Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Almby IK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bruno GöranssonH14 Kort (256)21:007:00
5Erik KylbornU2 (1059)23:39+4:309:01
5Ann-Britt GöranssonD65 (235)48:30+8:2614:03
12Anne BodinD50 Kort (780)35:54+3:2210:26
15Lisa IsenströmLätt 3,5 (495)39:17+10:2911:37
16Axel KylbornH12 (891)21:39+4:037:03
17Sixten WidmarkH10 (928)22:53+4:168:24
18Per Åke HullH65 Kort (549)39:11+5:1811:11
18Emil AlpbergH17-20 Kort (251)1:11:45+26:2213:12
19Mona HullD65 Kort (322)48:33+13:1917:02
19Måns DahlbergU2 (1059)27:05+7:5610:20
21Astrid KraftD10 (904)24:54+7:579:19
23Åke StridH55 Motion (216)1:01:33+20:5013:51
31Petra MartinssonD40 Motion (515)58:03+12:5013:04
32Helen LindkvistD40 Motion (515)58:21+13:0813:08
32Nils-Olof BodinH60 Kort (605)52:15+12:0712:17
34Anders LarssonH50 Kort-2 (653)50:06+12:5711:10
35Peter KristofferssonMedelsvår 3,3 (500)45:36+16:5314:09
42Johannes GreenH18 (832)1:05:43+17:3010:58
43Henrik FranzénH15 (905)53:09+14:229:48
44Karl-Göran WahlströmH65 (557)1:04:46+28:1114:25
47Anders LindkvistH45 Kort-1 (782)46:17+12:079:44
56Sofie FranzénD16 (772)1:03:43+20:5113:23
59Sofie BodinD15 (881)1:02:54+25:0313:36
70Magnus WidmarkH45 Motion (397)1:10:45+31:1915:18
74Emma LindkvistD10 (904)32:53+15:5612:18
79Gunilla SandströmD55 Kort (497)1:06:50+30:4020:26
80Maria KylbornD45 Kort-1 (620)1:02:45+28:1416:38
83Mickael GöranssonH45 Kort-1 (782)54:49+20:3911:32
90Oscar KristofferssonH10 (928)30:49+12:1211:19
95Annica KristofferssonD35 Kort (503)1:34:37+57:0621:10
97Fredrik KylbornH45 Kort-2 (775)1:04:18+29:2013:15
98Björn AlpbergH55 (886)1:08:50+30:2912:54
111Karl KylbornH14 (1006)39:50+16:129:34
112Annie LindkvistU2 (1059)37:18+18:0914:14
114Alvin IsenströmH12 (891)31:51+14:1510:22
121Johan AlpbergH18 (832)1:26:08+37:5514:22
134Henrik IsenströmH45 Kort-1 (782)1:13:30+39:2015:28
138Tuwe WidmarkU1 (982)27:20+13:4412:35
140Jonatan KraftH15 (905)1:23:36+44:4915:25
141Sofia GreenD15 (881)1:31:54+54:0319:53
145Nils KylbornH18 (832)1:41:34+53:2116:57
147Daniel KraftH13 (879)55:40+28:4813:30
149Yvonne FranzénD50 (891)1:21:37+42:4119:06
153Noomi GreenU2 (1059)46:14+27:0517:38
155Jonatan GreenH14 (1006)50:30+26:5212:08
170Karin KraftD40 Kort (957)1:07:54+36:3117:52
171Stefan GreenH55 Kort (868)1:45:21+1:08:4024:06
172Klara IsenströmD10 (904)59:12+42:1522:10
Freja IsenströmInskolning (742)39:0624:17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser