Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H17-20 Kort

5 430 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Victor ThörnkvistSol Tranås45:23
2Mikko EerolaTampereen Pyrintö46:21+0:58
3Rickard DjerfHalden SK47:02+1:39
4Petter BodingIFK Lidingö SOK49:18+3:55
5Emil JohanssonOK Bävern51:26+6:03
6Rasmus TäckOK Hammaren53:09+7:46
7Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF56:46+11:23
8Tobias MächlerOLG Galgenen58:14+12:51
9Alfred RehnVästvärmlands OK1:04:49+19:26
10Lukas WadstenOK Landehof1:05:40+20:17
11Simon BjörnehällOK Gränsen1:05:50+20:27
12Matyáš RůtaTatran Jablonec1:07:12+21:49
13Povel HedbergLunds OK1:09:35+24:12
14Göran HeinemannSV Robotron Dresden1:10:46+25:23
15Vegard Vaeng BernhardsenIL BUL-Tromsø1:10:50+25:27
16Daniel WendeliusIFK Lidingö SOK1:11:27+26:04
17Roman SchuhOrienteering Klosterneuburg1:11:35+26:12
18Emil AlpbergAlmby IK1:11:45+26:22
19Anton HanssonOK Djerf1:11:53+26:30
20Jesper NyströmIF Thor1:13:15+27:52
21Ola EklundKatrineholms OK1:13:31+28:08
22Zijie NingCrazy Young1:14:01+28:38
23Dorian DialerOrienteering Innsbruck Imst1:14:22+28:59
24Nils HammarFK Herkules1:16:25+31:02
25Axel ElmarssonWaxholms OK1:19:13+33:50
26Jesper MattiVittjärvs IK1:20:25+35:02
27Martin KoflerOrienteering Innsbruck Imst1:20:57+35:34
28Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF1:21:37+36:14
29Emil ErikmatsSävedalens AIK1:23:02+37:39
30Kent StrömbergOK Roxen1:23:59+38:36
31Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK1:24:41+39:18
32Martin EwerzOrienteering Innsbruck Imst1:26:41+41:18
32Maximilian EggerOrienteering Innsbruck Imst1:26:41+41:18
34Nils BabtistBromma-Vällingby SOK1:28:33+43:10Ladda ner rutt i gpx-format
35Elias NäslundOK Hammaren1:28:42+43:19
36Edvin WaldfeltFinspångs SOK1:36:36+51:13
37Gustav WallinTäby OK1:37:57+52:34
38Axel JohanssonFinspångs SOK1:39:19+53:56
39Oskar BütikoferLjusdals OK1:39:54+54:31
40Joni HemminkiRasti-Jussit1:40:15+54:52
41Fabian SchirmerOrienteering Innsbruck Imst1:40:19+54:56
42Fritjof AnderssonOK Landehof1:40:55+55:32
43Yngve AaenStjørdals-Blink Orientering1:44:19+58:56
44Elias LarssonOK Enen1:44:39+59:16
45Robin Van StarkenburgFK Göingarna1:44:58+59:35
46Anton HenningssonLunds OK1:46:21+1:00:58
47Alexander Skaug YtterbølHalden SK1:53:00+1:07:37
48Lorenz SchneggOrienteering Innsbruck Imst1:56:09+1:10:46
49Benjamin GabrielssonKungälvs OK2:31:21+1:45:58
Sivert BellingmoOL Gaulaej godkänd
Jan ErneOLG Cordobaej godkänd
Erik FlodmanOK Hammarenej godkänd
Daria CrameriOLG Pfäffikonej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser