Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H15

5 420 m, 182 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK38:47
2Hugo EricssonVäxjö OK39:55+1:08
3Anton UllerKils OK43:48+5:01
4Teodor Mo HjelsethNydalens SK44:41+5:54
5Hugo KindbornOK Hällen44:46+5:59
6Aron HellgrenIF Thor44:51+6:04
7Edvin HellstenNyköpings OK45:24+6:37
8Hugo LarssonKarlskrona SOK45:54+7:07
9Albin GezeliusIFK Mora OK46:20+7:33
10Lukáš VitebskýTatran Jablonec46:31+7:44
11William SturessonLerums SOK46:44+7:57
12Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna46:54+8:07
13Isak LundholmUmeå OK47:00+8:13
14Gian-Andri MüllerOLG Galgenen47:02+8:15
15William GrunderJärfälla OK47:27+8:40
16Olle KallurOK Ravinen47:30+8:43
17Otto BalckTäby OK47:40+8:53
18Casper SkeppSävedalens AIK47:52+9:05
19Albin WeidenSkåneslättens OL48:11+9:24
20Maxim GavrilyukNord West48:35+9:48
21Sverre RöjgårdOK Kolmården49:06+10:19
22Lasse TaillieuK.O.L. Belgium49:19+10:32
23Pelle NilssonOK Linné49:37+10:50
24Oskar ÅdahlUmeå OK49:38+10:51
25Janne TantaniniOLC Kapreolo49:52+11:05
26Oskar VikströmSundsvalls OK50:00+11:13
27Olle KallerbäckVäxjö OK50:01+11:14
28Lukas LarssonOK Skogshjortarna50:41+11:54
29Tore PalmgrenSundsvalls OK50:51+12:04
30Benjamin WeyOL NWK ZH/SH50:53+12:06
31Willy FjällborgStenungsunds OK50:56+12:09
32Oscar AnelandOK Ravinen51:05+12:18
33Johan MårtenssonIF Hagen51:19+12:32
34Edvin SelinFK Göingarna51:20+12:33
35Rasmus ErikssonUmeå OK51:22+12:35
35Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna51:22+12:35
37Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK51:27+12:40
38Erik BovalliusJärfälla OK51:58+13:11
39Albin BlombergSegersta OK52:05+13:18
40Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna52:13+13:26
41Eskil WidehagSundbybergs IK52:20+13:33
42Isak GeliusSnättringe SK52:41+13:54
43Henrik FranzénAlmby IK53:09+14:22
44Mats LindaasElverum OK53:11+14:24
45Anton TörnqvistKarlskrona SOK53:40+14:53
46Hans UrsetBul-Tromsø IL53:47+15:00
47Sampo SankeloLapuan Virkiä54:23+15:36
48Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby54:26+15:39
49Kasper Bakken UlsethNydalens SK54:55+16:08
50Hugo UnossonKalmar OK55:33+16:46
51Mikkel BerglundRingerike OL55:34+16:47
52Alexander JanssonOK Djerf55:40+16:53
53Arvid PerssonMölndal Outdoor IF55:43+16:56
53Sven SjöqvistOK Måsen55:43+16:56
55David AlménTrollhättans SOK55:49+17:02
56Erik JohanssonFK Boken56:17+17:30
57Eric HallnerOckelbo OK56:36+17:49
58Pascal SchärerOLG Pfäffikon56:51+18:04
59Danila ButkoKuzmolovo57:02+18:15
59Sondre EvensenOL Tønsberg og Omegn57:02+18:15
61Ondřej LesákTatran Jablonec57:04+18:17
62Alex JohanssonFK Friskus-Varberg57:20+18:33
63Arvid EkströmStenungsunds OK57:30+18:43
64Hampus HatlenTullinge SK57:40+18:53
65Markus HalvarsonLeksands OK57:58+19:11
66Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK58:12+19:25
67Wilhelm BergmanTullinge SK58:14+19:27
68Jens DalgaardKolding OK58:18+19:31
69Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK58:40+19:53
70Edvin HenryssonTibro OK58:47+20:00
71Alfred ErdeliusIF Rigor58:54+20:07
72Anton KastrupSävedalens AIK59:08+20:21
73Olof EkmanFinspångs SOK59:13+20:26
74Oscar HultgrenOK Njudung59:38+20:51
75Erik LingIK Hakarpspojkarna59:42+20:55
76Jakob TedhamreSnättringe SK59:46+20:59
77Kasper LagerströmNyköpings OK59:55+21:08
78Vegard RanestadHamar OK1:00:21+21:34
79Anton CarlssonIF Hagen1:00:23+21:36
80Aleksi VälimaaRasti 881:00:32+21:45
81Albin NyqvistOK Landehof1:01:20+22:33
82Jakob WidelundOK Kåre1:01:25+22:38
83Axel EvebornSOK Viljan1:01:41+22:54
84Ilari VirtanenLahden Suunnistajat-371:01:45+22:58
85Sivert PoppeFredrikstad SK1:01:58+23:11
86Linus DahlbergOK Nolaskogsarna1:02:36+23:49
87Tor Erling GjølsjøOK Moss1:02:58+24:11
88Adam ConwayGuildford Orienteers1:03:11+24:24
89Alfons PetersonOK Denseln1:03:17+24:30
89Isak LiljeholmGamleby OK1:03:17+24:30
91Oscar OlinIK Hakarpspojkarna1:04:15+25:28
92Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF1:04:18+25:31
93Isak FranssonOK Njudung1:04:44+25:57
94Albin BjörkOK Hammaren1:04:48+26:01
95Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:04:56+26:09
96Birk Felland SætnanFossum IF1:05:04+26:17
97Valter JoensuuIF Brahe1:05:33+26:46
98Filip HåkanssonOK Orion1:05:40+26:53
99Olle MelénTrollhättans SOK1:05:48+27:01
100Agust KronkvistÖrkelljunga FK1:05:59+27:12
101Wilhelm NordqvistWaxholms OK1:07:10+28:23
102Kristoffer HalsnesIndre Østfold OK1:07:17+28:30
103Wille LångbergHudiksvalls OK1:07:18+28:31
104Axel BechtelFK Friskus-Varberg1:07:28+28:41
105Felix GustafssonLunds OK1:07:32+28:45
106Malte JohanssonOK Hammaren1:08:07+29:20
107Axel LindgrenNyköpings OK1:08:43+29:56
108Peter BrabekOC Fürstenfeld1:08:48+30:01
109Petter ErlandssonSundsvalls OK1:09:04+30:17
110Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping1:09:11+30:24
111Rasmus SöderbergGävle OK1:09:22+30:35
112Rasmus JohanssonOK Stigen1:09:27+30:40
113Emil JägstedtHalmstad OK1:09:39+30:52
114Oscar LundborgKungälvs OK1:10:31+31:44
115Lucas AhlströmVästerås SOK1:10:38+31:51
116Ivar HelmerssonHässleholms OK1:10:52+32:05
117Rolf Andreas BergNydalens SK1:10:57+32:10
118Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb1:11:28+32:41
119Joe CunliffeTorquay Boys OC1:11:36+32:49
120Vojtěch ŘehořTatran Jablonec1:12:02+33:15
121Erik AlbinssonHjärnarps OL1:12:31+33:44
122Folke SvangrenGotlands Bro OK1:12:40+33:53
123Johan LundStenungsunds OK1:13:10+34:23
124Tage KinellIFK Göteborg1:14:15+35:28
125Victor BerglundVittjärvs IK1:14:21+35:34
126Simon MarkströmOK Renen1:14:22+35:35
127Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OK1:14:24+35:37
128Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK1:14:39+35:52
129Anton ErikssonOK Milan1:15:08+36:21
130Anton VehkalahtiIkaalisten Nouseva-Voima1:15:12+36:25
131Loke HedbergLunds OK1:16:29+37:42
132Finn RobinsonTorquay Boys OC1:16:34+37:47
133Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK1:16:51+38:04
134Vojtěch DejnožkaTatran Jablonec1:16:59+38:12
135Tobias SchulthessOLC Kapreolo1:18:07+39:20
136Carl HedegårdOK Kolmården1:18:17+39:30
137Benno RaupachUSV Jena1:18:57+40:10
138Jacob GrahnIK Uven1:20:16+41:29
139Filip JennerstrandOK Njudung1:22:09+43:22
140Jonatan KraftAlmby IK1:23:36+44:49
141Isak WikströmOK Tyr1:23:39+44:52
142Emil ViktorssonOK Skogsfalken1:24:23+45:36
143Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb1:24:43+45:56
144Oliver HöögOK Motala1:24:55+46:08
145Øyvind Johan OlsenBodø Orientering1:25:19+46:32
146Aaron HäggmanIF Femman1:25:26+46:39
147Marcus EkmanTäby OK1:25:54+47:07
148Mattias HanssonOK Djerf1:26:09+47:22
149Arvid BjörkTrollhättans SOK1:27:20+48:33
150Ludvig NordinNärpes OK1:28:00+49:13
151Klas LjungqvistLunds OK1:28:37+49:50
152Markus MelénOK Kåre1:28:40+49:53
153Lars-Børge StrømsvikMeløy OK1:31:09+52:22
154Finn HeywoodTorquay Boys OC1:31:46+52:59
155Olle ErlandssonSOK Viljan1:32:39+53:52
156Henrik NorgrenStora Tuna OK1:34:36+55:49
157Gustav AskrothKFUM Örebro OK1:34:50+56:03
158Edvin WalterssonOK Roxen1:35:35+56:48
159Fraser DixonTorquay Boys OC1:37:26+58:39
160Linus AhlénIF Hagen1:38:15+59:28
161Andreas Nybak UrdalGanddal IL1:38:54+1:00:07
162Erlend AuneByåsen IL1:39:08+1:00:21
163Flurin SchnyderOLC Omström-Sense1:39:46+1:00:59
164Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK1:40:20+1:01:33
165Gustaf KullbergBjörkfors GoIF1:41:33+1:02:46
166Gustav NorbergOK Hällen1:44:35+1:05:48
167Andreas HolmqvistNyköpings OK1:45:54+1:07:07
168Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby1:47:02+1:08:15
169Philip MartinssonFK Finn1:49:33+1:10:46
170David NäslundOK Roslagen1:50:21+1:11:34
171Mattis SandénOK Södertörn1:50:56+1:12:09
172Tom EkenstråleFK Herkules1:51:16+1:12:29
173Kristian Fredriksen AasAsker SK1:52:45+1:13:58
174Jonty GoodwinWCOC1:58:51+1:20:04
175Olle EkbringKexholms SK2:01:12+1:22:25
176Andreas SvenssonSK Björnen2:42:49+2:04:02
177Simen KolbergsrudRøyken Orienteringslag2:56:17+2:17:30
Klockar Eskil NääsLeksands OKej godkänd
Albin LundbergArvidsjaurs OKej godkänd
Alfred LeonTrollhättans SOKej godkänd
Martin KöhleO-Motionej godkänd
Oliver PetterssonOK Milanej godkänd
Jesper RamebäckUmeå OKej start
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Carl ErixonIFK Göteborgej start
Wilmer NessSödertälje-Nykvarn OFej start
Henning StrandIL BUL-Tromsøej start
Daniel Azagra NæssNydalens SKej start
Kaspar MeierOLG Pfäffikonej start
Viktor ForsbergKlubblösej start
Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser