Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OLG Pfäffikon

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Coralie WaldnerD11 (638)23:40+0:207:30
3Gloor AurelH12 (891)19:31+1:556:21
4Jessica SchärerMedelsvår 3,3 (500)34:43+6:0010:46
16Claudia SchärerMedelsvår 6,0 (126)1:15:41+25:0712:07
27Mirjam GründlerD45 (800)50:56+12:1911:07
28Kurt FischerH65 Kort (549)41:12+7:1911:46
29Nathalie WaldnerEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)50:36+12:1512:48
30Daria CrameriD17-20 Kort (291)1:37:41+35:3120:57
31Peter WylenmannH45-2 (579)59:50+17:099:39
37Aurel WylenmannH14 (1006)31:43+8:057:37
39Leander WylenmannH13 (879)35:31+8:398:37
42Marianne BosshardD60 Motion (226)1:32:08+45:2325:44
48Beatrice BombeliD60 Kort (384)1:08:07+25:3421:37
56Florian SchärerMedelsvår 3,3 (500)54:35+25:5216:57
58Pascal SchärerH15 (905)56:51+18:0410:29
60Franziska MeierLätt 3,5 (495)54:38+25:5016:09
67Nik KellerH50-2 (701)1:01:01+23:1310:51
75Jürg BosshardH60 Kort (605)1:04:41+24:3315:13
96Annika MeierU1 (982)23:54+10:1811:00
100Lorenz WylenmannH11 (707)35:54+17:0612:05
101Gloor BernardH50-2 (701)1:16:07+38:1913:32
103Yvonne KleinD55 (518)2:02:56+1:21:0528:51
104Demian GanderH21 Kort-2 (703)1:24:50+44:3012:54
107Christoph MeierH45-2 (579)1:50:41+1:08:0017:52
109Markus GründlerH50-2 (701)1:23:31+45:4314:51
114Remo ThomaH21-1 (667)2:08:38+1:02:3214:51
126Peter FrauchigerH55 (886)1:20:42+42:2115:08
126Frederika Tagwerker GloorD50 (891)1:09:51+30:5516:21
133Moritz MeierH18 (832)1:32:02+43:4915:21
139Nadia WaldnerD14 (949)50:03+22:3512:19
140Flurina MeierD13 (805)1:08:52+39:0217:07
141Jeanette WylenmannD45 (800)1:38:11+59:3421:26
145Monika SennD50 Kort (780)1:16:45+44:1322:18
149Peter KleinH55 (886)1:33:44+55:2317:35
Yvonne SjöbergLätt 3,5 (495)ej godkänd
Gloor Lea-GioiaD15 (881)ej godkänd
Nathalie WaldnerEtappstart-Lätt 10,0 (158)ej start
Daria CrameriH17-20 Kort (251)ej start
Kaspar MeierH15 (905)ej start
Lisa FischerD60 Motion (226)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser