Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Vivill

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Jennie RunessonD21 Kort-1 (712)40:42+6:228:53
7Tore MårtensonLätt 10,0 (224)1:22:38+17:318:33
7Helen AhlstrandD50 Motion (443)43:29+3:3412:08
11Simon RosénH21 Motion (248)1:01:34+12:099:51
13Tomas MårtensonH60 Motion (149)59:26+12:5215:12
19Lars ErlandssonH60 Motion (149)1:08:31+21:5717:31
20Kjell RosénH60 Motion (149)1:09:13+22:3917:42
26Liv ErlandssonD60 Motion (226)1:06:00+19:1518:26
28Anna RosénD21 Motion (309)1:01:39+20:0312:27
31Ola SamuelssonH45 Motion (397)54:36+15:1011:49
36Lukas RosénH21 Motion (248)1:24:47+35:2213:35
37Emma ErlandssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:39:59+51:4716:34
37Lena RunessonD55 (518)1:07:03+25:1215:44
38Ida ErlandssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:40:33+52:2116:40
38Marita RosénD60 Motion (226)1:30:01+43:1625:08
38Vendela LönkvistD18 (646)1:06:00+18:4612:51
40Elias SamuelssonH11 (707)26:05+7:178:46
47Kajsa IsidorssonD17-20 Kort (291)2:02:43+1:00:3326:20
53Lars RunessonH60 (560)1:04:31+23:5412:57
58Elias ThunbergH13 (879)38:12+11:209:16
64Per ThunbergH40 (616)1:22:09+33:2111:52
64Olivia LönkvistD20 (430)1:38:36+45:5517:32
67Rikard LövnordEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:03:02+24:4115:57
68Emma JonsonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:03:04+24:4315:57
76Clara SamuelssonD16 (772)1:08:10+25:1814:19
82Annika IsidorssonD40 Motion (515)1:18:43+33:3017:43
91Torbjörn LönkvistH45-1 (587)1:36:10+53:5015:42
95Erik ErlandssonH21-2 (626)1:50:30+42:3913:05
96Gustav ErlandssonH40 (616)1:46:59+58:1115:27
98Ann-Sofie LönkvistLätt 3,5 (495)1:35:11+1:06:2328:09
106Anders HolmberghH45-1 (587)1:55:18+1:12:5818:50
110Sara ErlandssonD18 (646)1:39:05+51:5119:18
127Albin SamuelssonH14 (1006)43:27+19:4910:26
136Emma IsidorssonD15 (881)1:28:44+50:5319:12
157Albin ThunbergH10 (928)42:57+24:2015:47
187Ida ThunbergD40 Kort (957)1:22:12+50:4921:37
191Sixten ThunbergU1 (982)45:25+31:4920:55
Bodil HedenbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Alvin LönkvistH11 (707)ej godkänd
Emma JonsonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start
Rikard LövnordEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start
Emma ErlandssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej start
Ida ErlandssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser