Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IF Brahe

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tilda GripenbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)28:098:19
9Tina SundkvistEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)34:25+7:0712:41
11Tommy BjörklundEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)48:46+14:049:51
11Tilde LindellD12 Kort (128)28:46+11:4111:08
12Denis SundkvistH35 Motion (85)1:21:05+25:4712:59
12Ida HöglandD21-1 (456)1:10:41+9:4810:45
15Heidi LindellEtappstart-Lätt 5,0 (384)48:04+15:549:14
22Johanna GripenbergEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)54:23+19:4110:59
28Niklas LindellH40 Kort-2 (554)47:50+10:039:08
29Tommy ÅbackaH21-2 (626)1:20:20+12:299:31
29Elin PorthinEtappstart-Lätt 2,5 (652)37:03+15:1613:25
36Boris FinnäsH70 Kort (587)45:39+14:0814:37
41Tomas PorthinH40 (616)1:11:38+22:5010:21
46Dan StenlundH55 (886)54:56+16:3510:18
48Gun FinnäsD65 Kort (322)1:01:58+26:4421:44
60Mattias GripenbergEtappstart-Svår 5,0 (791)53:59+17:4410:33
74Patrik WärnmanH35 (400)1:55:29+1:04:1715:31
94Tommy JoensuuH45 Kort-2 (775)1:04:03+29:0513:12
97Valter JoensuuH15 (905)1:05:33+26:4612:05
97Ida JoensuuD18 (646)1:27:09+39:5516:59
99Arik PorthinH11 (707)35:48+17:0012:03
106Otto GripenbergH18 Elit (589)47:55+17:4811:46
167Viivi FageruddD10 (904)54:12+37:1520:17
199Leo HöglandU1 (982)1:09:01+55:2531:48
Wilma HöglandInskolning (742)28:3217:43
Noah LindellInskolning (742)15:289:36
Aaron LindellInskolning (742)19:1011:54
Patrik ForsmanEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Lena StenlundD55 Kort (497)ej godkänd
Ester GripenbergEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej start
Isak BraheEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Tilda GripenbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Isak PorthinEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Tina SundkvistEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start
Mattias GripenbergEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser