Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Snättringe SK

93 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2David NybergH12 Kort (115)22:24+1:388:49
2Martin JohnssonH40 Kort-2 (554)38:25+0:387:20
6Rune RådeströmH75 (316)47:00+11:5613:03
7Simon HectorH21 Elit (378)31:14+1:456:09
8Ludvig Eggöy MarkhesterH11 (707)20:37+1:496:56
10Gustav Eggöy MarkhesterH10 (928)21:43+3:067:59
13Martin NybergLätt 2,5 (253)39:31+14:1314:19
14Göran NilssonH60 (560)50:30+9:5310:08
14Thomas CallebergH50 Kort-1 (664)44:47+7:049:51
14Isak WimmerEtappstart-U1 (397)20:30+4:409:26
15Algot SjöstrandU2 (1059)25:39+6:309:47
15Filip WimmerEtappstart-U1 (397)20:38+4:489:30
18Stefan GeliusH45-2 (579)53:48+11:078:41
20Ingemar TedhamreH55 Motion (216)1:00:20+19:3713:35
22Mira VejedalD10 (904)25:03+8:069:22
24Karin AbelSvår 2,5 (128)48:16+24:0418:21
24Johan CallebergH18 Elit (589)33:29+3:228:13
29Johan LidmarH50 Kort-1 (664)48:17+10:3410:38
34Eva DalenstamEtappstart-Lätt 3,5 (710)40:20+12:1111:55
41Louise EggöymarkhesterEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)46:01+18:4316:58
42Isak GeliusH15 (905)52:41+13:549:43
43Ann-Christin NybergD35 Kort (503)1:01:55+24:2413:51
46Molly GeliusD12 (801)29:28+7:028:59
46Anna FernandezMedelsvår 5,0 (260)1:20:20+41:5616:13
47Alva Lidström LauriD13 (805)39:52+10:029:55
49Sofia PerssonD21 Kort-1 (712)55:57+21:3712:12
51Mats HainkeH45 Kort-1 (782)47:22+13:129:58
51Jesper LidmarH18 Elit (589)36:49+6:429:02
51Frida HectorD18 Elit (582)37:48+8:4210:46
52Jan WahlströmH60 (560)1:03:59+23:2212:50
54Jacob WolgastEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)59:32+21:1115:04
55Karin WimmerD40 Kort (957)41:30+10:0710:55
55Jörgen HectorH55 (886)57:20+18:5910:45
56Kerstin MovinEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)51:35+24:1719:02
59Erik Lidström LauriH16 (942)56:09+15:4110:08
61Elin AbelD12 (801)31:01+8:359:27
63Tobias KarlssonH20 (549)1:13:31+25:1311:20
63Flavio PoltéraH21 Elit (378)40:56+11:278:04
64Ellen FlordalD10 (904)32:01+15:0411:59
66Magnus DalenstamH35 Kort (762)1:06:33+22:1411:04
67Monica FröjdD50 Kort (780)48:27+15:5514:05
68Anna TedhamreD50 Kort (780)48:29+15:5714:05
69David HectorH21-2 (626)1:36:35+28:4411:26
70Tomas MovinH55 Kort (868)52:39+15:5812:02
71Thea GeliusD10 (904)32:46+15:4912:16
72Svenåke SvenssonH70 Kort (587)55:12+23:4117:41
72Kristina TedhamreD20 Elit (516)54:19+15:5912:48
74Claes AnderssonEtappstart-Svår 3,5 (790)51:12+25:5214:50
74Love NorellU2 (1059)33:55+14:4612:56
76Jakob TedhamreH15 (905)59:46+20:5911:01
78Gittan GeliusD45 Kort-2 (623)1:02:54+30:5416:46
78Henrik NorellH35 (400)2:10:59+1:19:4717:36
78Anders BergmarkH45 Kort-1 (782)54:33+20:2311:29
80Fredrik Eggöy MarkhesterH40 Kort-1 (560)1:11:57+34:0213:37
80Lena BrobergD50 Kort (780)50:25+17:5314:39
83Emmy LindedalEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:07:59+40:4125:05
84Roger NybergH50 Kort-1 (664)1:01:04+23:2113:27
84Anneli LidmarD45 Motion (572)1:18:22+33:4417:39
85Hugo FlordalH40 (616)1:39:48+51:0014:25
87Anna WolgastD45 Kort-2 (623)1:08:39+36:3918:18
90Anders AbelH35 Kort (762)1:12:53+28:3412:07
96Cecilia HectorD15 (881)1:14:29+36:3816:07
102Ella KarlssonD16 (772)1:18:55+36:0316:34
104Anders KarlssonH50-1 (675)1:14:47+35:4513:12
104Sara DyreliusEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)59:39+29:1818:31
105Mari-Helen LidströmD50 Kort (780)56:35+24:0316:26
107Ylva NilssonD50 Kort (780)56:48+24:1616:30
110Håkan OlssonH45 Kort-1 (782)1:03:21+29:1113:20
111Elin SvenssonD40 Kort (957)48:51+17:2812:51
117Mikael NilssonH21 Lång-1 (772)2:03:50+43:4511:17
121Per WolgastH50-1 (675)1:27:12+48:1015:24
123Fredric JohanssonH21-2 (626)2:30:50+1:22:5917:52Ladda ner rutt i gpx-format
128Bo LauriH55 (886)1:22:09+43:4815:24
130Ulf LindbergH55 (886)1:22:34+44:1315:29
131Viviann AnderssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:11:52+41:3122:19
134Nadja DahlströmD45 (800)1:31:19+52:4219:56
138Harry NorellU2 (1059)43:06+23:5716:27
138Maria MovinEtappstart-Svår 5,0 (791)1:25:22+49:0716:42
141Erik DyreliusH45 Kort-1 (782)1:15:17+41:0715:50
142Carl-Gunnar ForsbergEtappstart-Svår 3,5 (790)1:24:42+59:2224:33
146Elin WolgastD14 (949)51:06+23:3812:35
148Albin HainkeH16 (942)1:18:55+38:2714:14
149Jonas SjöstrandH35 Kort (762)2:14:43+1:30:2422:24
149Titti SjöstrandU1 (982)29:57+16:2113:48
152Vilma DyreliusU1 (982)30:16+16:4013:56
153Elisabeth HectorD50 Kort (780)1:29:22+56:5025:58
154Hugo AbelH10 (928)41:54+23:1715:24
163Matilda FlordalU1 (982)32:57+19:2115:11
174John WolgastH16 (942)1:35:50+55:2217:17
176Anton DyreliusH13 (879)2:01:56+1:35:0429:35
195Alma FernandezU1 (982)52:33+38:5724:12
Alva DalenstamEtappstart-Inskolning (507)27:2817:03
Liv DalenstamEtappstart-Inskolning (507)27:1916:58
Märta FröjdD21 Kort-1 (712)ej start
Nike VejedalU1 (982)ej start
Vilma KarlssonSvår 3,5 (319)ej start
Simon FernadezEtappstart-Inskolning (507)ej start
Simon FernandezEtappstart-Inskolning (507)ej start
Somin FernandezEtappstart-Inskolning (507)ej start
Eva DalenstamEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Anna JarmarEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start
Kerstin MovinEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start
Jacob WolgastEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser