Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Malungs OK Skogsmårdarna

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan BäckmanH21 Lång-1 (772)1:20:057:18
5Thomas CarlssonH21 Kort-1 (738)46:58+1:137:11
7Rickard BörjessonH21 Lång-1 (772)1:28:25+8:208:04
8Filip WadstenH21 Lång-1 (772)1:28:38+8:338:05
10Lars ÅkermanH45-2 (579)49:02+6:217:55
11Johan NordlundH40 (616)57:42+8:548:20
26Oskar LundqvistH21 Lång-1 (772)1:34:53+14:488:39
27William LindH21 Elit (378)35:17+5:486:57
29Jenny ErikssonD40 Motion (515)57:31+12:1812:57
33Martin HammarbergH21 Lång-1 (772)1:36:22+16:178:47
35Ola NybergH21-1 (667)1:21:32+15:269:24
41Lena  Branäs Etappstart-Medelsvår 3,3 (727)45:09+14:4814:01
41Joel MasapärsH14 Kort (256)51:31+30:3117:10
43Lova MasapärsD11 (638)32:20+9:0010:15
54Jan-Olov MattssonH45 Kort-2 (775)53:00+18:0210:55
55Oskar SandbergH21 Elit (378)38:52+9:237:39
60Lars GunnarssonH50 Kort-1 (664)54:33+16:5012:00
68Maria BoisD21 Kort-2 (706)58:09+23:2712:35
84Jörgen SigfridsH40 Kort-2 (554)1:05:07+27:2012:27
93Elsa MattssonD10 (904)35:29+18:3213:17
98Lena GustafssonD55 (518)1:48:24+1:06:3325:26
102Klara GellerbrantD10 (904)36:50+19:5313:47
105Anna-Karin NilssonD21 Kort-2 (706)1:08:51+34:0914:54
112Linus BohmanH21 Lång-1 (772)1:58:19+38:1410:47
125Julia ErikssonD12 (801)39:30+17:0412:02
127Julia GellerbrantD12 (801)40:22+17:5612:18
142Emma MattssonD12 (801)44:30+22:0413:34
156Sebastian GunnarssonH13 (879)1:02:50+35:5815:15
Lily MasapärsEtappstart-Inskolning (507)24:0214:55
Jonas Bäckström ArlestedtEtappstart-Svår 7,5 (412)ej godkänd
Julia GunnarssonD17-20 Kort (291)ej start
Jonas Bäckström ArlestedtEtappstart-Svår 7,5 (412)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser