Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Långhundra IF

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Edvin NilssonH14 (1006)24:58+1:206:00
4Conny ForsbergH50-1 (675)43:21+4:197:39
4Johan JakobssonH50 Kort-2 (653)40:19+3:108:59
6Lovisa WigertzSvår 2,5 (128)31:01+6:4911:47
9Edit JonssonLätt 3,5 (495)36:00+7:1210:39
11Johan WikanderMedelsvår 4,0 (450)44:49+11:2611:20
11Amanda TibellMedelsvår 3,3 (500)37:51+9:0811:45
14Peter HambäckH50 Kort-2 (653)45:08+7:5910:04
16Matilda ServinEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)58:22+29:0422:11
16Pernilla SvedinD45 Kort-2 (623)43:46+11:4611:40
17Karin ServinEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)59:15+29:5722:31
19Emma BromarkLätt 10,0 (224)1:40:26+35:1910:23
21Linda NilssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)48:12+9:5112:12
23Waldemar AnderssonH20 (549)58:15+9:578:59
27Jesper Kullin AlfredssonH21-1 (667)1:19:31+13:259:10
31Anton SundgrenH21-1 (667)1:20:34+14:289:18
33Oskar Svedin JakobssonLätt 3,5 (495)46:57+18:0913:53
34Lukas HambäckEtappstart-Lätt 5,0 (384)56:03+23:5310:46
38Mats LundinH55 Kort (868)47:32+10:5110:52
43Jens LindquistH45 Kort-1 (782)45:17+11:079:32
44Sven WigertzH55 (886)54:31+16:1010:13
53Kenneth AlnessSvår 5,0 (281)1:38:21+1:03:0719:14
54Ingela AlnessSvår 3,5 (319)1:12:23+48:3520:58
55Lovisa HambäckD16 (772)1:03:34+20:4213:21
55Ewa Edström ForsbergD50 (891)55:55+16:5913:05
59Katarina BengtssonD55 (518)1:13:51+32:0017:20
72Daniel UnnerudH50 Kort-2 (653)1:01:51+24:4213:48
74Fredrik NilssonH45 Kort-1 (782)53:27+19:1711:15
75Magnus JohanssonH50-1 (675)1:03:20+24:1811:11
78Maria BengtssonD21-1 (456)2:01:13+1:00:2018:27
79Alexander AlnessH20 (549)1:26:47+38:2913:23
82Johanna WeissEtappstart-Svår 3,5 (790)52:48+27:2815:18
82Robin PousetteH21-1 (667)1:40:23+34:1711:35
83Jesper TibellH21 Kort-1 (738)1:21:52+36:0712:32
87Ylva PeterssonD50 (891)1:02:32+23:3614:38
92Anders LindgrenEtappstart-Svår 5,0 (791)1:01:36+25:2112:03
94Ann-Christine HambäckEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)55:57+25:3617:22
98Arvid UmegårdH18 Elit (589)44:40+14:3310:58
99Annette WigertzD50 Kort (780)55:34+23:0216:09
99Samuel HedlundH21 Lång-1 (772)1:53:55+33:5010:23
101Fanny CedstedtD15 (881)1:15:18+37:2716:17
105Albin ForsbergH16 (942)1:04:29+24:0111:38
108Isabel UnnerudD13 (805)51:12+21:2212:44
111Patrik ServinH40 (616)2:04:01+1:15:1317:55
124Karl BrahmH18 (832)1:27:10+38:5714:33
127Elsa BrahmEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:36:40+58:1924:28
128Per BrahmH55 Kort (868)1:07:57+31:1615:32
132Olivia UnnerudD12 (801)41:35+19:0912:40
146Nora Svedin JakobssonD12 (801)45:39+23:1313:55
152Ella ServinD14 (949)52:23+24:5512:54
179Andrea JonssonD40 Kort (957)1:13:24+42:0119:18
180Kai UnnerudU1 (982)39:26+25:5018:10
Molly BoströmInskolning (742)36:0922:27
Johan LindahlH21-1 (667)ej godkänd
Elsa BrahmEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser