Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H21-2

8 440 m, 127 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Sindre JohannessenFreidig1:07:51
2Emil KaleredOK Denseln1:10:12+2:21
3Tobias ÖströmOK Tyr1:10:21+2:30
4Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva-Voima1:10:37+2:46
5Ari-Pekka LassilaKoovee1:11:01+3:10
6Fredrik EdénIFK Göteborg1:11:19+3:28
7Mattias MillingerJärla Orientering1:12:02+4:11
8Simon LundinFinspångs SOK1:12:21+4:30
9Albin ThunbergSävedalens AIK1:12:53+5:02
10Isak LangerakJärfälla OK1:13:15+5:24
11Erik BerzellJärla Orientering1:14:01+6:10
12Mattis HoltFreidig1:14:34+6:43
13Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK1:15:22+7:31
14Anton NilssonJärla Orientering1:16:09+8:18
15Joar SvartholmBergnäsets AIK1:16:40+8:49
16Johannes EklöfIF Hallby SOK1:16:52+9:01
17Jonas CarlssonSundbybergs IK1:17:11+9:20
18Håvard MyhreBäkkelagets SK1:17:12+9:21
19Jefta LangerakJärfälla OK1:17:22+9:31
20Vetle ChristiansenBækkelagets SK1:17:53+10:02
21David LundstenVittjärvs IK1:18:07+10:16
22Erik KarlssonMålilla OK1:18:28+10:37
23Hugo DahlbergHaninge SOK1:19:14+11:23
24David MellinSundbybergs IK1:19:18+11:27
25Anders VedinSundsvalls OK1:19:29+11:38
26Timo MähönenIFK Lidingö SOK1:19:35+11:44
27Caj SnickarsOK771:19:40+11:49
28Morgan KarlssonSundbybergs IK1:19:41+11:50
29Tommy ÅbackaIF Brahe1:20:20+12:29
30Martin HunhammarOK Ravinen1:20:27+12:36
31Gustav BoquistIK Uven1:20:42+12:51
32Fredrik JohanssonBredaryds SOK1:20:54+13:03
33Dag StridhUmeå OK1:20:57+13:06
34Johan WikströmSävedalens AIK1:21:02+13:11
35Arvid VågIFK Göteborg1:21:14+13:23
36Magnus YngvessonRobertsfors IK1:22:32+14:41
37Peter ErikssonLinköpings OK1:22:38+14:47
38Emil NilssonUmeå OK1:23:40+15:49
39Johan SöderlundOK Tyr1:23:45+15:54
40Joakim BerglundSävedalens AIK1:24:29+16:38
41Raul FerraKoovee1:25:42+17:51
42Axel BengtsonSol Tranås1:25:54+18:03
43Lars Berge OwrenFreidig1:26:29+18:38
44Victor AxbomOK Landehof1:26:31+18:40
45Håkan PetterssonOK Djerf1:26:32+18:41
46Jonas LundgrenLinköpings OK1:27:10+19:19
47Tomas BorilKOS Tesla BRNO1:27:31+19:40
48Filip Salén1:28:04+20:13
49Simon MarteliusAttunda OK1:28:33+20:42
50Anders HaflanOL Tønsberg og Omegn1:29:23+21:32
51Robert PetterssonIF Thor1:29:33+21:42
52Erik SöderhjelmLitsbygdens SK1:29:56+22:05
53Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:30:14+22:23
54Fabian GürtlerOLG Kakowa1:30:31+22:40
55Santeri AikioKuusamon Erä-Veikot1:30:42+22:51
56Thomas PetterssonAttunda OK1:31:07+23:16
57Patrik JohanssonKexholms SK1:31:46+23:55
58Martin AnkelOK Alehof1:32:06+24:15
59Fredrik NorellFrölunda OL1:32:18+24:27
60Andreas LundstenVittjärvs IK1:32:19+24:28
61Juno KimOLG Chur1:32:29+24:38
62Oskar LindEksjö SOK1:33:31+25:40
63Måns LennermoNässjö OK1:34:12+26:21
64Emil AnderssonTullinge SK1:35:04+27:13
65Coni MeiliOLG Chur1:35:36+27:45
66Nils HenrikssonBergnäsets AIK1:35:37+27:46
67Ville SundelinRastikarhut1:35:53+28:02
68Oskar ÖqvistBergnäsets AIK1:36:14+28:23
69David HectorSnättringe SK1:36:35+28:44
70Lukas HoferOLG Thun1:36:57+29:06
71Morten SundliGanddal IL1:37:01+29:10
72Niklas MannbergHögåkers OK1:37:07+29:16
73Martin NorrbomSala OK1:37:14+29:23
74Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:37:27+29:36
75Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:37:38+29:47
76Andreas JohanssonIFK Göteborg1:40:05+32:14
77Henrik PerssonUmeå OK1:40:06+32:15
78Nver SurenianKyivska Rus1:40:36+32:45
79Pontus JanssonKungälvs OK1:41:04+33:13
80Erik SköldLinköpings OK1:41:39+33:48
81Simon NilssonEksjö SOK1:43:33+35:42
82Ruslan NikolayenkoKyivska Rus1:43:38+35:47
83Thomas EkKöping-Kolsva OK1:43:41+35:50
84Heikki HaapakoskiRastikarhut1:43:45+35:54
85Anton GumaeliusWaxholms OK1:44:05+36:14
86Isak ForsbergHögåkers OK1:44:46+36:55
87Peter SöderströmOK Raseborg1:45:45+37:54
88Joel HallbergIFK Hedemora OK1:45:50+37:59
89Erik BengtssonSävedalens AIK1:45:57+38:06
90Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:46:23+38:32
91Sindre Engzelius GylverNtnui1:47:40+39:49
92Joakim SkärlénHaninge SOK1:48:05+40:14
93David PustaiTatran Jablonec1:48:10+40:19
94Erik ToomingasSundsvalls OK1:48:28+40:37
95Erik ErlandssonOK Vivill1:50:30+42:39
96David GrossmannOLG Thun1:50:59+43:08
97Bobby BrahmIFK Kiruna1:51:21+43:30
98Simon LennermoNässjö OK1:52:38+44:47
99Marcus HanssonLinköpings OK1:54:09+46:18
100Lukas OlssonVäsby OK1:54:34+46:43
101Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:55:08+47:17
102Jonas LundbladTullinge SK1:56:54+49:03
103Samuel ÖrnMarkaryds FK1:57:17+49:26
104Oliver Lindblad PetersenSöders-Tyresö1:58:40+50:49
105Benjamin MisteliOLG Kakowa1:58:47+50:56
106Mårten LundqvistSundbybergs IK1:59:17+51:26
107Petter LindSkogsluffarnas OK2:05:13+57:22
108Takashi Yamada2:05:54+58:03
109Markus NordmarkNässjö OK2:06:23+58:32
110Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:07:16+59:25
111Luzian CaduffOLG Birseck2:08:45+1:00:54
112Jacob SvenssonSöders-Tyresö2:08:58+1:01:07
113Niklas FriesUmeå OK2:09:11+1:01:20
114Gian-Reto SchaadOLG Chur2:10:46+1:02:55
115Peter UranNtnui2:10:54+1:03:03Ladda ner rutt i gpx-format
116Pascal BlickleOLG Kakowa2:11:29+1:03:38
117Fredrik SetterqvistOK Södertörn2:11:34+1:03:43
118Nils Ola KvamFreidig2:12:21+1:04:30
119Karl KarlssonTjalve IF Norrköping2:14:29+1:06:38
120Johan CelanderKöping-Kolsva OK2:18:23+1:10:32
121Joakim OlssonVäsby OK2:21:51+1:14:00
122Love Lindström2:29:08+1:21:17
123Fredric JohanssonSnättringe SK2:30:50+1:22:59Ladda ner rutt i gpx-format
124Filip OlssonVäsby OK2:50:16+1:42:25
Manuel Pereira LopesADFA Portugalej godkänd
Engström MattiasSkåneslättens OLej godkänd
Marcus BeckiusOK Tyrej godkänd
Henrik JohanssonUmeå OKej start
Klas JohanssonOK Kolmårdenej start
Andreas BjärkmarSävedalens AIKej start
Zdenek SabatkaSlavia Hradec Kraloveej start
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser