Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H13

4 120 m, 180 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simon CorneliussonOK Löftan26:52
2Anton PackalenLynx27:11+0:19
3Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna27:39+0:47
4Olle RingiOK Kåre28:04+1:12
5Kristoffer Strømdal WikFreidig28:17+1:25
6Hannes MogensenOK Ravinen28:42+1:50
7Tim LundbergOK Renen28:55+2:03
8Jussi AnkeloMS Parma29:06+2:14
9Elias MonsbergerOC Fürstenfeld30:06+3:14
10Corsin MüllerOLG Galgenen30:10+3:18
11Niels DalgaardKolding OK30:49+3:57
11Jonathan Birk NielsenAalborg OK30:49+3:57
13Odin EkNyköpings OK31:04+4:12
14Albin SundströmHestra IF31:14+4:22
15Elia GartmannOLG Chur31:28+4:36
16Noah KrikströmHjärnarps OL31:40+4:48
17Olle LångbergHudiksvalls OK31:42+4:50
18Casper KarlssonOK Tor31:45+4:53
19Kaapo LehtonenLahden Suunnistajat-3731:50+4:58
20Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF32:12+5:20
21Paavo LahtiRastikarhut32:32+5:40
22Elis PetersonOK Denseln32:40+5:48
23Henrik Julian Fontes AarbuVarteig OL33:04+6:12
24Hugo NordlanderSundsvalls OK33:10+6:18
25Svante SelinFK Göingarna33:33+6:41
26Simon NordlanderSundsvalls OK33:40+6:48
27Tom WeihartHestra IF33:46+6:54
28Niklas ErlandssonOK Södertörn33:55+7:03
29Olle DalinOK Kåre34:08+7:16
30Hannes LindqvistIFK Enskede34:19+7:27
31Sven KehrleOLG Säuliamt34:21+7:29
32Ludvig EronnLinköpings OK34:28+7:36
33Tim MartnerFrölunda OL34:38+7:46
34Victor HörnquistAnderstorps OK34:55+8:03
35Noel BengtssonOK Skogshjortarna34:57+8:05
36Rasmus BerglundRingerike OL35:11+8:19
37Axel ErikssonStora Tuna OK35:24+8:32
38Elias NyqvistOK Landehof35:28+8:36
39Leander WylenmannOLG Pfäffikon35:31+8:39
40Jacob PåledalOK Roxen35:35+8:43
41Sixten PerssonSkogslöparna35:46+8:54
42Helmer JöhnemarkStora Tuna OK36:01+9:09
43Lars Horten JordetVingelen IL36:08+9:16
44Elias HällstenStora Tuna OK36:15+9:23
45Wille SöderqvistOK Kåre36:16+9:24
46Love BylundIF Thor36:25+9:33
47Thomas MaierOC Fürstenfeld36:41+9:49
48Dante RangertKungälvs OK36:47+9:55
49Otto TimbyUmeå OK36:50+9:58
50Wilmer SelinFK Göingarna36:55+10:03
51Jonathan SchacherOLK Argus37:00+10:08
52Anton EngstrandStorviks IF37:14+10:22
53Oskar ErlandssonSundsvalls OK37:29+10:37
54Felix HahnSolf IK37:32+10:40
55Elias WesterberghRasbo IK37:34+10:42
56Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK37:36+10:44
56Axel BrattOK Orion37:36+10:44
58Elias ThunbergOK Vivill38:12+11:20
59Edvin OckbornTrollhättans SOK38:18+11:26
59Arvid ErikssonOK Tyr38:18+11:26
61Elis LiukkonenSundsvalls OK39:17+12:25
62Marcus BarbozaAttunda OK39:18+12:26
63Vegard Lereim StorliFreidig39:22+12:30
64Nils EngbergHärnösands OK39:27+12:35
64Lucas SöderbergGävle OK39:27+12:35
66Martin ErikssonAnnebergs GIF39:33+12:41
67Ludvig Svahn LindTumba-Mälarhöjden OK39:35+12:43
68Fabian AlinderSjövalla FK39:41+12:49
69Albin PaulssonOK Löftan39:43+12:51
69Johan ErikssonOK Skogsvargarna39:43+12:51
71Emil SeldénIF Rigor39:49+12:57
72Tore HambergÖstersunds OK39:51+12:59
72Nils SwartzOK Orion39:51+12:59
74Hugo SjölanderTäby OK39:52+13:00
75Erik LundquistOK Ravinen39:55+13:03
76Elia SchnyderOLC Omström-Sense40:00+13:08
77Simon WesthMullsjö SOK40:18+13:26
78Axel AnderssonIF Thor40:27+13:35
79Juho LänsiluotoHelsingin Suunnistajat40:54+14:02
80Vidar NettelmarkSurahammars SOK41:03+14:11
81Oskar BlomOK Löftan41:08+14:16
82Rasmus DoeringGarphyttans IF41:12+14:20
83Linus NilssonOK Österåker41:17+14:25
84Olle FlorénIF Rigor41:23+14:31
85Mattias LarssonSundsvalls OK41:38+14:46
86Emil AlbinssonOK Skogsfalken41:44+14:52
87Ragnar LandeEidskog OL42:07+15:15
88Hans BräuerUSV Jena42:09+15:17
89Tuukka TolkkinenSotkamon Jymy42:10+15:18
90Tristan HalvorsenFreidig42:21+15:29
91Lukas ErdalenIFK Göteborg42:39+15:47
92Marcus GrunderJärfälla OK42:42+15:50
93Elia KämpeÖrkelljunga FK43:08+16:16
94Linus AlinderSjövalla FK43:31+16:39
95Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL43:32+16:40
96Noa HelgarsTäby OK43:37+16:45
97Björn RönnestrandFrösö IF43:48+16:56
98Janne KahelinVaajakosken Terä43:54+17:02
99Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK43:56+17:04
100Linus ForsbergOK Ravinen43:58+17:06
101Hampus KarlssonOK Hammaren44:00+17:08
102Alfred JeppssonOK Hammaren44:16+17:24
103Malte AlbinssonOK Österåker44:17+17:25
104Elias LjungdellTäby OK44:44+17:52
104Simon NylundOK Raseborg44:44+17:52
106Hugo AtterbrandOK Kåre44:46+17:54
107Erik SlättOK Alehof45:10+18:18
108Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK45:23+18:31
109Rasmus HedarOK Tor46:05+19:13
110Edvin LundOK Renen46:13+19:21
111Sebastian SjöqvistOK Måsen46:20+19:28
112Miro SivonenTampereen Pyrintö46:26+19:34
113Aron SidenvallHudiksvalls OK46:27+19:35
114Filip HatlenTullinge SK46:41+19:49
115Olle SandbergOK Älvsjö-Örby46:48+19:56
116Adam SparrmanOK Linné46:53+20:01
117Linus NilssonOK Tyr47:05+20:13
118Joar BäckmanFrösö IF47:10+20:18
119Olov NorinSundsvalls OK47:19+20:27
120Carl Johan StåhlSävedalens AIK47:41+20:49
121Axel HejdenbergGävle OK48:24+21:32
122Emil ÅslundSol Tranås48:29+21:37
123Oliver UdellSolf IK48:33+21:41
124Rasmus TenkanenOK Raseborg48:52+22:00
125Vilmer LindströmOK Skogsfalken49:20+22:28
126Albin KarlsmoIK Uven50:21+23:29
127Linus NordinOK Renen50:39+23:47
128Oskar NowénFrösö IF50:55+24:03
129Arvid JohanssonOK Djerf51:10+24:18
130Juho KivilaaksoLynx51:15+24:23
131Rasmus WidelundOK Kåre51:34+24:42
132Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK52:17+25:25
133Axel TrofastTullinge SK52:23+25:31
134Simon LundellOK Österåker52:26+25:34
135Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna52:31+25:39
135Olle PetersénOK Njudung52:31+25:39
137Einar SörqvistMarkbygdens OK52:59+26:07
138Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb53:15+26:23
139Olle MalmströmLinköpings OK53:25+26:33
140Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb53:52+27:00
141August GörasLeksands OK54:09+27:17
142Olle MalmKFUM Örebro OK54:22+27:30
143Viktor ÖhmanSkogslöparna54:38+27:46
144Arvid SvenssonBjörkfors GoIF54:43+27:51
145Karl ForsgrenVästerbergslagens OL54:48+27:56
146Hugo MartinssonFK Finn55:39+28:47
147Daniel KraftAlmby IK55:40+28:48
148Hugo BjörkhammerBjörkfors GoIF56:12+29:20
149Anton ForsströmOK Botnia56:44+29:52
150Isak HolmgårdKils OK56:45+29:53
151Emil KreutnerSOK Viljan58:00+31:08
152Olof OlssonOK Kåre58:44+31:52
153Oliver HåkanssonOK Orion59:17+32:25
154Wilmer RexSundsvalls OK1:00:15+33:23
155Axel NilssonÖrkelljunga FK1:02:20+35:28
156Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna1:02:50+35:58
157Gustav LundqvistHalmstad OK1:04:02+37:10
158Axel WiknerOK Österåker1:05:26+38:34
159Olle GahnshagOK Kåre1:05:40+38:48
160Melwin ArvidssonIF Rigor1:06:55+40:03
161Rasmus VibergOK Roxen1:07:11+40:19
162Love PalmgrenSkogsluffarnas OK1:07:41+40:49
163Ben FrimanSolf IK1:07:54+41:02
164Ilija Lyatoshinsky1:11:51+44:59
165Alwin EinarssonKungälvs OK1:14:54+48:02
166Liam WingstedtHalden SK1:16:20+49:28
167Casper TuressonHärlövs IF1:17:26+50:34
168Adrian WidmarkUmeå OK1:20:17+53:25
169Rasmus LarssonBredareds IF1:20:47+53:55
170Enar ØstvoldHeming Orientering1:25:41+58:49
171Arvid AlbinssonHjärnarps OL1:27:43+1:00:51
172William HäggkvistOK Nolaskogsarna1:28:43+1:01:51
173Anton KarlssonFK Finn1:35:43+1:08:51
174Albin BoellIFK Göteborg1:36:24+1:09:32
175Victor WikmanOK Nolaskogsarna1:57:36+1:30:44
176Anton DyreliusSnättringe SK2:01:56+1:35:04
Nikita GrishchukKuzmolovoej godkänd
Paul SteineOLG Rymenzburgej godkänd
Jakob OlssonOckelbo OKej godkänd
Måns BergqvistGarphyttans IFej godkänd
Dennis BjurstedtSurahammars SOKej start
Andrei GalateanuUnefs Bucuresti - Romaniaej start
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser