Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Frösö IF

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mats KarlströmMedelsvår 5,0 (260)43:49+5:258:51
4Per-Erik RönnestrandH50 Kort-1 (664)39:27+1:448:41
9Mattias HallmansEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)47:20+12:389:33
9Hans-Åke FalkeströmH50 Motion (338)48:31+8:3610:30
12Ingela RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)53:41+15:1710:50
16Patrik BrorssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:12:16+22:149:24
16Fredrik MartinssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)53:23+18:4110:47
17Bo LundströmH70 Kort (587)40:53+9:2213:06
28Hanna FalkeströmD40 Motion (515)57:16+12:0312:53
35Andre NordströmMedelsvår 5,0 (260)1:09:38+31:1414:04
39Erik RönnestrandMedelsvår 5,0 (260)1:10:50+32:2614:18
42Charlotta NilssonMedelsvår 5,0 (260)1:13:03+34:3914:45
50Eva RönnestrandD60 Kort (384)1:08:25+25:5221:43
56Ida SjölundEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:00:03+21:4215:12
62David Lidström-HulténMedelsvår 4,0 (450)1:07:59+34:3617:12
65Kristin RönnestrandEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)51:01+20:4015:50
69Marie RönnestrandD21 Kort-1 (712)1:00:50+26:3013:16
76Ylva NowénD45 Motion (572)1:16:16+31:3817:10
78Nils RönnestrandH10 (928)29:48+11:1110:57
83Anna-Karin LindebergMedelsvår 3,3 (500)1:03:37+34:5419:45
84Tor RönnestrandH16 (942)1:00:16+19:4810:52
94Torulf BäckmanH50 Kort-1 (664)1:03:28+25:4513:58
95Niclas LidströmH50 Kort-1 (664)1:04:00+26:1714:05
97Björn RönnestrandH13 (879)43:48+16:5610:37
100Magnus MattssonH40 (616)1:50:53+1:02:0516:01
118Joar BäckmanH13 (879)47:10+20:1811:26
128Oskar NowénH13 (879)50:55+24:0312:21
134Robyn LindebergU1 (982)27:11+13:3512:31
137Simon FalkeströmH11 (707)1:11:12+52:2423:58
141Lars RönnestrandEtappstart-Svår 3,5 (790)1:24:27+59:0724:28
142Hanna Lidström HultenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:20:31+50:1025:00
167Elias FalkeströmU1 (982)33:28+19:5215:25
173Loa NordströmH10 (928)59:54+41:1722:01
Klara Stenmark-RönnestrandEtappstart-Inskolning (507)20:3912:49
Embla SjölundInskolning (742)27:4117:11
Saga SjölundInskolning (742)27:5417:19
Vidar BäckmanMedelsvår 5,0 (260)ej start
Klara Stenmark-RönnestrandEtappstart-Inskolning (507)ej start
Hanna Lidström HultenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start
Kristin RönnestrandEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start
Ida SjölundEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser