Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H10

2 720 m, 186 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hjalmar IngelsboOK Tranan18:37
2Malte GranefeltOK Tyr19:04+0:27
3Elias KronmarKarlskrona SOK20:19+1:42
4Herman PetterssonSävedalens AIK20:24+1:47
5Alfons WesterberghRasbo IK21:00+2:23
6Jarvis HanssonFrölunda OL21:16+2:39
7Manuel GasserOL Zimmerberg21:21+2:44
8Emil DalgaardKolding OK21:34+2:57
9Jonatan HaglundIFK Hedemora OK21:39+3:02
10Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK21:43+3:06
11Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb21:50+3:13
12Oliver ArnessonLindebygdens OK22:24+3:47
13Joel HolmgårdKils OK22:31+3:54
14Ville WingstedtHalden SK22:36+3:59
14Anton ÅbergOK Linné22:36+3:59
16Erik FeyEspoon Suunta22:39+4:02
17Sixten WidmarkAlmby IK22:53+4:16
18Ture LindskogOK Ravinen22:56+4:19
19Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf22:58+4:21
20Caio PruthSkogsluffarnas OK23:18+4:41
21Filip ZetterbergHudiksvalls OK23:19+4:42
22Olof HertinIK Hakarpspojkarna23:30+4:53
23Gustav RexOK Landehof23:34+4:57
24Oskar KaipeOK Kåre23:35+4:58
25Vilgot ÅhlundVänersborgs SK23:51+5:14
26Olof TholénOK Skogshjortarna23:54+5:17
27Isak EngOK PAN-Kristianstad24:09+5:32
28Jan NožičkaTatran Jablonec24:11+5:34
29Atle KulstadSkåneslättens OL24:19+5:42
30Carlit TölkköMS Parma24:22+5:45
31Arvid TögenmarkOK Linné24:24+5:47
32Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg24:51+6:14
33Elias LindströmRonneby OK25:24+6:47
34Meo NiederhauserOLG Thun (sui)25:30+6:53
35Axel PerssonGöteborg-Majorna OK25:33+6:56
36Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb25:34+6:57
37Jonathan Eriksson JonssonSkellefteå OK25:43+7:06
37Mikkel MichelsenFossum IF25:43+7:06
39Lucas de BoussardIFK Enskede25:45+7:08
40Melker CarlssonKFUM Örebro OK25:48+7:11
41Simon JonhedKFUM Örebro OK26:00+7:23
42Erik ZettervallKarlskrona SOK26:02+7:25
43Gustav LindbergOK Roslagen26:08+7:31
44Anton KarlssonUlricehamns OK26:12+7:35
45Jorin MohnOLC Kapreolo26:13+7:36
46Albin TuvessonSundsvalls OK26:23+7:46
47Axel LarssonIFK Umeå26:25+7:48
48Henry NordströmKils OK26:27+7:50
49Alvin LundgrenVäxjö OK26:43+8:06
50Johannes AnderssonVänersborgs SK26:47+8:10
51Vít ŠtemberaTatran Jablonec26:48+8:11
52Jakob RingströmOK Landehof26:58+8:21
53Olof HagwallJärla Orientering27:02+8:25
54Johannes IsakssonOK Tyr27:09+8:32
55Hugo NyströmOK Ravinen27:10+8:33
56Marek LesákTatran Jablonec27:14+8:37
57Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL27:24+8:47
58Hampus SahlénIF Hagen27:27+8:50
59Gustav MattssonValbo AIF27:30+8:53
60Jan SkacelSlavia Liberec Orienteering27:32+8:55
61Isak LarssonOK Tisaren27:37+9:00
62Gabriel HogedalVänersborgs SK27:45+9:08
63Axel EngströmOK Renen28:03+9:26
64Hannes HolmbergOK Gränsen28:09+9:32
65Albin EmilssonOK Skogsfalken28:10+9:33
66Aron LindbergOK Roslagen28:12+9:35
67Herman EliassonSundsvalls OK28:20+9:43
68Sondre HafskjoldNydalens SK28:25+9:48
69Elmer NordlanderHärnösands OK28:34+9:57
69Leopold OlofssonVästerås SOK28:34+9:57
71Axel LindbladOK Djerf28:38+10:01
72Johan DalgaardKolding OK28:52+10:15
73Malte AnderssonMatteus SI28:54+10:17
74Jonas LeireGöteborg-Majorna OK29:03+10:26
75Timo SchnyderOLC Omström-Sense29:08+10:31
76Nore ModénVänersborgs SK29:26+10:49
77Elias TrossingTäby OK29:28+10:51
78Nils RönnestrandFrösö IF29:48+11:11
79Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK29:54+11:17
80Sander WikblomIF Minken29:58+11:21
81Jonathan EngströmHärnösands OK30:06+11:29
82Vidar EkdalaKungälvs OK30:13+11:36
83Ludvig JuhlinVästerås SOK30:14+11:37
84Melvin JohanssonOK Hällen30:19+11:42
85Arvid RundströmOK Ravinen30:29+11:52
86Alexander DufvaSundsvalls OK30:30+11:53
87Manfred NordinLycksele IF30:43+12:06
88Noah OlssonStigsökarna30:45+12:08
89Victor PalmqvistNyköpings OK30:48+12:11
90Oscar KristofferssonAlmby IK30:49+12:12
91Vilgot HellstenNyköpings OK30:56+12:19
92Hugo DanielssonLycksele IF31:01+12:24
93Ture ForsbergSkogslöparna31:03+12:26
94Isak StinessenDalaportens OL31:14+12:37
95Elis OlssonHelsingborgs SOK31:34+12:57
96Fredrik EricsonFagersta OK31:35+12:58
97Ville ElgesjöDomnarvets GoIF31:38+13:01
98Edvin HellmanHögåkers OK32:07+13:30
99William BjörnbeckerSjövalla FK32:26+13:49
100Elias PalmertzHelsingborgs SOK32:31+13:54
101Gustav KarlssonUlricehamns OK32:43+14:06
102Oskar JonssonRobertsfors IK32:57+14:20
102Erik Lingbro DömstedtUmeå OK32:57+14:20
104Aleksei BotovKuzmolovo32:58+14:21
105Gustav JuhlinVästerås SOK33:00+14:23
106William Mitchell IversenVerdal OK33:04+14:27
107Melker ClashammarNyköpings OK33:09+14:32
108Albin BerggrenOK Renen33:20+14:43
109Axel VikmanOK Linné33:23+14:46
110Frank SidenvallHudiksvalls OK33:52+15:15
111Emil AnkerOrienteering Innsbruck Imst33:54+15:17
112Viktor KullmanStora Tuna OK33:55+15:18
113Ted LindmarkRobertsfors IK34:04+15:27
114Pelle JakobssonEksjö SOK34:14+15:37
115Vilmer HagelbergEksjö SOK34:41+16:04
116Karl KullbergBjörkfors GoIF34:43+16:06
117Bruno FovaeusSävedalens AIK34:49+16:12
118Rémi RenaudANCO34:50+16:13
119Artur StjernlöfIFK Göteborg34:53+16:16
120Erik MarkusOK Norrvirdarna35:04+16:27
121Tor OgenstedtHögåkers OK35:08+16:31
122Rickard JemthIF Thor35:09+16:32
123Wilhelm WestströmAlvesta SOK35:10+16:33
124Arvid BerggrenÖstersunds OK35:14+16:37
125Axel JarlNAIS Orienteringsklubb35:15+16:38
126Alvin NordinOK Älvsjö-Örby35:18+16:41
127Vilhelm NylundOK Raseborg35:46+17:09
128William WestbomSäterbygdens OK36:05+17:28
129Erik EttlingSkogspojkarnas OK36:17+17:40
130Isak HertsbackaNärpes OK36:26+17:49
131Topias RyyppöHelsingin Suunnistajat36:46+18:09
132Arvid LarssonOK Milan36:49+18:12
133Markus EllmarkLunds OK36:58+18:21
134Filip SjölanderTäby OK37:19+18:42
135Nils StåbiOK Kåre37:33+18:56
136Viggo NäsmanLerums SOK37:40+19:03
137Algot HellgrenIF Thor38:00+19:23
138Mio ErikssonOK Milan38:05+19:28
139Vebjørn OftedalSandnes IL38:09+19:32
140Hannes SödermanNärpes OK38:14+19:37
141Alexander ThulinVästerås SOK38:42+20:05
142Max LindqvistTäby OK39:12+20:35
143Noah TyskOK Kåre39:26+20:49
144Einar BlombergSegersta OK40:00+21:23
144Love KarlssonVäxjö OK40:00+21:23
146Mikael GustavssonHällefors OK40:04+21:27
147Gil MesserliOLG Thun / ANCO40:25+21:48
148Hugo TärnlundOK Linné40:36+21:59
148Chen YisenO-STAR40:36+21:59
150Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb40:39+22:02
151Gustav NorbergStora Tuna OK40:51+22:14
151Kristian KaiserIF Sturla40:51+22:14
153Joar AnderssonVäxjö OK40:57+22:20
154Hugo AbelSnättringe SK41:54+23:17
155Jelmer SellingLänna IF42:04+23:27
156David JonforsenHallstahammars OK42:17+23:40
157Albin ThunbergOK Vivill42:57+24:20
158Alexis AndréSvärdsjö Skid Och Orienteringsklubb43:13+24:36
159Håkon Lillegraven LangsæterTrøsken IL43:27+24:50
160Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF43:51+25:14
161Linus HolmbergOK Gränsen44:17+25:40
162Hjalmar JohanssonOK Alehof44:22+25:45
163Petter NordlundOK Kåre45:06+26:29
164Eskil MyrbergerTullinge SK46:12+27:35
165Oscar AhlstedtÅmåls OK47:03+28:26
166Nils TholénOK Skogshjortarna47:32+28:55
167Pontus BergströmFrölunda OL47:55+29:18
168Oliver JonssonAttunda OK52:24+33:47
169Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL52:36+33:59
170Felix DahlinKovlands IF57:30+38:53
171Arvid HedmanÖstersunds OK57:37+39:00
172Edvin WesterSkogslöparna58:46+40:09
173Loa NordströmFrösö IF59:54+41:17
174Melker OckbornTrollhättans SOK1:14:42+56:05
175Valter VikströmUmeå OK1:16:59+58:22
176Max ErikssonKatrineholms OK1:21:27+1:02:50
177Elliot TyskOK Kåre1:49:31+1:30:54
178Alfred WesselLänna IF2:08:55+1:50:18
179Olle HåkanssonRonneby OK2:11:14+1:52:37
Anton ArvidssonBrattås CKej godkänd
Karl SundkvistKatrineholms OKej godkänd
Arvid JohanssonHelsingborgs SOKej godkänd
Jasu KahelinVaajakosken Teräej godkänd
Fabian Lindberg TillanderYstads OKej godkänd
Ture NordgrenHärnösands OKej godkänd
Daniel KarlssonOK Njudungej godkänd
Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OKej start
David ErdalenIFK Göteborgej start
Ingmar WestfeldtIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser