Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

D70 Kort

2 700 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marianne WikblomIF Minken35:50
2Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK35:54+0:04
3Kristina Nygren FriskAttunda OK40:49+4:59
4Christina FlordalLjusdals OK42:37+6:47
5Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK44:08+8:18
6Evy NordSödertälje IF44:09+8:19
7Ing-Marie BergmanVisborgs OK44:17+8:27
8Margrit EggliFuersten OK Ettingen44:45+8:55
9Eva LindgrenLinköpings OK45:21+9:31
10Margareta NobornSundsvalls OK46:02+10:12
11Gun SvenssonRehns BK46:41+10:51
12Vibeke VogeliusSilkeborg OK48:28+12:38
13Monica LarssonOK Tranan48:35+12:45
14Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb49:17+13:27
15Dagny TirénOK Ravinen49:27+13:37
16Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL49:31+13:41
17Gunilla LarssonHagaby GoIF Örebro51:43+15:53
18Elisabet LundgrenSundsvalls OK52:09+16:19
19Lena LindmarkRobertsfors IK52:41+16:51
20Elisabeth ErikssonOK Milan54:33+18:43
21Barbro BengtssonOskarströms OK55:16+19:26
22Birgitta ArleboKFUM Örebro OK55:18+19:28
23Eva AdolfssonIK Ymer56:44+20:54
24Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK58:02+22:12
25Birgitta WallinTrosabygdens OK58:12+22:22
26Britt-Marie BjörklundVästerviks OK58:54+23:04
27Inger PetterssonBjörkfors GoIF59:07+23:17
28Ingrid PeterssonSundsvalls OK59:41+23:51
29Lena SandahlGamleby OK1:00:37+24:47
30Inga GustavssonIK Uven1:00:56+25:06
31Margareta JönssonÅkers IF1:01:03+25:13
32Eli Rolstad BakkenEiker OL1:01:47+25:57
33Erika ConradUSV TU Dresden1:04:17+28:27
34Bodil RuterOK Älme1:04:44+28:54
35Birgit TisellIK Stern1:05:32+29:42
36Tuuli KastemaaHirvensalon Heitto1:06:50+31:00
37Margareta BirathIBM-Klubben1:07:19+31:29
38Viveca JernstedtKristinehamns OK1:08:44+32:54
39Gun ThorssonRyda SK1:14:35+38:45
40Adrienne SowoodInvoc1:15:24+39:34
41Angelika WeidTSV Jetzendorf1:20:42+44:52
42Gunnel BalckIFK Lidingö SOK1:22:07+46:17
43Elisabeth PrettnerLaufklub Kompass Innsbruck Imst1:33:03+57:13
44Inga LjungquistLunds OK1:36:19+1:00:29
45Britt-Marie SkogSkogsluffarnas OK2:21:15+1:45:25
Britt-Marie ErikssonOK Gripej godkänd
Lillemor RystedtStora Tuna OKej godkänd
Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ella BjerketvedtTrøsken ILej godkänd
Kristin LindbergLunds OKej start
Thorunn Aamodt OvesenLardal OLej start
Nina SchaadOLG Churej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser