Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

H60 Kort

4 250 m, 125 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars BengtssonÅrsunda IF40:08
2Lars JanlövIF Åland40:10+0:02
3Kjell BomanSöderhamns OK41:43+1:35
4Bengt TunisIF Femman41:45+1:37
5Per-Olov JemthOK Hammaren42:00+1:52
6Anders JohanssonHestra IF42:20+2:12
7Rolf KarlssonJärla Orientering43:42+3:34
8Lars PerssonHagaby GoIF Örebro43:55+3:47
9Arne KlintbergEksjö SOK44:07+3:59
10Bengt KärrströmTullinge SK44:13+4:05
11Göran ForslinRehns BK44:16+4:08
12Dan SjöholmHalmstad OK45:08+5:00
13Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK45:29+5:21
14Arne NilssonVästerbergslagens OL45:39+5:31
15Allan HattarIK Falken45:48+5:40
16Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL46:11+6:03
17Jan EskilssonHaninge SOK46:38+6:30
18Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF47:45+7:37
19Karl-Gunnar KarnebäckAttunda OK47:51+7:43
20Olle RönnolsSäterbygdens OK48:21+8:13
21Ulf PeterssonKungälvs OK48:22+8:14
22Lars RönnolsTäby OK49:09+9:01
23Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK49:11+9:03
24Mats WallmanVästerbergslagens OL49:44+9:36
25Johnny NilssonStora Skedvi IK Soff49:45+9:37
26Åke KappelOK Tyr49:48+9:40
27Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK50:47+10:39
28Mats LandqvistKöping-Kolsva OK51:15+11:07
29Bjørn Olav BergsløkkenGrue IL51:41+11:33
30Eero PalomäkiIF Femman51:44+11:36
31Magnus AnderssonUlricehamns OK51:56+11:48
32Nils-Olof BodinAlmby IK52:15+12:07
33Anders RunanderTrosabygdens OK52:27+12:19
34Seppo NurisaloKokkolan Suunnistajat52:38+12:30
35Christer SegerqvistGävle OK52:52+12:44
36Alf LarssonHJS-Vansbro OK52:59+12:51
37Dag SundinSträngnäs-Malmby OL53:42+13:34
38Per MolinSödertälje-Nykvarn OF54:04+13:56
39Sune LindIK Falken54:31+14:23
40Leif SvangrenGotlands Bro OK54:32+14:24
41Göran DoyleSundbybergs IK54:55+14:47
42Leif SellingHärnösands OK55:16+15:08
43Mårten LarssonTäby OK55:21+15:13
44Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby55:27+15:19
45Tjelvar OtterbjörkUmeå OK55:30+15:22
46Göran HedmanValbo AIF55:58+15:50
47Bo PetterssonKFUM Örebro OK56:12+16:04
48Jan KihlSundbybergs IK56:23+16:15
49Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik56:24+16:16
50Benny MildGällstadbygdens SOK56:46+16:38
51Rune SundströmSöderhamns OK57:08+17:00
52Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL57:24+17:16
53Börje SundbergOK Gipen57:26+17:18
54Tommy RoosFalköpings AIK OK58:36+18:28
55Mats BirkestålKöping-Kolsva OK58:38+18:30
56Johan WedlinSävedalens AIK58:43+18:35
57Yngve ErnstssonFK Göingarna58:45+18:37
58Geir Holm GundersenIF Sturla58:50+18:42
59Lars KarlssonFMTM58:55+18:47
60Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL58:57+18:49
61Lage JohnssonLindebygdens OK58:59+18:51
62Göran LyrbergValbo AIF59:08+19:00
63Gunnar HåkanssonIK Uven59:16+19:08
64Sven-Arne StridhÖsterfärnebo IF59:23+19:15
65Kjell NeroNässjö OK1:00:39+20:31
66Curt RahlénOK Ravinen1:00:42+20:34
67Odd OhlssonUddevalla OK1:00:51+20:43
68Ulf BengtsonSol Tranås1:01:11+21:03
69Lars EklundVäxjö OK1:01:57+21:49
70Uwe DreselSC Klecken1:02:12+22:04
71Andrew Cumming ThomParawanga ACT1:02:59+22:51
72Roger NorinVittjärvs IK1:03:11+23:03
73Mats WickbomOK Linné1:03:24+23:16
74Håkan IhrforsIFK Lidingö SOK1:04:33+24:25
75Jürg BosshardOLG Pfäffikon1:04:41+24:33
76Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:05:20+25:12
77Silvio SauterOLG Chur1:05:37+25:29
78Hannu KottonenLynx1:05:39+25:31
79Urban EngströmVittjärvs IK1:05:42+25:34
80Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna1:06:09+26:01
81Jan JohanssonGamleby OK1:06:47+26:39
82Hemmo AhokoivuSK Pohjantähti1:07:03+26:55
83Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OK1:07:55+27:47
84Tommy ÖsthLjusdals OK1:08:07+27:59
85Jan LundgrenLinköpings OK1:08:12+28:04
86Per-Olof LarssonHestra IF1:08:49+28:41
87Hans Georg GratzerOrienteering Innsbruck Imst1:09:02+28:54
88Kenneth HagströmOK Letstigen1:09:42+29:34
89Lars DahlqvistStorviks IF1:09:56+29:48
90Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK1:10:05+29:57
91Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK1:10:09+30:01
92Hans SamuelssonOK 64 Torpa1:11:32+31:24
93Jan ZetterbergHudiksvalls OK1:11:44+31:36
94Per SalgårdLidköpings VSK1:12:16+32:08
95Christer JohanssonLinköpings OK1:12:43+32:35
96Bengt-Erik GranathVästerbergslagens OL1:12:45+32:37
97Ove JanssonSundsvalls OK1:12:54+32:46
98Richard BengtssonLunds OK1:13:18+33:10
99Stig LundströmLjusne-Ala OK1:14:30+34:22
100Lars-Olof LarssonTäby OK1:16:02+35:54
101Bengt LingegårdOK Gipen1:17:27+37:19
102Christer LudvikTurebergs IF1:17:49+37:41
103Jerry SällHagaby GoIF Örebro1:18:39+38:31
104Per-Erik NyströmRånäs OK1:23:27+43:19
105Thomas VidmarkVittjärvs IK1:24:48+44:40
106Bo KarlssonKatrineholms OK1:26:05+45:57
107Konrad GraberOLG Nidwalden+obwalden1:26:20+46:12
108Göran BerggrenLjungskile FK1:27:36+47:28
109Steve PerrelleTorquay Boys OC1:27:38+47:30
110Pertti SimolaEspoon Suunta1:28:24+48:16
111Christer ForsgrenOK Tisaren1:29:52+49:44
112Anders RensgardOK Renen1:30:32+50:24
113Göran WallentinssonOK Denseln1:36:55+56:47
114Jan-Åke AnderssonOK Denseln1:37:48+57:40
115Lars LarssonSjövalla FK1:38:57+58:49
116Eric JönssonOK Triangeln1:41:35+1:01:27
117Per FröbergTjalve IF Norrköping1:42:08+1:02:00
118Richard GoodwinWCOC1:43:02+1:02:54
119Kenneth OlssonStora Tuna OK1:45:42+1:05:34
120Beiming Liang2:02:57+1:22:49
Ove KarlssonJärfälla OKej godkänd
Hans KarlssonLänna IFej godkänd
Håkan SanderiLidköpings VSKej godkänd
Tomas FalkValbo AIFej godkänd
Thomas BrogliOLV Basellandej godkänd
Lennart AgénTullinge SKej start
Lennart BrunbergBækkelagets SKej start
Kjell-Arne HenninenByåsen ILej start
Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Svante SandbergSödertälje-Nykvarn OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser