Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Helsingborgs SOK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elias PerssonH12 Kort (115)20:468:10
2Astrid JohannessonD70 Motion (153)44:36+0:0615:10
3Elsa WibergD14 Kort (229)32:22+3:5110:20
4Felicia PerssonD10 (904)20:12+3:157:33
4Julia DahlD21-1 (456)1:05:20+4:279:56
10Helena ÅhlinD50 Motion (443)44:50+4:5512:31
15Magnus SteenH35 Kort (762)52:51+8:328:47
26Stig JohanssonH65 Kort (549)40:59+7:0611:42
26Erik OlssonH35 Kort (762)55:33+11:149:14
30Sven-Eric EricsonH65 Kort (549)41:24+7:3111:49
31Johanna DavidsonLätt 3,5 (495)45:44+16:5613:31
34Jonathan OrrhedeH16 Kort (201)59:42+24:3814:29
35Veronica DahlbomD65 Motion (190)1:18:57+38:5026:51
39Felix AlnervikH35 Kort (762)58:58+14:399:48
39Linnea SteenD11 (638)31:33+8:1310:00
44Olle OlssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)42:12+14:0312:29
45Axel OrrhedeH18 (832)1:06:22+18:0911:04
47Saga PalmertzD12 (801)29:36+7:109:01
48Britt-Mari StenssonD55 (518)1:10:00+28:0916:25
50Veronika PalmertzD35 Kort (503)1:04:13+26:4214:21
50Mathias PerssonH35 Kort (762)1:02:16+17:5710:21
52Signe DavidsonU1 (982)19:58+6:229:12
55Anna ÅhlinD21 Kort-1 (712)56:59+22:3912:26
55Benjamin DavidsonH11 (707)27:28+8:409:14
56Martin NilssonH40 Motion (333)1:30:15+41:3714:27
58Andreas BlomqvistH35 Kort (762)1:04:08+19:4910:40
61Miriam OrrhedeU1 (982)21:10+7:349:45
64Jacob MobergH18 (832)1:10:57+22:4411:50
69Thea BökmanD15 (881)1:07:21+29:3014:34
71Torbjörn LageH65 Kort (549)50:17+16:2414:22
72Lena JohanssonLätt 3,5 (495)59:16+30:2817:32
72Kurt SjöbergH11 (707)30:18+11:3010:12
76Jonas ÅhlinH55 Kort (868)53:43+17:0212:17
78Anton MarmelidH21 Kort-1 (738)1:19:42+33:5712:12
88Andréas PalmertzH35 Kort (762)1:12:49+28:3012:06
95Elis OlssonH10 (928)31:34+12:5711:36
97Mats OrrhedeH50 Kort-1 (664)1:05:50+28:0714:30
100Elias PalmertzH10 (928)32:31+13:5411:57
101Christian JohanssonH35 Kort (762)1:17:02+32:4312:49
104Lowe PalmertzU1 (982)24:36+11:0011:20
109Johan BökmanH50 Kort-1 (664)1:11:23+33:4015:43
110Stefan DahlH55 Kort (868)1:00:53+24:1213:55
112Liv PalmertzU1 (982)25:56+12:2011:57
119Jonas NorénH35 Kort (762)1:27:14+42:5514:30
120Marie WibergD45 Kort-1 (620)1:31:37+57:0624:18
149Lennart StenssonH55 Kort (868)1:18:04+41:2317:51
175Harry JohanssonU1 (982)36:26+22:5016:47
Arvid JohanssonH10 (928)ej godkänd
David ArboreliusH21-1 (667)ej godkänd
Karolina OrrhedeD45 Motion (572)ej start
Eva EmanuelssonD60 Motion (226)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser