Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IK Hakarpspojkarna

120 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Helena SandahlD40 Kort (957)31:238:15
1Isa EnvallD18 Elit (582)29:068:17
1Tova RangertD13 (805)29:507:25
1Olle KarlssonH14 (1006)23:385:40
2Hanna PalmD45 (800)39:32+0:558:37
3Isak EskilssonH13 (879)27:39+0:476:42
4Turid PeterssonD65 Motion (190)43:22+3:1514:45
4David GunnarssonLätt 10,0 (224)1:16:57+11:507:57
4Ida EskilssonD15 (881)42:33+4:429:12
4Klas KarlssonH45-1 (587)47:17+4:577:43
4Anna EnvallD45 (800)41:30+2:539:03
5Hilda Holmqvist JohanssonD16 (772)47:36+4:4410:00
6Emil DahqvistLätt 10,0 (224)1:20:36+15:298:20
6Moa GranstedtD21 Motion (309)47:55+6:199:40
6Peter JacobssonH50-1 (675)44:13+5:117:48
7Lena BarkestamD70 (186)49:22+4:1215:43
7Åsa EskilssonD45 Kort-2 (623)38:36+6:3610:17
7Helena SandbergD45 Kort-1 (620)40:22+5:5110:42
7Tilda PalmD15 (881)45:24+7:339:49
9Elias RangertEtappstart-Lätt 3,5 (710)35:36+7:2710:31
9Anette GranstedtD50 (891)42:00+3:049:50
9Kristian PalmH50-1 (675)45:51+6:498:06
10Kristin DahlqvistD35 (231)1:00:21+9:3210:13
12Stefan ErikssonH50 Kort-1 (664)43:29+5:469:34
12Minna PalmD12 (801)25:30+3:047:46
12Viktor GunnarssonH15 (905)46:54+8:078:39
13Lennart BarkestamEtappstart-Svår 2,5 (301)35:08+9:2513:21
14Jennie BjurgrenD35 Motion (248)57:07+16:2812:51
15Alma Holmqvist JohanssonD18 Elit (582)32:23+3:179:13
16Viggo PerssonH12 Kort (115)37:42+16:5614:50
17Ella PalmD18 (646)58:34+11:2011:24
18Evelina ErikssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)38:44+11:2614:17
18Ulrika EliassonLätt 5,0 (310)48:55+15:429:24
18Håkan JohanssonH50-1 (675)48:38+9:368:35
19Marie ErikssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)34:39+12:5212:33
19Adrian SjödinH14 (1006)29:43+6:057:08
19Lars SvenssonH50-1 (675)48:45+9:438:36
21Johan SjödinEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:15:57+27:4512:35
22Olof HertinH10 (928)23:30+4:538:38
23Andreas RangertH50-1 (675)49:16+10:148:42
23Emma OlinD13 (805)35:53+6:038:55
24Ludwig LjungqvistH21 Elit (378)34:41+5:126:50
24Markus HederskogH21 Lång-1 (772)1:34:43+14:388:38
24Isak HertinH20 (549)58:36+10:189:02
25Ayan LingLätt 2,5 (253)44:56+19:3816:16
25Siri SimonsenD15 (881)56:09+18:1812:09
25Fridolf EskilssonH45-1 (587)55:38+13:189:05
25Lennart SöderbergH50-1 (675)49:52+10:508:48
26Markus OlinH45-1 (587)58:02+15:429:28
28Martin DjerfH21 Lång-1 (772)1:35:05+15:008:40
28Emmy GranstedtD14 (949)33:31+6:038:15
29Emma LingD16 (772)57:25+14:3312:03
29Signe EskilssonD11 (638)30:01+6:419:31
31Annika SimonsenD18 Elit (582)34:56+5:509:57
32Joar HertinH18 Elit (589)35:06+4:598:37
32Helena GunnarssonD45 (800)52:22+13:4511:26
33Hans EliassonH45 Motion (397)55:36+16:1012:02
35Joel BjörnlingerH15 (905)51:22+12:359:28
36Elin GranstedtD20 Elit (516)48:07+9:4711:20
36Sandra LingD13 (805)37:51+8:019:24
38Anders LingH45 Kort-1 (782)44:43+10:339:24
38Vilda PerssonD14 Kort (229)55:55+27:2417:51
38Emil LingH11 (707)25:37+6:498:37
38Stefan SandahlH45-1 (587)1:01:31+19:1110:03
39Joakim KarlssonH40 (616)1:11:23+22:3510:18
39Ebba EnvallD20 (430)1:21:30+28:4914:30
40Julia RangertD18 Elit (582)36:33+7:2710:24
40Evelina Svensson FinndahlD15 (881)58:54+21:0312:44
40Mattias ÖhlundH15 (905)52:13+13:269:38
41Anna OlinD40 Kort (957)40:01+8:3810:31
42Alice AxelssonD20 Elit (516)48:50+10:3011:31
43Lars SvenssonH50 Motion (338)1:03:37+23:4213:46
43Anders YngveH21 Kort-1 (738)1:08:35+22:5010:30
43Emil ÖhlundH18 Elit (589)36:01+5:548:50
43Elna ForsbergD21 Elit (369)46:55+11:0310:09
43Monica JonssonMedelsvår 3,3 (500)50:02+21:1915:32
43Arvid NordH21 Lång-1 (772)1:39:07+19:029:02
44Eva ÖhlundD40 (369)1:17:19+30:1614:36
48Filip OssianssonH21 Elit (378)37:57+8:287:29
48Amanda RangertD20 (430)1:25:21+32:4015:11
48Felix SandahlU1 (982)19:28+5:528:58
49Gustaf SparrevikH21 Lång-1 (772)1:40:26+20:219:09
52Michael HertinH50-1 (675)57:37+18:3510:10
53Måns SandahlH11 (707)27:15+8:279:10
53Bo GranstedtH55 (886)57:02+18:4110:42
56Annie ÖnstenD21-2 (487)1:21:52+23:4212:40
57Gabriella GustafssonD21 Elit (369)50:10+14:1810:51
57Emil OlinEtappstart-U1 (397)35:59+20:0916:34
58Tova OlssonD20 Elit (516)52:39+14:1912:25
59Daniel BjärsvikH45 Kort-1 (782)49:29+15:1910:25
62Malin JonssonLätt 3,5 (495)55:36+26:4816:26
62Lukas GranstedtH18 Elit (589)38:41+8:349:30
63Eira HertinD15 (881)1:03:39+25:4813:46
64Alice Svensson FinndahlD20 Elit (516)53:23+15:0312:35
67Meja EnvallD12 (801)32:29+10:039:54
67Stella RangertD14 (949)39:07+11:399:38
70Malin HolmqvistD45 (800)1:02:44+24:0713:41
74Eric HanssonH21-2 (626)1:37:27+29:3611:32
75Erik LingH15 (905)59:42+20:5511:00
77Thomas PeterssonH65 Kort (549)51:16+17:2314:38
77Sophia BjörnlingerD20 Elit (516)55:43+17:2313:08
80Bernt KlassonH60 Kort (605)1:06:09+26:0115:33
81Jakob IngströmH18 Elit (589)41:10+11:0310:06
82Sofia ÖhlundD11 (638)42:30+19:1013:29
82Viktor OssianssonH20 (549)1:30:11+41:5313:55
86Maya LjubezD16 (772)1:11:12+28:2014:57
91Oscar OlinH15 (905)1:04:15+25:2811:51
94Andreas GustafssonH20 Elit (583)45:30+18:0410:00
94Daniel ÖrnH21 Kort-2 (703)1:23:21+43:0112:41
96Adam GranstedtH21 Lång-1 (772)1:52:47+32:4210:17
96Pia EliassonD12 (801)34:34+12:0810:32
102Gert JonssonH55 (886)1:11:00+32:3913:19
116Bo SöderqvistH50-1 (675)1:22:15+43:1314:31
128Anna HertinD50 Kort (780)1:03:24+30:5218:25
135Joel Svensson FinndahlH13 (879)52:31+25:3912:44
174Tove DahlqvistU1 (982)36:04+22:2816:37
Jens EliassonInskolning (742)22:3814:03
Emil BjörnlingerEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Sara GranstedtD18 Elit (582)ej godkänd
Hugo AlmqvistH18 (832)ej godkänd
Kalle ÖhlundH13 (879)ej start
Anton HanssonH21-2 (626)ej start
Matti EnvallH50-1 (675)ej start
Marie ErikssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej start
Evelina ErikssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start
Johan SjödinEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej start
Emil BjörnlingerEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser