Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Klemmingen

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Johan LexellEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)47:14+12:329:32
7Annika DavidssonD60 Kort (384)50:09+7:3615:55
8Alexander JanssonMedelsvår 2,5 (191)37:29+8:2613:49
11Edvard DavidssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:07:29+17:278:47
13Louise-Marie NilssonD70 (186)51:40+6:3016:27
16Björn JanssonH50 Motion (338)49:28+9:3310:42
17Bertil GranbergH75 Kort (235)44:56+12:2615:32
21Monica SvärdD65 Kort (322)50:42+15:2817:47
26Björn PramlidH21 Kort-2 (703)57:22+17:028:43
36Gunnar LarssonMedelsvår 2,5 (191)1:36:35+1:07:3235:38
38Gun Molin JanssonD55 Kort (497)53:36+17:2616:23
40Göran DavidssonH65 Kort (549)43:24+9:3112:24
40Elin LudvigssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:01:43+29:3311:52
43Stefan CarlssonEtappstart-Svår 5,0 (791)50:07+13:529:48
45Linnea NordD21 Kort-2 (706)53:17+18:3511:31
46Lisbeth ÅhlundD65 Kort (322)1:01:11+25:5721:28
47Lena LarssonLätt 2,5 (253)1:22:02+56:4429:43
56Håkan PalmEtappstart-Svår 5,0 (791)53:19+17:0410:26
58Alfred AskeljungEtappstart-Svår 7,5 (412)1:50:26+1:00:2414:22
60Göran SvärdH65 Kort (549)48:04+14:1113:44
78Kjell NilssonH70 Kort (587)58:13+26:4218:39
80Erik JohnsonH50 Kort-2 (653)1:04:20+27:1114:21
89Katarina Sterner JanssonMedelsvår 4,0 (450)1:40:56+1:07:3325:33
95Anders GranbergH21 Kort-2 (703)1:23:38+43:1812:43
95Lotta LexellEtappstart-Lätt 3,5 (710)54:22+26:1316:05
98Simon Jansson JärplingH21-1 (667)1:51:31+45:2512:52
99Arne JanssonH50-1 (675)1:12:51+33:4912:52
100Tove Sahl PaavoD21 Kort-2 (706)1:07:30+32:4814:36
105Örjan SahlH50-1 (675)1:15:09+36:0713:16
105Amanda JanssonD14 (949)43:33+16:0510:43
111Charlotta AskeljungD50 (891)1:06:41+27:4515:37
140Charlotte JohnsonD50 Kort (780)1:12:00+39:2820:55
144Peter AskeljungH55 (886)1:31:26+53:0517:09
171Olle MolinH16 (942)1:31:24+50:5616:29
175Ann Jansson JärplingD50 (891)1:50:04+1:11:0825:46
Saga LexellEtappstart-Inskolning (507)30:3619:00
Norna MolinD20 (430)ej godkänd
Ebba AskeljungD21 Lång (218)ej godkänd
Fred ÅhlundH65 Kort (549)ej godkänd
Saga LexellEtappstart-Inskolning (507)ej start
Lotta LexellEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Rolf LindblomEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start
Lena SchultzEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start
Stefan CarlssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej start
Johan LexellEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)ej start
Håkan PalmEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser