Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Rodhen

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Jonas EklundH45-1 (587)47:32+5:127:46
5Jessica SöllvanderD40 Kort (957)32:52+1:298:38
8Jenny WegmüllerD35 (231)57:58+7:099:49
9Yvonne GrehnD45 Kort-2 (623)40:04+8:0410:41
9Simon WegmüllerH40 Kort-2 (554)41:08+3:217:51
14Lena BergströmEtappstart-Lätt 10,0 (158)2:02:17+54:4012:39
17Maria SjölanderD21 Lång (218)1:34:18+20:4211:58
19Annika ArdellD55 (518)59:32+17:4113:58
22John McLellandH16 (942)48:36+8:088:46
23David MelinH16 (942)48:59+8:318:50
28Axel BergströmH18 (832)1:01:58+13:4510:20
30Ulf BergströmH45-1 (587)58:52+16:329:37
30Simon ClaessonH14 (1006)31:11+7:337:29
33Lisa JohanssonD21-1 (456)1:20:08+19:1512:11
34Emilia BergströmD16 (772)59:00+16:0812:23
36Elis Söllvander-EklundU1 (982)18:42+5:068:37
41Britt-Marie ErikssonD60 Kort (384)1:02:26+19:5319:49
42Per MelinH45 Kort-1 (782)45:15+11:059:31
52Anders FlodbergH40 Motion (333)1:27:24+38:4614:00
57Frida MelinD13 (805)42:26+12:3610:33
63Karin JanssonD55 (518)1:15:11+33:2017:38
69Simon AnderssonH21 Lång-1 (772)1:45:11+25:069:35
83Emma JonssonD21-1 (456)2:12:45+1:11:5220:12
92Torbjörn JakobssonH21 Lång-1 (772)1:51:08+31:0310:08
106Emil GrehnH20 Elit (583)48:06+20:4010:34
115Moa WegmüllerU1 (982)26:05+12:2912:01
116Emil JanssonH21 Kort-1 (738)1:38:42+52:5715:06
126Björn NäsmanEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:07:59+37:3821:06
128Magnus BjörkH21 Lång-1 (772)2:18:04+57:5912:35
130Elsa Söllvander-EklundD13 (805)59:54+30:0414:54
135Agnes Söllvander-EklundD14 (949)49:12+21:4412:07
140Gabriella MelinD40 Kort (957)54:02+22:3914:13
162Kevin SjölanderH16 (942)1:24:31+44:0315:15
164Fannie SjölanderD14 (949)57:27+29:5914:09
Isak WegmüllerEtappstart-Inskolning (507)21:5613:37
Lise-Lott AlmgrenD55 Kort (497)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser