Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IFK Umeå

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Kristofer SidenvallH40 Kort-2 (554)38:36+0:497:22
4Hjalmar RutqvistEtappstart-U2 (376)27:14+2:2810:23
6Elina RönnlundD21-1 (456)1:06:25+5:3210:06
6Hans PerssonH21 Lång-1 (772)1:27:56+7:518:01
7Johan SvedeliusH35 Kort (762)50:11+5:528:20
13Lukas PetersonH21 Lång-1 (772)1:30:19+10:148:14
14Berndt StenbergH70 (565)52:17+11:1812:25
21Susanne RutqvistD40 (369)1:02:17+15:1411:46
21Martin HederskogH21 Lång-1 (772)1:33:56+13:518:34
21Kerstin LarssonD45 Kort-1 (620)47:02+12:3112:28
24Mirjam KvevlanderEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)39:54+12:3614:43
24Anna HolmgrenD21 Kort-1 (712)50:15+15:5510:58
28Camilla SjöbergD40 (369)1:05:56+18:5312:27
29Lena StenbergD65 (235)1:15:24+35:2021:51
34Staffan BerglundH40 Kort-2 (554)49:48+12:019:31
38Per-Olav FängmarkH70 Kort (587)46:02+14:3114:45
39Mirai KvevlanderEtappstart-U2 (376)37:29+12:4314:18
41Joel SjölanderH21 Lång-1 (772)1:37:33+17:288:54
41Tyra LarssonD12 (801)29:07+6:418:52
45Hans-Erik CarlborgH55 (886)54:51+16:3010:17
46Ola FängmarkH35 (400)1:24:08+32:5611:18
47Axel LarssonH10 (928)26:25+7:489:42
51Mikael LarssonH45 Motion (397)1:01:07+21:4113:13
52Anita LundmarkD55 (518)1:11:03+29:1216:40
58Per RönnlundH45-2 (579)1:11:17+28:3611:30
58Kristina PetersonD55 (518)1:13:33+31:4217:15
70Per StenbergH40 Kort-2 (554)1:01:13+23:2611:42
76Albin BjörnuddH20 Elit (583)41:29+14:039:07
88Julia AnderssonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:01:09+24:5411:58
93Tua RönnlundD12 (801)34:27+12:0110:30
96Jonas PetersonH45-2 (579)1:35:46+53:0515:28
106Estrid FahlénEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:12:35+50:4826:17
131Anna-Maria GrimmerEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:44:01+1:05:4026:20
151Maria VredinD50 Kort (780)1:27:20+54:4825:23
Helge FahlénEtappstart-Inskolning (507)25:5516:05
Sixten WalheimH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Jon AnderssonH35 (400)ej start
Martin AgerhällH35 (400)ej start
Hjalmar RutqvistEtappstart-U2 (376)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser