Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H21 Kort-1

6 530 m, 150 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andreas HöyeFredrikstad SK45:45
2Mats NordbrødenHalden SK45:49+0:04
3Gustav HindérOK Tisaren46:28+0:43
4Pekka HyvönenAngelniemen Ankkuri46:48+1:03
5Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna46:58+1:13
6Karl FremstadIL Tyrving47:38+1:53
7Ulf TroengOK Linné49:27+3:42
8Oskar SjöbergOK Linné49:58+4:13
9Tuomo MäkeläAngelniemen Ankkuri51:41+5:56
10Fredrik AhnlénOK Hammaren52:18+6:33
11Aleksi SorsaTampereen Pyrintö52:54+7:09
12Henrik AnderssonBredaryds SOK53:01+7:16
13Viktor AntonssonEksjö SOK55:14+9:29
14Brent GodmanGotlands Bro OK56:41+10:56
15Otto LundmanOK Roslagen57:26+11:41
16Jonatan FridolfssonOK Gränsen57:32+11:47
17Anders BennitzOK Renen58:09+12:24
18Daniel ForsellOK Raseborg59:11+13:26
19Henrik TostebergLinköpings OK59:12+13:27
20Oskar HöglundMotala AIF OL59:13+13:28
21August KollbergEksjö SOK1:00:01+14:16
22Rainer KujalaLynx1:00:07+14:22
23Jaakko LiukkalaHauhon Sisu1:00:18+14:33
24Andrey LamovStora Tuna OK1:00:20+14:35
25Ville SabelHiisirasti1:00:45+15:00
26Per AspegrenOK Kontinent1:01:04+15:19
27Tobias RehnholmOK Linné1:03:08+17:23
28Johannes KnutasAttunda OK1:03:18+17:33
29Jon EklundIK Jarl Rättvik1:03:23+17:38
30Daniel OlssonUddevalla OK1:03:29+17:44
31Nils NedforsOK Roxen1:03:43+17:58
32Samuli SaukkonenSK Uusi1:04:13+18:28
33Jakob IvarssonHaninge SOK1:05:13+19:28
34Aleksi MäenpääSK Uusi1:05:23+19:38
35Sebastian Andersson1:05:45+20:00
36Philip EdvardssonEksjö SOK1:05:51+20:06
37Johan SalomonssonVänersborgs SK1:06:25+20:40
38Eirik Holth JohannessenRøyken O-Lag1:06:39+20:54
39Mikael JaneråsOK Linné1:07:03+21:18
40Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:07:08+21:23
41Morten Taraldsten BrunesModum O-Lag1:08:24+22:39
42Jonathan KarlssonOK Tisaren1:08:33+22:48
43Anders YngveIK Hakarpspojkarna1:08:35+22:50
44Mikko HulkkonenSK Uusi1:08:59+23:14
45Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF1:09:00+23:15
46Antti SainioSK Uusi1:09:40+23:55
47Anders Hermansson1:09:43+23:58
48Viktor LindbergOK Roslagen1:09:52+24:07
49Henrik ÅbergIF Thor1:09:55+24:10
50Gustav ÖstlingOK Skogshjortarna1:10:18+24:33
51Joel Andersson SkantzeJärla Orientering Och Skidor1:10:27+24:42
52Robert SandbergOK Roslagen1:10:36+24:51
53Teemu LehtorantaSK Uusi1:10:37+24:52
54Henrik BalaguéFalköpings AIK OK1:10:54+25:09
55Joakim GustafssonFinspångs SOK1:11:23+25:38
56Kyongsa RiNydalens SK1:11:37+25:52
57Tobias JohanssonOK Skogshjortarna1:11:57+26:12
57Olli MalinenSK Uusi1:11:57+26:12
59Arno Lilja GrønhovdModum O-Lag1:12:22+26:37
60Stuart FellFinnfemfell1:12:51+27:06
61Adam FredénFalköpings AIK OK1:13:51+28:06
62Marcus Faruga KarldénKvillebyns SK1:14:33+28:48
63Johan NordinSundsvalls OK1:14:51+29:06
64Johan AspegrenOK Kontinent1:14:54+29:09
65Claes LundströmSkellefteå OK1:15:15+29:30
66Joona OjapaloLynx1:15:29+29:44
67Kaspar LiljaModum O-Lag1:15:48+30:03
68Hermanni SankeloIkaalisten Nouseva-Voima1:15:57+30:12
69Andreas BranellRyda SK1:16:15+30:30
70Albin SchurmannHylte OK1:16:41+30:56
71Christoffer OhlssonUddevalla OK1:16:47+31:02
72Isak EklövOK Linné1:17:11+31:26
73Aleksi PietikäinenSK Uusi1:18:12+32:27
74Alexey ErmachenkovMephl1:18:23+32:38
75Sebastian WahlströmMalmö OK1:18:45+33:00
76Tobias KonradssonOK Roxen1:18:52+33:07
77Tommy StenkvistRyda SK1:19:09+33:24
78Anton MarmelidHelsingborgs SOK1:19:42+33:57
79Antti LindqvistSK Uusi1:20:34+34:49
80Kalle JohanssonOK Hammaren1:20:48+35:03
81Oskar EklundMålilla OK1:21:16+35:31
82Johan PhilipssonMarkaryds FK1:21:31+35:46
83Jesper TibellLånghundra IF1:21:52+36:07
84Tomas GunnarssonOK Nackhe1:22:00+36:15
85Robert LarssonGamleby OK1:22:14+36:29
86Johan HagströmFalkenbergs OK1:22:55+37:10
87Jesper ÅgrenLunds OK1:23:50+38:05
88Viktor StridhÖsterfärnebo IF1:24:47+39:02
89Fredric GustafssonJönköpings OK1:24:52+39:07
90Anders OhlssonUddevalla OK1:25:01+39:16
91Jonas EnarssonLunds OK1:25:08+39:23
92Daniel NilssonSkåneslättens OL1:25:12+39:27
93Sam ErikssonAndrarums IF1:27:06+41:21
94Erik StridhÖsterfärnebo IF1:27:21+41:36
95Tim ZetterbergFalköpings AIK OK1:27:46+42:01
96Samuel JohanssonOK Hammaren1:28:09+42:24
97Victor ArvesvedTibro OK1:28:20+42:35
98Maurin FritzOLG Chur1:28:24+42:39
99Håkan Richter1:28:35+42:50
100Elis NordströmKils OK1:28:43+42:58
101Tim OlssonBrattås CK1:28:58+43:13
102Fredrik SörqvistSigtuna OK1:29:02+43:17
103Lukas WittenbecherLunds OK1:29:27+43:42
104Fredrik PajalaOK Renen1:30:23+44:38
105Patrick DreselSC Klecken1:30:26+44:41
106Gustav MagnussonIF Hagen1:31:21+45:36
107Mikael AxelssonOK Skogshjortarna1:32:16+46:31
108Andreas ÅkerströmSOK Träff1:33:17+47:32
109Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa1:33:38+47:53
110Henrik LidhageIK Ymer1:34:43+48:58
111Fredrik TholerudOK Sarven1:35:26+49:41
112Adam JohanssonTrollhättans SOK1:35:41+49:56
113Andreas LeijgårdGudhems IF1:35:42+49:57
114Anton PetterssonTibro OK1:36:09+50:24
115Tobias BladhLunds OK1:36:12+50:27
116Emil JanssonOK Rodhen1:38:42+52:57
117Olle HanssonOK Roxen1:39:24+53:39
118Adrien CoulierCS Pertuis1:41:03+55:18
119Jonas SundellUmeå OK1:41:14+55:29
120Axel SjöbergOK Hammaren1:41:54+56:09
121Ville SuntioinenKarkki-Rasti1:42:10+56:25
122Patrik SundgrenVallentuna-Össeby OL1:43:08+57:23
123Robin ErikssonOK Roslagen1:43:40+57:55
124Martin StrömgrenOK Linné1:48:34+1:02:49
125Johan OlofssonOK Skogshjortarna1:48:51+1:03:06
126Odin LingaIL Gular1:53:02+1:07:17
127Gabriel LinderssonGamleby OK1:53:27+1:07:42
128Jacob KällströmVallentuna-Össeby OL1:53:28+1:07:43
129Jens WestinSeskarö IF1:54:30+1:08:45
130Filip JounotTjalve IF Norrköping1:55:24+1:09:39
131Mårten RostöRånäs OK1:59:35+1:13:50
132Edvin Keller2:04:13+1:18:28
133Chiang Wai MingYAOC, Hong Kong2:08:06+1:22:21
134Hjalmar EldhLidköpings VSK2:08:18+1:22:33
135Eirik Renna EilertsenKirkenes Idrettsforening2:15:33+1:29:48
136Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL2:16:29+1:30:44
137Bruce LIYAOC, Hong Kong2:18:03+1:32:18
138Gilbert LEEYAOC, Hong Kong2:19:08+1:33:23
139Chi Kin ChauYAOC, Hong Kong2:25:14+1:39:29
140Io Pan WongYAOC2:26:55+1:41:10
141Alfred SteindahlStenungsunds OK2:43:27+1:57:42
142Charles LeungYAOC, Hong Kong2:50:09+2:04:24
143Juan Carlos Bedoya ObandoO-Ringen Academy ( Colombia )3:24:44+2:38:59
Axel MatssonHjärnarps OLej godkänd
Anson MUIYAOC, Hong Kongej godkänd
Kristofer NilssonHästveda OKej godkänd
Jens UddénLjungskile FKej godkänd
Måns WidemarkTjalve IF Norrköpingej godkänd
Nicolas GürtlerOLG Kakowaej godkänd
Rasmus RostöRånäs OKej godkänd
Oliver HagmanOK Roslagenej start
Björn HellrupOK PAN-Kristianstadej start
Johan LarssonOK Skogshjortarnaej start
Erik RamqvistLidköpings VSKej start
Daniel SöderströmOK Skogsvargarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser