Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Lidköpings VSK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Lisa ErikssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)48:39+16:299:21
16Alice HägnanderD21 Motion (309)52:48+11:1210:40
18Maria SanderiD60 Kort (384)53:21+10:4816:56
20Inger SvenssonD60 Kort (384)54:33+12:0017:19
21Jörgen GunnarssonEtappstart-Lätt 10,0 (158)2:21:39+1:14:0214:39
22Anna-Sara AnderssonEtappstart-Lätt 10,0 (158)2:21:43+1:14:0614:40
22Sara LindgrenD40 Motion (515)55:59+10:4612:36
23Niklas HägnanderEtappstart-Lätt 10,0 (158)2:21:52+1:14:1514:41
40Nils GustavssonH50 Kort-1 (664)51:02+13:1911:14
41Erik ForsströmH21 Motion (248)1:31:54+42:2914:43
44Åsa EkbergD45 Kort-1 (620)53:37+19:0614:13
50Joel GöranssonMedelsvår 4,0 (450)1:01:24+28:0115:32
51Cornelia BerglundD10 (904)29:27+12:3011:01
54Stina AnderssonD50 Motion (443)1:00:42+20:4716:57
57Emilia MellegårdD11 (638)35:46+12:2611:21
60Sören AnderssonH50 Kort-1 (664)54:33+16:5012:00
63Bella DjerfEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)55:01+27:4320:18
66Mikael HallbergH55 Kort (868)51:49+15:0811:51
73Mikael MellegårdH35 (400)1:55:23+1:04:1115:30
74Anna-Lena SvenssonD60 Kort (384)1:48:09+1:05:3634:20
74Annie Mya-Li SvenssonD35 Kort (503)1:16:20+38:4917:04
75Mattias BerglundH40 Kort-1 (560)1:09:24+31:2913:08
75Claes-Håkan EkbergH55 (886)1:03:21+25:0011:53
77Jenny JohnssonMedelsvår 4,0 (450)1:19:14+45:5120:03
78Bitte EldhD55 Kort (497)1:06:19+30:0920:16
78Johanna JohnssonD45 Kort-1 (620)1:01:59+27:2816:26
80Jeanette BuuschD50 Motion (443)1:21:06+41:1122:39
82Janingvar JohanssonH50 Kort-1 (664)1:00:08+22:2513:14
91Eva HägnanderD50 (891)1:02:57+24:0114:44
94Per SalgårdH60 Kort (605)1:12:16+32:0817:00
107Per-Erik SvenssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:19:52+41:3120:13
107Jan-Otto AnderssonH50-1 (675)1:17:09+38:0713:37
124Amelie EldhD21 Kort-1 (712)1:22:13+47:5317:57
134Hjalmar EldhH21 Kort-1 (738)2:08:18+1:22:3319:38
134Astrid LindgrenU2 (1059)41:55+22:4615:59
139Johanna AnderssonD21 Kort-1 (712)1:46:22+1:12:0223:13
162Evelina LindgrenD10 (904)49:40+32:4318:36
Lovis Ekberg RohmanInskolning (742)22:4114:05
Alva MellegårdInskolning (742)22:3914:04
Hans EkbergH75 Kort (235)ej godkänd
Håkan SanderiH60 Kort (605)ej godkänd
Oliwer GöranssonH14 Kort (256)ej godkänd
Erik RamqvistH21 Kort-1 (738)ej start
Hampus AnderssonLätt 10,0 (224)ej start
Anna-Sara AnderssonEtappstart-Lätt 10,0 (158)ej start
Bella DjerfEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser