Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Älme

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Berit NilssonD75 Kort (76)45:03+4:5318:27
10John-Arne SandströmH45 Motion (397)46:36+7:1010:05
16Anna-Moa LindskogEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)38:23+8:0211:55
17Linda JohanssonD35 Motion (248)1:00:24+19:4513:36
27Inge NilssonH75 Kort (235)52:20+19:5018:06
29Kjell SvenssonH50 Motion (338)53:46+13:5111:38
31Arne JohanssonH70 Kort (587)44:42+13:1114:19
32Ville LindskogH11 (707)25:21+6:338:32
34Bodil RuterD70 Kort (233)1:04:44+28:5423:58
37Knut LangeEtappstart-Lätt 5,0 (384)58:57+26:4711:20
38Lars Magnus BjörckH45 Motion (397)56:28+17:0212:13
40Jessica BjörckD45 Motion (572)1:04:34+19:5614:32
41Christel NilssonD60 Motion (226)1:31:50+45:0525:39
45Hannes JohanssonH14 Kort (256)52:44+31:4417:34
49Sven RuterH70 (565)1:04:53+23:5415:24
58Li-Min SvenssonD50 Motion (443)1:03:48+23:5317:49
69Fredrik JohanssonH40 Kort-2 (554)1:00:53+23:0611:38
70Lars HenrikssonH70 (565)1:12:51+31:5217:18
77Patric TolftebladhH45 Motion (397)1:24:17+44:5118:14
85Johan SandströmU2 (1059)35:17+16:0813:28
91Elin SvenssonD18 Elit (582)44:45+15:3912:44
95Jon LindskogH40 (616)1:46:23+57:3515:22
117Linnéa SandströmD11 (638)59:06+35:4618:45
122Johan BjörckH14 (1006)42:42+19:0410:15
Ivan JohanssonEtappstart-Inskolning (507)20:4612:53
Carl SandströmInskolning (742)27:3317:06
Enni LindskogD14 (949)ej godkänd
Knut LangeEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser