Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

SOK Viljan

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Johan EvebornH45 Motion (397)39:43+0:178:35
3Våge RindstigEtappstart-Svår 5,0 (791)38:01+1:467:26
4Allan HåkanssonH85 (91)42:57+10:2517:19
5Lars KreutnerMedelsvår 3,3 (500)35:09+6:2610:54
10Patrik WahlströmLätt 3,5 (495)36:06+7:1810:40
13Göran SvensonH65 (557)53:45+17:1011:58
14Alexander Shalan OttossonEtappstart-Lätt 5,0 (384)47:30+15:209:08
21Madelene Oscarsson ErlandssonSvår 2,5 (128)42:09+17:5716:01
21Tony LövdahlH45-1 (587)54:38+12:188:55
22Mia WahlströmLätt 2,5 (253)43:19+18:0115:41
24Ulla NilssonD75 (127)1:39:00+1:00:4833:13
25Agneta KarlssonD60 Motion (226)1:05:42+18:5718:21
26Emma BrenanderD21 Motion (309)58:46+17:1011:52
29Emrik EvebornEtappstart-Lätt 3,5 (710)39:49+11:4011:46
35Göran JonssonMedelsvår 4,0 (450)54:25+21:0213:46
39Emil WahlströmH16 Kort (201)1:12:58+37:5417:42
47Linnéa JonssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:07:55+33:1313:43
47Anna SvenssonD45 (800)56:29+17:5212:19
48Vendela SturekD14 (949)35:39+8:118:46
50Kent PeterssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:09:51+35:0914:06
53Ann BrenanderD55 Kort (497)57:38+21:2817:37
55Arne ErlandssonH40 Motion (333)1:29:51+41:1314:23
61Roland NilssonH70 (565)1:08:42+27:4316:19
71Elin RindstigD16 (772)1:07:12+24:2014:07
80Stina LindD15 (881)1:10:31+32:4015:15
83Axel EvebornH15 (905)1:01:41+22:5411:22
89Theo LövdahlH14 (1006)36:34+12:568:47
97Gustav EvebornH14 (1006)37:41+14:039:03
98Wille WahlströmU1 (982)24:04+10:2811:05
102Emma RindstigD14 (949)43:20+15:5210:40
113Tuva LövdahlD16 (772)1:23:50+40:5817:36
151Emil KreutnerH13 (879)58:00+31:0814:04
155Olle ErlandssonH15 (905)1:32:39+53:5217:05
Tina EvebornEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej godkänd
Amalia ErlandssonD11 (638)ej godkänd
Alexander Shalan OttossonEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser