Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H50 Kort-2

4 480 m, 133 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jarkko HeikkinenVehkalahden Veikot37:09
2Peter WestinVittjärvs IK38:27+1:18
3Per KällvikÅmåls OK38:41+1:32
4Johan JakobssonLånghundra IF40:19+3:10
5Jari SundqvistLahden Suunnistajat-3740:22+3:13
6Heikki JokinenLahden Suunnistajat-3740:28+3:19
7Vidar StrandLierbygda O-Lag40:39+3:30
8Patrik ThybeckLindebygdens OK42:21+5:12
9Mikael LangerOK Roxen43:12+6:03
10Ulf LarssonGarphyttans IF44:00+6:51
11Svein Terje KolstadFreidig44:10+7:01
12Johan ÅttingLinköpings OK44:47+7:38
13Peter WilhelmssonKarlskrona SOK44:52+7:43
14Peter HambäckLånghundra IF45:08+7:59
15Mats AnderssonOK Orion45:30+8:21
16Thomas IvarssonOK Hammaren45:31+8:22
17Michael HolmgrenIF Thor45:34+8:25
18Björn HannrupIF Thor45:45+8:36
19Timo SalinHelsingin Suunnistajat46:09+9:00
20Fredrik EngmanOK Denseln46:11+9:02
21Peter PetterssonÅmåls OK47:19+10:10
22Ulf JohanssonKarlskrona SOK47:34+10:25
23Petter RanefallIF Thor47:47+10:38
24Anders JohanssonOK Hammaren48:01+10:52
25Jan HageIL Leik48:12+11:03
26Jyrki PessaHaparanda OK48:26+11:17
27Christer ErikssonOK Kolmården48:34+11:25
28Per GuståsLinköpings OK48:38+11:29
29Jan AnderssonGävle OK48:49+11:40
30Thomas RoosIF Thor49:12+12:03
31Marko KarkulehtoOK Vilse 8749:26+12:17
32Tommy FröjdSundsvalls OK49:34+12:25
33Arto KatajamäkiSuunta Jurva49:43+12:34
34Håkan JanssonGävle OK50:06+12:57
34Anders LarssonAlmby IK50:06+12:57
36Rolf JohanssonSundsvalls OK51:03+13:54
37Leif KrügerGarphyttans IF51:09+14:00
38Geir PaulsenOl Trollelg51:17+14:08
39Jon Ivar BergersenEidskog OL51:18+14:09
40Patrik SmedmarkOK Roslagen51:39+14:30
41Torben MalmGarphyttans IF52:03+14:54
42Jonas RothLinköpings OK52:27+15:18
43Jesper HenrikssonRånäs OK52:29+15:20
44Jonas PetterssonOK Tisaren52:48+15:39
45Ueli TantaniniOLC Kapreolo52:56+15:47
46Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK53:45+16:36
47Trond A. N. LamarkGanddal IL53:57+16:48
48Bård Øyvind SolbergStjørdals-Blink Orientering53:58+16:49
49Stephan ZügerOLG Thun54:06+16:57
50Fredrik PonténSelånger SOK54:54+17:45
51Trond-Henry SkjönsfjellNordreisa IL55:04+17:55
52Magnus HedegårdOK Kolmården55:08+17:59
53Robert ÖstlundSäterbygdens OK55:09+18:00
54Magnus JohanssonOK Kolmården55:27+18:18
55SO Byung JOKOF-GGD/KOR55:41+18:32
56Gløer GløersenOrienteringslaget Tønsberg Og Omegn56:29+19:20
57Per GustavssonHällefors OK56:36+19:27
58Veikko BaathTSV Jetzendorf56:56+19:47
59Kenneth JonssonOK Linné57:01+19:52
60Anders LindahlOK Trian57:06+19:57
61Fred Arne JacobsenBardu IL57:09+20:00
62Jan KaleredOK Denseln57:28+20:19
63Kjell RistoOK Linné57:50+20:41
64Anders NordinOK Renen58:46+21:37
65Göran KarlssonPiteå IF Orientering59:11+22:02
66Jan AsketunOK Roxen59:22+22:13
67Håkan BerndtssonFrölunda OL59:26+22:17
68Ari KauhanenKalvolan Keihäs1:00:23+23:14
69Christer SnickarsSolf IK1:00:31+23:22
70Stefan LauriGammelstads IF1:00:32+23:23
71Terje LinløkkenØstmarka OK1:01:46+24:37
72Daniel UnnerudLånghundra IF1:01:51+24:42
73Niclas AhlströmVästerås SOK1:02:07+24:58
74Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb1:03:06+25:57
75Kjell JosefssonOK Kolmården1:03:10+26:01
76Anders OvegrenLjusdals OK1:03:25+26:16
77Thomas ÅmanOK Botnia1:04:03+26:54
78Jan AnderssonOK Hammaren1:04:12+27:03
79Thomas LindschouwHerning Orienteringsklub1:04:17+27:08
80Erik JohnsonOK Klemmingen1:04:20+27:11
81Roger KrohnFältjägarnas IF1:04:37+27:28
82Jonas WibergVK Uvarna1:05:31+28:22
83Claudio Senn MeiliOLG Chur1:06:11+29:02
84Pasi AaltonenTampereen Pyrintö1:06:45+29:36
85Rolf GiezendannerOLV Hindelbank1:07:00+29:51
86Per AndénHässleholms OK1:07:11+30:02
87Thomas RimhagenLinköpings OK1:07:22+30:13
88David SöderströmSala OK1:07:23+30:14
89Peter BäckArboga OK1:07:27+30:18
90Roger WestinSK Gränsen1:08:12+31:03
91Håkan AnderssonKarlskrona SOK1:08:41+31:32
92Joakim Thornell1:09:15+32:06
93Thomas KaiserIF Sturla1:09:29+32:20
94Håkan RostöRånäs OK1:09:55+32:46
95Anders ErikssonOK Milan1:10:04+32:55
96Patric MolinBoxholm-Mjölby OL1:10:14+33:05
97Jonas NäslundOK Hammaren1:10:35+33:26
98Martin AttingerOL Zimmerberg1:10:37+33:28
99Kennet LindqvistOK Kolmården1:11:53+34:44
100Erik WedinNAIS Orienteringsklubb1:11:55+34:46
101Johan JylltorpLinköpings OK1:12:22+35:13
102Roberto SannaKotlarka Praha, CZE1:13:58+36:49
103Henrik LindgrenIF Femman1:15:00+37:51
104Magnus LarssonVästerås SOK1:15:12+38:03
105Anders JohanssonOK Renen1:15:53+38:44
106Roland LarssonGammelstads IF1:16:28+39:19
107Lars-Åke KullbergBjörkfors GoIF1:16:44+39:35
108Patrik LanderOK Enen1:17:35+40:26
109Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK1:18:22+41:13
110Peter GislerOLG KTV Altdorf1:18:39+41:30
111Per-Åke FurubackaOK Botnia1:19:10+42:01
112Johan KarlssonIF Thor1:19:11+42:02
113Thomas EggerOrienteering Innsbruck Imst1:19:48+42:39
114Lennart CedervärnUlricehamns OK1:20:04+42:55
115Uwe HöhneLVB Leipzig1:21:54+44:45
116Erik DanielsAttunda OK1:22:39+45:30
117Beat SommerOLG Suhr1:24:44+47:35
118Urban PeterssonLinköpings OK1:26:15+49:06
119Ruqian Li1:29:33+52:24
120Øystein GrøvlenNidarøst OK1:34:12+57:03
121Juha PetterssonSurahammars SOK1:34:58+57:49
122Theo KurzenDuerrenroth1:36:14+59:05
123Michael LindeIF Åland1:36:59+59:50
124Magne AasAsker SK1:37:22+1:00:13
125Sven SandinOK Södertörn1:40:10+1:03:01
126Francois GinzburgerSOS-GO1:48:13+1:11:04
127Alexander KotliarskiyNorthern Wind1:50:41+1:13:32
128Mikael AnderssonValbo AIF2:02:00+1:24:51
129Magnus LindbergVandrarringen2:20:49+1:43:40
Matthias BoosOLV Luzernej godkänd
Eero HakalaIF Femmanej godkänd
Staffan BromanOK Roslagenej godkänd
Frank SchulerOLG Churej godkänd
Thomas JohanssonOK Kolmårdenej start
Sören LindgrenVandrarringenej start
Roberto PradelUS Primieroej start
Rune StrømsvikMeløy OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser