Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H21 Motion

6 240 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan KastenssonEksjö SOK49:25
2Tobias BlomqvistOK Vilse 8749:58+0:33
3Matti ÅgrenLunds OK50:13+0:48
4Niklas NorlingOK Ödmården53:02+3:37
5Albin JonssonFörsvarsmakten56:50+7:25
6Petter NorénÄlvsby IF OK57:15+7:50
7Tobias KarlssonOK Landehof58:35+9:10
8Daniel JohanssonStora Tuna OK59:06+9:41
9Preben Nikolai FrischknechtAlta OL1:00:14+10:49
10Örjan AhnoffCentrum OK1:01:30+12:05
11Simon RosénOK Vivill1:01:34+12:09
12Linus KarlssonMålilla OK1:03:46+14:21
13Gustav Andersson1:03:58+14:33
14Lukas BarnisinHestra IF1:05:28+16:03
15Filip HelgstenLunds OK1:07:10+17:45
16Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköping1:08:07+18:42
17Tore KolstadMo o-klubb1:08:59+19:34
18Martin RisbergGarphyttans IF1:09:00+19:35
19Yves GänssingerGöteborg-Majorna OK1:09:26+20:01
20Joel SjöholmOK PAN-Kristianstad1:09:29+20:04
21Andreas EhnIF Thor1:12:32+23:07
22Markus HaldammenSOK Joar Viking Enköping1:14:23+24:58
23Hampus ÅgrenLunds OK1:14:44+25:19
24Juan Trías MartinezEscondite Madrid1:15:38+26:13
25Björn LövdahlHässleholms OK1:15:58+26:33
26Andreas LindqvistSävedalens AIK1:16:10+26:45
27Jukka NurmiVaasan Suunnistajat1:17:08+27:43
28David SällbergFK Åsen1:18:45+29:20
29Philip StensbyTibro OK1:19:06+29:41
30Daniel ForsströmKöping-Kolsva OK1:20:21+30:56
31Carl JanssonGävle OK1:21:47+32:22
32Roelof BevortTibro OK1:22:55+33:30
33Robin NyqvistKungälvs OK1:23:18+33:53
34Jonas PreiszLustens OK1:23:55+34:30
35Rikard AnderssonBjursås OK1:24:46+35:21
36Lukas RosénOK Vivill1:24:47+35:22
37Viktor BackmanVimmerby OK1:25:41+36:16
38Robert LarssonIF Thor1:28:09+38:44
39Fredric Sunesson1:28:52+39:27
40Daniel Holmström WikellCentrum OK1:30:18+40:53
41Erik ForsströmLidköpings VSK1:31:54+42:29
42Erik Hallgren1:32:01+42:36
43Mårten Ekström1:32:32+43:07
44Henrik ÅslundIK Uven1:34:41+45:16
45Pascal GisinOLG Birseck1:36:19+46:54
46Martin SahlinJärla Orientering1:43:53+54:28
47Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OL1:57:33+1:08:08
48Fabrizio CoccoOLG Birseck1:57:38+1:08:13
49Johan FryxellForsa OK2:01:12+1:11:47
Johan ElghRælingen okej start
Mikkel Hveding ErsdalEiker OLej start
Joakim ÖfverholmFK Herkulesej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser