Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Ravinen

115 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emil GranqvistH21 Kort-2 (703)43:34+3:146:37
2Ruslan GlebovH21 Elit (378)30:32+1:036:01
4Ann GranqvistD50 Kort (780)33:49+1:179:49
5Ellen AnelandD12 (801)24:04+1:387:20
6Martin JohanssonH50 Kort-1 (664)39:50+2:078:46
6Hannes MogensenH13 (879)28:42+1:506:57
6Emma BergU2 (1059)23:50+4:419:05
7Allan MogensenEtappstart-Svår 7,5 (412)1:01:49+11:478:02
9Svante ForsbergSvår 2,5 (128)32:17+8:0512:16
10Jenny BergD45 (800)43:28+4:519:29
11Evelina BergEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)37:09+6:4811:32
11Assar HellströmH21 Kort-2 (703)49:53+9:337:35
12Karin HallstenD45 Kort-2 (623)42:44+10:4411:23
12Alva KjellmanEtappstart-Lätt 3,5 (710)36:58+8:4910:56
14Elin BergD18 (646)58:05+10:5111:19
14Maria MogensenD45 (800)46:08+7:3110:04
14Axel GranqvistH20 Elit (583)33:03+5:377:15
15Ebba ForsbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)33:24+11:3712:06
15Dagny TirénD70 Kort (233)49:27+13:3718:18
16Olle KallurH15 (905)47:30+8:438:45
16Kristina AnelandD45 (800)48:04+9:2710:29
18Ture LindskogH10 (928)22:56+4:198:25
18Hanna HänströmD20 Elit (516)44:54+6:3410:35
18Michael GranqvistH50 Kort-1 (664)46:12+8:2910:10
20Hanna RöstinD20 (430)1:09:09+16:2812:18
20Daniel KjellmanEtappstart-Lätt 3,5 (710)38:29+10:2011:23
22Martin LindskogH40 (616)1:02:06+13:188:58
22Julia ÖnerudEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)39:45+12:2714:40
23Stefan BergH45 Kort-1 (782)41:33+7:238:44
25Carl-Johan ThorellH55 Kort (868)44:42+8:0110:13
26Anders BogevigH45-2 (579)58:10+15:299:23
26Tilda AnderssonD20 (430)1:13:47+21:0613:07
27Björn LundquistH40 Kort-1 (560)53:22+15:2710:06
27Frida ForsbergD21-1 (456)1:18:01+17:0811:52
28Annie ForsbergD21-1 (456)1:18:06+17:1311:53
30Elinor LangeEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)57:01+22:1911:31
30Kjell AlmgrenH50-1 (675)52:06+13:049:12
30Martin HunhammarH21-2 (626)1:20:27+12:369:31
30Niclas CarlssonH45 Motion (397)54:31+15:0511:48
31Erik HerneH20 Elit (583)35:33+8:077:48
31Malin LindskogD40 (369)1:07:10+20:0712:41
32Oscar AnelandH15 (905)51:05+12:189:25
32Christin ForsbergD21 Motion (309)1:03:37+22:0112:51
33Alvin CraigH14 (1006)31:27+7:497:33
34Amanda GranqvistD15 (881)57:44+19:5312:29
35Tuva HolmströmD12 (801)28:36+6:108:43
35Oskar LundquistH11 (707)25:34+6:468:36
36Viktoria HelmerssonD21 Lång (218)2:04:03+50:2715:44
36Eva NygrenD45 Kort-2 (623)50:46+18:4613:32
37Lars ForsbergEtappstart-Svår 5,0 (791)49:20+13:059:39
37Gunilla BergD50 Motion (443)53:28+13:3314:56
39Ove RinnbäckH50 Kort-1 (664)50:56+13:1311:13
40Max JunlénEtappstart-U2 (376)37:49+13:0314:26
41Mikael NyströmH45 Kort-1 (782)45:05+10:559:29
42Kalle BergmanH21 Elit (378)36:45+7:167:14
43Love BerzellH21 Lång-1 (772)1:39:07+19:029:02
46Rebecca WaldenfjordD20 Elit (516)49:18+10:5811:37
47Gustav LübckeH12 (891)24:30+6:547:58
48Amanda KarlssonD20 Elit (516)49:33+11:1311:41
50Simon TörnqvistH20 (549)1:09:04+20:4610:39
52Johanna AlmgrenD15 (881)1:01:35+23:4413:19
55Hugo NyströmH10 (928)27:10+8:339:59
58Anna-karin  RahlenEtappstart-Svår 2,5 (301)1:01:15+35:3223:17
58Josefine KlintbergD21 Elit (369)51:23+15:3111:07
62Olivia EngelD13 (805)43:37+13:4710:50
63Leo JunlénEtappstart-U2 (376)43:25+18:3916:34
64Smilla MogensenD15 (881)1:04:22+26:3113:55
64Martin RinnbäckH16 (942)57:22+16:5410:21
66Curt RahlénH60 Kort (605)1:00:42+20:3414:16
66Ulrika ForsbergD40 Kort (957)43:09+11:4611:21
67Hedda RöstinD15 (881)1:05:18+27:2714:08
67Emilia EngelD18 Elit (582)39:52+10:4611:21
67Hedda  MogensenEtappstart-U1 (397)39:44+23:5418:18
67Anders ÖnerudH50 Kort-1 (664)56:04+18:2112:20
69Vendela RundströmD14 (949)39:28+12:009:43
69Moa WestbladD20 Elit (516)53:56+15:3612:43
70Emma AlmgrenD15 (881)1:08:24+30:3314:48
72Peter LübckeH45 Motion (397)1:11:00+31:3415:22
73Heidi BjerkhaugD60 Kort (384)1:47:36+1:05:0334:09
74Ebba PegestamD21-1 (456)1:54:41+53:4817:27
75Erik LundquistH13 (879)39:55+13:039:41
75Hugo LindskogH14 (1006)35:11+11:338:27
77Anna LundquistD40 Kort (957)44:24+13:0111:41
78Camilla EngelD45 (800)1:04:24+25:4714:03
79Björn StegringMedelsvår 4,0 (450)1:21:45+48:2220:41
82Sara BergU1 (982)22:33+8:5710:23
83Edvin ForsbergH14 (1006)36:06+12:288:40
84Jacob LindstamH21 Kort-2 (703)1:19:45+39:2512:08
84Tomas WesterströmH45 Kort-1 (782)54:59+20:4911:34
85Arvid RundströmH10 (928)30:29+11:5211:12
86Anette ÖnerudD21 Kort-1 (712)1:05:30+31:1014:18
97Albin AnderssonH20 Elit (583)46:01+18:3510:06
99Maria SjögrenD40 Kort (957)47:15+15:5212:26
100Linus ForsbergH13 (879)43:58+17:0610:40
103Stefan KarlssonH50-1 (675)1:14:20+35:1813:07
107Per KretzH55 Kort (868)58:45+22:0413:26
108Jonas RinnbäckH21 Kort-2 (703)1:27:35+47:1513:19
114Rebecca CraigD11 (638)57:43+34:2318:19
114Björn RundströmEtappstart-Svår 5,0 (791)1:05:58+29:4312:54
118Therese HolmströmD45 (800)1:21:41+43:0417:50
118Albin LindskogH16 (942)1:08:18+27:5012:19
126Sanna-Kaisa NyströmD40 Kort (957)52:06+20:4313:42
127Ella Carlsson SigstedtU2 (1059)39:50+20:4115:12
129Gustav NyströmH11 (707)49:36+30:4816:42
139Yngve RahlénH21 Kort-2 (703)2:06:53+1:26:3319:18
142Börje PerssonH45 Kort-1 (782)1:15:25+41:1515:52
144Agnes LübckeU2 (1059)45:33+26:2417:23
155Sandra WesterströmD40 Kort (957)59:55+28:3215:46
163Viola HolmströmD10 (904)50:07+33:1018:46
168Sanna RinnbäckD14 (949)59:01+31:3314:32
172Hugo WesterstromU1 (982)35:18+21:4216:16
191Calle JohanssonH14 (1006)1:10:39+47:0116:58
206Isabella SjögrenU2 (1059)1:20:28+1:01:1930:42
Lasse ForsbergEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Kerstin ForsbergD60 Motion (226)ej godkänd
Mimmi Eriksson WestbladD55 Kort (497)ej start
Arne WallenH65 Kort (549)ej start
Annica LübckeD45 Motion (572)ej start
Leo JunlénEtappstart-U2 (376)ej start
Max JunlénEtappstart-U2 (376)ej start
Julia ÖnerudEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser