens OK32:54+0:22
3Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb33:37+1:05
4Ann GranqvistOK Ravinen33:49+1:17
5Johanna AnderssonNynäshamns OK34:17+1:45
6Ann FranzénOK Södertörn34:41+2:09
7Karin ÖhlinSOK Aneby34:50+2:18
8Mia LiljaIFK Lidingö SOK35:12+2:40
9Liv Karen JohannessenIL BUL-Tromsø35:18+2:46
10Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro35:42+3:10
11Åsa WestlundTrosabygdens OK35:43+3:11
12Anne BodinAlmby IK35:54+3:22
13Camilla LarssonOK Hällen36:14+3:42
14Sofia GustafssonOK Roxen36:22+3:50
15Cecilia EdströmSundsvalls OK36:37+4:05
16Susan HancockWellington Ranges Orienteering Club37:05+4:33
17Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK37:14+4:42
18Annelie JohanssonOK Skärmen37:24+4:52
19Malin LammFrölunda OL37:50+5:18
20Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK37:57+5:25
21Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg38:20+5:48
22Marja MolinKangasala SK38:33+6:01
23Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK38:45+6:13
24Camilla WallinStora Tuna OK38:50+6:18
25Tove HeimdalKonnerud IL39:01+6:29
26Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OK39:27+6:55
27Pernilla HörwingOK Roxen39:28+6:56
28Astrid BjørnerødOK Moss39:46+7:14
29Annika StrandbergIF Femman39:55+7:23
30Eija BlomqvistIF Femman40:06+7:34
31Susanne JohanssonFjärås AIK40:20+7:48
32Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK40:25+7:53
33Annika EngelHässleholms OK40:27+7:55
34Barbro ErikssonKarlsbyhedens OK40:39+8:07
35Catrin JohanssonSundsvalls OK40:40+8:08
36Lena MalmströmTjalve IF Norrköping40:47+8:15
37Pia ÖstangårdGamleby OK40:49+8:17
38Heike LeideckUSV TU Dresden41:09+8:37
39Carina IvarssonOK Kullingshof41:42+9:10
40Anne JohanssonKarlskrona SOK41:59+9:27
41Charlotte ÖstermanVänersborgs SK42:31+9:59
42Monica RoosAttunda OK42:39+10:07
43Åsa NybergGöteborg-Majorna OK42:49+10:17
44Mai Iren AlmåsIL Leik43:09+10:37
45Hanne-Kristin KvarmeIF Sturla43:17+10:45
46Madeleine CarlssonOK Norrvirdarna43:27+10:55
47Therese Hotz-BaumbergerOLK Argus43:31+10:59
48Sari HåkanssonOK Gränsen43:32+11:00
49Anita StensethSnertingdal IF Orientering43:37+11:05
50Hilde ForbordMalvik IL44:07+11:35
51Ulrika GustafssonIK Vista44:32+12:00
52Helena HolmOK Roxen44:39+12:07
53Inger GuståsLinköpings OK45:08+12:36
54Karin BjörklundIFK Enskede45:09+12:37
55Unn Mette KlopbakkenSnertingdal IF Orientering46:02+13:30
56Jeanette AnderssonKarlskrona SOK46:35+14:03
57Anette BrunanderAttunda OK46:37+14:05
58Sibylle BoosOLV Luzern46:45+14:13
59Helena KristianssonHässleholms OK47:23+14:51
60Carina BerganderEksjö SOK47:42+15:10
61Kristina LandforsLustens OK47:56+15:24
62Camilla NäslundOK Hammaren47:59+15:27
63Lotta BorgLinköpings OK48:03+15:31
64Gitte EngströmLinköpings OK48:06+15:34
65Anna-Lena JacobssonDegerfors OK48:16+15:44
66Lena KarlssonOK Måsen48:21+15:49
67Monica FröjdSnättringe SK48:27+15:55
68Anna TedhamreSnättringe SK48:29+15:57
69Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK48:52+16:20
69Ann ChihaniFK Herkules48:52+16:20
69Virpi SnickarsSolf IK48:52+16:20
72Åsa Flink-SvenssonNässjö OK48:54+16:22
73Anna NorrbomSala OK48:55+16:23
74Ewa EdmanKorsnäs IF OK48:57+16:25
75Anna MartinNAIS Orienteringsklubb49:00+16:28
76Kristina NilssonVK Uvarna49:09+16:37
77Elisabeth Wik-NylundIF Femman50:12+17:40
77Katarina HenmyrOK Vilse 8750:12+17:40
79Anette ForsbergKFUM Örebro OK50:24+17:52
80Lena BrobergSnättringe SK50:25+17:53
81Anu MannonenTurun Suunnistajat50:37+18:05
82Gunilla GustavssonOK Orion51:21+18:49
83Katarina HedbergLerums SOK51:30+18:58
84Nina DjerfLerums SOK51:34+19:02
85Margareta BerghSkarpnäcks OL51:49+19:17
86Eldri Naadland HoloFossum IF51:56+19:24
87Katarina AlnehällTäby OK52:31+19:59
88Anneli HellgrenWilhelmina OK52:49+20:17
89Seija AaltonenTampereen Pyrintö53:26+20:54
90Sabine Scholl-BürgiOrienteering Innsbruck Imst53:31+20:59
91Gun RosendahlIF Marin Väst53:36+21:04
92Maria HolmbergJönköpings OK53:44+21:12
93Maria TryggöTrollhättans SOK53:58+21:26
94Karin OlofssonLinköpings OK54:25+21:53
95Christine HüniOLG Thun54:27+21:55
96Helene NilssonIF Start54:44+22:12
97Susanne BovalliusJärfälla OK55:04+22:32
98Karolina VessbyIF Thor55:06+22:34
99Annette WigertzLånghundra IF55:34+23:02
100Anna OlssonIF Thor55:42+23:10
100Barbara ZinnikerOLK Wiggertal55:42+23:10
102Anna LindellGustavsbergs OK55:43+23:11
103Magda RýdlováTatran Jablonec55:50+23:18
104Monika PerssonOK Södertörn56:18+23:46
105Mari-Helen LidströmSnättringe SK56:35+24:03
106Heidi GafnerOLK Wiggertal56:36+24:04
107Ylva NilssonSnättringe SK56:48+24:16
108Maria ZeijlonOK Hällen57:47+25:15
109Eva BäcklundTrollhättans SOK57:56+25:24
110Berit JanssonFalköpings AIK OK58:05+25:33
111Thynova IvanaSlavia Hradec Kralove58:11+25:39
112Kirsten TofteredIF Rigor58:40+26:08
113Marianne ArnesenAsker SK59:50+27:18
114Karin Enesund TuoremaaVittjärvs IK1:00:04+27:32
115Camilla BjörklundSjövalla FK1:00:10+27:38
116Eva Thorsell HanssonOK Djerf1:00:25+27:53
117Camilla ÄlvegranVästerås SOK1:00:54+28:22
118Elisabet ElmertoftNorbergs OK1:00:59+28:27
119Ylva NilssonOK Renen1:01:12+28:40
120Maria PerssonAsker SK1:01:25+28:53
121Monica RostöRånäs OK1:01:39+29:07
122Maria FredrikssonNyköpings OK1:01:41+29:09
123Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL1:01:54+29:22
124Elisabeth HaberstichOLK Wiggertal1:02:11+29:39
125Maria SundNärpes OK1:02:46+30:14
126Berit EkmanTäby OK1:02:47+30:15
127Åsa LarssonOK Hällen1:03:11+30:39
128Anna HertinIK Hakarpspojkarna1:03:24+30:52
129Marie ForshällenAttunda OK1:04:06+31:34
130Sigrid RennaKirkenes Idrettsforening1:04:30+31:58
131Annica HänströmTäby OK1:04:35+32:03
132Lucy LouTibro OK1:04:37+32:05
133Katarina BerggrenTullinge SK1:05:20+32:48
134Irena NovakovaOK24 Praha1:05:58+33:26
135Lisa CarrNorth Texas Orienteering Association1:06:40+34:08
136Annika BerntssonVäsby OK1:07:37+35:05
137Monica CarlssonNyköpings OK1:08:34+36:02
138Elisabeth StödemanSurahammars SOK1:09:23+36:51
139Barbara NyfelerOLG Thun1:11:11+38:39
140Charlotte JohnsonOK Klemmingen1:12:00+39:28
141Ulrika WillénÖstersunds OK1:13:14+40:42
142Karin Lindholm ErikssonVästerbergslagens OL1:13:57+41:25
143Anna FröbergOK Roxen1:14:42+42:10
144Tuula MbembelaLynx1:15:50+43:18
145Monika SennOLG Pfäffikon1:16:45+44:13
146Åsa WikströmFellingsbro GoIF1:16:58+44:26
147Maria KjellmanLinköpings OK1:17:56+45:24
148Karin SkoglundOK Linné1:20:53+48:21
149Maria AhlbergNorbergs OK1:25:05+52:33
150Barbara TebbuttTwycross Orienteering Club1:25:36+53:04
151Maria VredinIFK Umeå1:27:20+54:48
152Christel NilssonHaninge SOK1:28:39+56:07
153Elisabeth HectorSnättringe SK1:29:22+56:50
154Jeanette JonssonOK Österåker1:33:35+1:01:03
155Eva NilssonKungälvs OK1:39:39+1:07:07
156Marianne DanielsAttunda OK1:41:55+1:09:23
157Charlotte EngesAttunda OK1:49:58+1:17:26
Susanne CurmanIFK Lidingö SOKej godkänd
Anneli AnderssonIK Gandvikej godkänd
Anne Gyri Aasbie GløersenOrienteringslaget Tønsberg Og Omegnej godkänd
Inger DahlgrenÖstersunds OKej godkänd
Catarina BengtssonOK Nackheej start
Barbara BucherOLV Hindelbankej start
Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Karin TorstenssonFalköpings AIK OKej start
Kristina ZillingOK Södertörnej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser