Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Etappstart-Inskolning

1 610 m, 99 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Ellen FällströmSkogslöparna27:02
Simon ÅttingLinköpings OK15:43
Silje StrandLierbygda O-Lag30:13
Anton LundbergOK Renen36:03
Arvid LitzellOK Kullingshof31:05
Alicia HögforsTrosabygdens OK27:17
Signe StridOK Sarven35:37
Hilma ArevångTullinge SK37:41
Alva DalenstamSnättringe SK27:28
Liv DalenstamSnättringe SK27:19
Viktor ÅhlénOK Österåker29:55
Edvin ÅhlénOK Österåker22:42
Rasmus BocciarelliSkogslöparna18:56
Ossian Bjuggstam28:12
Tuva SandhOK Roxen22:22
Signe SvedbergTibro OK26:33
Axel GustafssonNyköpings OK18:40
Elvin WikströmIK Jarl Rättvik29:02
Nora BringertKatrineholms OK36:57
Elsa GranlundOK Renen24:24
Astrid NäsholmSkogslöparna21:07
Tove ErikssonKlubblös21:30
Nils GundbergOK Kolmården25:50
Henry JonssonUmedalens IF25:29
Cesar EdhageNyköpings OK23:02
Lilja EdhageNyköpings OK29:07
Lukas JohanssonValbo AIF31:14
Wille EnbergVästerbergslagens OL20:10
Axel SandVästerbergslagens OL26:34
Valda Grönros22:21
Axel HedlundKlubblös19:32
Emma SundinKlubblös18:35
Alfred JanssonEksjö SOK34:40
Troy StoksethHalden SK19:33
Walter SandbergNärpes OK24:33
Tindra Burman SjölanderKlubblös30:50
Elvira FloodKlubblös30:44
Lovisa PalmKFUM Örebro OK27:29
Emmy WalleniusKlubblös18:53
Alva AldinStora Tuna OK24:50
Tyra RudälvLångvikens OK21:26
Vera RudälvLångvikens OK23:12
Tim RothhagerASKÖ Henndorf14:35
Lily MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna24:02
Helge FahlénIFK Umeå25:55
Charlie SvederDomnarvets GoIF24:37
Klara Stenmark-RönnestrandFrösö IF20:39
Kajsa ErlandssonSundsvalls OK32:59
Stella BoströmÖstersunds OK15:50
Lisa LundinVais24:29
Märta DuellHestra IF22:14
Knut JacobsonFrölunda OL23:05
Marcus HolmgrenNässjö OK19:39
Isak WegmüllerOK Rodhen21:56
Molly ValleriusGamleby OK23:54
Elsa HägglundÖstersunds OK19:37
Linnea PåledalOK Roxen14:43
Hanna SidenvallOK Kåre30:50
Elias KoivulaHelsingin Suunnistajat21:06
Noomi HolmbergSundsvalls OK29:12
Alva AlmTjällmo-Godegårds OK27:55
Ronja HolmbergSundsvalls OK49:58
Elin  HägglundIK Vårby16:25
Venla LänsiluotoHelsingin Suunnistajat46:55
Ivan JohanssonOK Älme20:46
Eskil BerghTullinge SK26:49
Kari MarshBig Foot Australia14:35
Leana HeinerOLK Piz Hasi15:13
Michéle AeschlimannOl Norska21:07
Celine AischlimannOl Norska21:03
Peder Jostein MidttunBardu IL26:10
Emil ForsbergTullinge SK29:19
Assar SjölundGöteborg-Majorna OK27:42
Ture SjölundGöteborg-Majorna OK33:13
Signe LodinOK Långberget31:08
Hilda ElfvingDomnarvets GoIF23:30
Linus DahlbergOK Branten40:14
Maja ÖstbergFinspångs AIK16:54
Folke KandersFrosta OK29:52
Mattis GulliksenBaekkelagets SK25:47
Alinda RundqvistOK Nackhe26:23
Wilma AlmTjällmo-Godegårds OK23:45
Axel StenbackKvarnsvedens GoIF OK19:04
Noel ReinhartOLG Biberist SO26:57
Mylene ReinhartOLG Biberist SO19:03
Saga LexellOK Klemmingen30:36
Simon FernandezSnättringe24:22
Cecilia CarlssonKlubblös42:33
Gry ValleriusGamleby OK20:33
Wilgot PetterssonNorbergs OK27:37
Noel MohnOLC Kapreolo17:55
Elna JohanssonKamrat och IF KIF18:50
Ludvig HenningHärnösands OK21:41
Benias ReimertzGällstadbygdens SOK24:41
Samu HietalaLapuan Virkiä17:04
Hanna ColemanKlubblösej godkänd
Ville GassnerUlricehamns OKej godkänd
Alva AldinStora Tuna OKej godkänd
Viktor ZachrissonOK Alehofej godkänd
Edvard GelfgrenOK Renenej start
Hilma ArevångTullinge SKej start
Rasmus BocciarelliSkogslöparnaej start
Nora BringertKatrineholms OKej start
Märta DuellHestra IFej start
Cesar EdhagerBladbagge OKej start
Lilja EdhagerBladbagge OKej start
Hilda ElfvingDomnarvets GoIFej start
Tove ErikssonKlubblösej start
Simon FernadezSnättringe SKej start
Simon FernandezSnättringe SKej start
Somin FernandezSnättringe SKej start
Valda Grönrosej start
Axel GustafssonNyköpings OKej start
Vanja HagnestålMarkbygdens OKej start
Leana HeinerOLK Piz Hasiej start
Ludvig HenningHärnösands OKej start
Samu HietalaLapuan Virkiäej start
Elin HägglundVårby IKej start
Alfred JanssonEksjö SOKej start
Folke KandersFrosta OKej start
Saga LexellOK Klemmingenej start
Arvid LitzellOK Kullingshofej start
Anton LundbergOK Renenej start
Venla LänsiluotoHelsingin Suunnistajatej start
Peder Jostein MidttunBardu ILej start
Emil PaulsonLinköpings OKej start
Mollie PetterssonNorbergs OKej start
Axel SandVästerbergslagens OLej start
Walter SandbergNärpes OKej start
Hanna SidenvallOK Kåreej start
Assar SjölundGöteborg-Majorna OKej start
Ture SjölundGöteborg-Majorna OKej start
Helena SteinerOLG Rymenzburgej start
Klara Stenmark-RönnestrandFrösö IFej start
Signe StridOK Sarvenej start
Charlie SvederDomnarvets GoIFej start
Molly WalleriusGamleby OKej start
Axel ViklundKlubblösej start
Elvin WikströmIK Jarl Rättvikej start
Viktor ÅhlénOK Österåkerej start
Simon ÅttingLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser